e x 'Er is in z'n totaliteit genoeg reden om tevreden te zijn' Van de redactie Klaas Nuninga: maai wat mgetogen geve Ajax Clubnieuws 1e Jaargang nummer 3 mei/juni 2004 Inhoud 2 Van de redactie Agenda Klaas Nuninga:genoeg reden om tevreden te zijn 3 Van de voorzitter 4 Verslag Voorjaarsledenvergadering 5 Zaterdagvoetbal Wie is wie? 6 Jany van der Veen Toernooi 7 Bob de Klerk, trainer van Zaterdag 1 Lucky Ajax 8 Erelijst Ajax seizoen 2003-2004 Colofon Redactie: Jaap Ellerbroek, John Jaakke, Tijn Middendorp (eindredacteur) Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020-6454421 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (De Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan (Ajax Intern) Medewerkers aan dit nummer: Bob de Klerk, Patrick Ladru, Klaas Nuninga Foto's: Louis van de Vuurst, Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Productie: Jessica van Pijkeren (Ajax Marketing) Druk: PlantijnCasparie Amsterdam Beknopte Agenda (onder voorbehoud) Vaantjesavond 1 juni Vergaderingen Ledenraad 10 juni, 7 september,26 oktober, 14 december Jubilarissen 2 oktober Bordjesclub 29 oktober Gebruik voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl Gefeliciteerd met de club. Voor de 29ste keer in de toch al rijke historie van Ajax kon de landstitel in de boeken wor den bijgeschreven. Natuurlijk, het ging allemaal niet zo soepel, het spel bleef wel eens te wensen over en we hebben er lang op moeten wachten maar daarom is de prestatie niet minder.Voorlo- pig zijn de kampioenschalen van Ajax 1 en Jong Ajax (inclusief de KNVB Beker) in Amsterdam te vinden.Vooral een prachtige prestatie van Jong Ajax, behaald onder moeilijke omstandigheden. Een prima 'Leidseplein' zorgde voor en een gezellig feest zonder ellende. Dat was dit keer heel belangrijk. Dat het voor onze club een prima jaar is geweest blijkt ook wel uit de vele kampioenselftallen in de jeugd, de Al voorop. Je zou daaruit mogen concluderen dat het er voor de toekomst van Ajax allemaal rooskleurig uitziet.'Want uiteindelijk moet het voor een groot deel daar vandaan komen' zegt Klaas Nuninga elders in dit blad waar hij de D2 jeugd 'de beste lichting van het jaar' noemt. En niet te vergeten de zaterdag l, toch ook een beetje 'kampioen', omdat het team erin slaagde zich ruimschoots te handhaven in de hoofdklasse amateurs en als deel nemer aan de Amstel Cup, dat werd bereikt door het winnen van de Districtsbeker. Ajax l,Jong Ajax en de Zaterdag 1 in het bekertoernooi... drie teams van één club. Echt uniek. Een prettige vakantie. Tijn Middendorp De 29ste landstitel werd niet zonder slag of stoot binnengehaald. Naarmate de ruime voorsprong slonk nam de spanning toe en was er op 9 mei toch sprake van enige opluchting, ook voor Klaas Nuninga, bestuurslid technische zaken, die een dag later terugkijkt op de het afgelopen seizoen van Ajax en de sportieve prestaties van het betaalde voetbal, de jeugd en de amateurs. Niet alles was even goed maar toch is er voor hem genoeg reden om tevreden te zijn. 'Natuurlijk zijn we blij dat de lanstitel binnen is en we weten ook wel dat het allemaal niet even makkelijk ging. Daar zijn heus wel een aantal oorzaken voor aan te wijzen zoals gebrek aan ervaring, te jeugdig en te weinig scorend vermogen. Maar ook de blessures van vaak dra gende spelers tellen mee. Het feit dat je nu rechtstreeks toegang hebt tot de UEFA Champions League is niet alleen financieel en zakelijk belangrijk maar zeker ook voor de spelers die zich internationaal op het hoogste niveau verder kunnen ontwikke len'. Het gevoel dat het allemaal wel goed zou komen kreeg hij vooral na de winst op FC Zwolle waar als het ware een barrière werd doorbroken.'Jammer, dat dit niet helemaal tot z'n recht kwam in de kampioenswedstrijd tegen NAC. De uitslag had eigenlijk groter moeten zijn. Dat had ook wat meer cachet aan het kampi oenschap kunnen geven' In de UEFA Champions League was ons elftal niet voldoende op dreef. De uitschakeling bij Club Brugge was teleurstellend.'Het vorig seizoen verkeerde Ajax in een underdog positie. Dat was dit seizoen wel even anders. Dat voelden de spelers ook. De tegenstanders kwamen veel beter voorbereid op het veld. Dat er ook geen plaats in het UEFA toernooi werd bereikt, maakte het allemaal nog triester. Daarom zijn wij nu echt wel blij met de landstitel' vervolg op pagina 3 2 AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 2