'Uiteindelijk blijft er minder dan één procent over...' Van de redactie Ton Pronk over de Talentendagen: Ajax Clubnieuws 1e Jaargang nummer 2 maart/april 2004 Inhoud 2 Van de redactie Agenda Ton Pronk over Talentendagen 3 Van de voorzitter 4 Verslag Ledenraad van 18 maart 5 Zaterdag 1 Wie is wie? 6 7th UEFA Youth Conference 7 Lucky Ajax Piet van der Kuil In memoriam Jan Melchers 8 Ajax-jaarfeest 2004 Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Tijn Middendorp (eindredacteur) Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020-6454421 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (De Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan (Ajax Intern) Medewerkers aan dit nummer: Herman Borman, Jan Buskermolen, Bob de Klerk, Ton Pronk Foto's: Elly Middendorp, Louis van de Vuurst, Liesbeth Zijlstra Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Productie: Jessica van Pijkeren Druk: PlantijnCasparie Amsterdam Beknopte Agenda (onder voorbehoud) Jany van der Veen toernooi 1-5 mei Voorjaarsledenvergadering 18 mei Vaantjesavond 3 juni Vergaderingen Ledenraad 10 juni, 7 september,26 oktober, 14 december Eerst natuurlijk allemaal nog gefeliciteerd met de 104de verjaardag van onze club. Natuurlijk mocht de vastlegging van het bijbehorende jaarfeest in Partycentrum Frankendael aan de Middenweg in dit Clubnieuws niet ontbreken. Net zo min als de Talentendagen, een echte traditie binnen Ajax, die altijd ieder jaar in de krokus vakantie heel veel jonge talentjes met aanhang naar De Toekomst lokken. Hoofd Opleidingen Ton Pronk heeft het allemaal vanaf het allereerste begin mogen meemaken en weet als geen ander het verschil tussen toen en nu als het gaat over de organisa tie om in vier dagen tijd ruim elf honderd voetballertjes hun kun sten te laten vertonen. Verder kunt u in uw agenda noteren dat er op 18 mei een Voorjaarsledenvergadering zal worden gehouden waarvan u de uitnodiging elders in dit blad zal aantreffen. Het is een vervolg op de eerder gedane belofte van het bestuur om het contact met de leden en donateurs te intensive ren. Ook is de redactie natuurlijk benieuwd hoe u de start van het Clubnieuws heeft ervaren waar bij u zeker niet mag schromen ons te laten weten of er zaken zijn waarover u graag geïnfor meerd zou willen worden. Uit eindelijk is het een blad voor en door Ajacieden en wordt der halve uw inbreng zeker op prijs gesteld. Tijn Middendorp e Talentendagen zoals die al vele jaren zijn georgani seerd lopen gesmeerd en zijn niet meer weg te denken bij de vele tradities van Ajax', zegt Ton Pronk vol trots en net op tijd hersteld van een knieoperatie.'In oktober worden we al gebeld wanneer de Talentendagen zullen plaatsvinden'. Dat is ieder jaar, tij dens de krokusvakantie, op de Toekomst, dit jaar van 1-5 maart. Draaiboek Ton Pronk heeft deze evenemen ten vanaf het allereerste begin, medio jaren zestig, meegemaakt. 'Toen kon iedereen van E tot de A jeugd zich bij Ajax melden en werd alles ook nog handmatig verwerkt bij het aanmelden van spelers. Jan Neefjes heeft zich daar onder meer nog veel mee bezig gehouden. Nu gaat het wel even anders.Alle aanmeldingen komen meestal binnen via een inschrijfformulier op Internet zodat we alles razendsnel kunnen verwerken. Feitelijk is het draai boek voor de Talentendagen zo geperfectioneerd dat het eigenlijk vrij eenvoudig is om deze dagen te organiseren. Zeker ook van wege ons prachtige complex, de beschikbaarheid van een aantal mensen rond Cas Harms en Herman Borman en de mooie kunstgrasvelden, waarvan wij er overigens maar twee gebruiken. We willen het wel een beetje overzichtelijk en hanteerbaar houden' PR En dat blijkt ook wel op de tweede dag (2 maart) als de vel den per sessie gevuld zijn met 72 spelertjes die, verdeeld over zes veldjes met partijtjes van zes tegen zes het vuur uit de voet balschoenen lopen onder het toeziend oog van jeugdtrainers en scouts van Ajax. Zij laten het kennersoog schijnen over de vel den of er een talentje valt te ont dekken die misschien in aanmer king kan komen om te behoren tot de hooguit 10% van alle (1100) aanwezigen die na drie weken het bericht krijgen dat ze weer mogen terugkomen.Ton Pronk:'maar dat wil nog niet zeg gen dat ze er dan al zijn. Ze mogen dan een paar weken mee- trainen en wat er dan uiteindelijk Gebruik voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl 2 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 2