Op z'n Ajax... We kunnen wel aan de gang blijven.Kon- den wij elkaar nog vorige keer feliciteren met de eerste editie van Clubnieuws, thans mag ik u nog feliciteren met de 104e verjaardag van Ajax die wij op 18 maart hebben gevierd. In Ajax Life las ik onlangs dat de oudste inwoonster van Neder- land(113) een groot Ajax-fan is. Zo zie je maar weer dat wanneer je ouder wordt je zaken scherper gaat zien. overblijft is veelal minder dan 1%. Natuurlijk vertellen wij alle ouders van de jongetjes die zich aanmelden, dat de kans om bij Ajax te mogen spelen, relatief vrij klein is. Het mag geen echte grote teleurstelling voor hen worden. Daarom is het ook voor veel ouders en kinderen meer een dagje uit in de krokusvakan tie en hebben deze dagen ook zeker een Public Relations func tie voor de club. Talenten 'In het recente verleden zijn er via de Talentendagen spelertjes binnengestroomd die achteraf de kwaliteiten bleken te hebben zelfs op jonge leeftijd het eerste elftal te halen. Zoals Rafael van der Vaart en Nigel de Jong. Maar ook Johnny Heitinga (als ver jaardagscadeau van z'n moeder) en Wesley Sneijder zijn bij de E- tjes begonnen. Het is veelal toe val dat deze jongens zich al heel jong bij Ajax melden maar dat de Ajax-opleiding kans ziet deze jongetjes naar het eerste elftal te 'brengen' is ook klasse. Daarom vinden wij het scouten in die leeftijdsklasse zo enorm belang- rijk.Veel BVO's hebben die leef tijdsklasse niet in hun jeugdorga nisatie en scouten daarin dus veel minder dan wij. In de D-tjes (10-12) wordt het al veel moeilij ker, om over de nog hogere leef tijdsklassen nog maar te zwijgen. Onze primaire insteek blijft dat ene jongetje er uit te pikken die kans ziet de hele opleiding te doorlopen en ook nog de sprong naar het eerste elftal te maken. Of dat lukt weet je natuurlijk nooit. En allemaal binnen een straal van 50-60 km rond Amsterdam.Anders wordt het vier maal per week heen en weer reizen wel een groot probleem.' Damesvoetbal 'Een leuke anekdote? Er heeft zich vroeger wel eens een heel dameselftal aangemeld. Dat was, geloof ik, van de vereniging AS 80.Ajax heeft geen dames voetbal afdeling dus ja, ...dat kon dus niet.Toen heeft Patrick Ladru dit team maar een korte training gegeven.Waren ze toch niet voor niets gekomen.' Tijn Middendorp VAN DE VOORZITTER Ze zeggen wel eens: ouderdom komt met gebreken. Dat gaat evenwel niet op voor Ajax.We doen het in alle opzichten goed. In de competitie staat ons eerste elftal los van PSV en het 29e lands kampioenschap gloort. Ook de meeste andere teams staan er goed voor. Dat belooft nog wat voor de vaantjesavond. Heel belangrijk voor de continuïteit hiervan is dat Ajax er ook financieel goed voor staat. Zeker in dat opzicht is er reden tot tevredenheid. Het eerste halfjaar werd afgesloten met een netto winst van maar liefst 17.6 miljoen.Wij verwachten dat het gehele boekjaar met een netto-winst kan worden afgesloten. Dit is mede het resultaat van goede scouting, een prima opleiding en het slim kopen en verkopen van spelers. Immers, Christian Chivu en Andy van der Meyde zijn daarvan lichtende voorbeelden. Daarom is het ook meer dan terecht dat er in deze uitgave van Clubnieuws ruim aandacht wordt besteed aan de Talentendagen. Het feit dat wij deze dagen organiseren en de massale belangstelling benadruk ken nog eens dat onze grote kracht ligt in het scouten en opleiden van de jeugd. Onlangs kreeg ik nog een lijstje onder ogen met de begrotingen van de Europese topclubs. Clubs als Real Madrid en AC Milan heb ben een begroting die 5 tot 6 keer zo groot is als die van Ajax. Het is voor een Nederlandse club eenvoudig onmogelijk om hier ook maar bij in de buurt te komen. Daarom moeten wij het creatiever en slimmer aanpakken. Op z'n Ajax zou ik bijna zeggen. JohnJaakke,Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2004 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 3