Lucky Ajax RENSSOi IN MEMORIAM WILL MICHELS IN MEMORIAM JAN VAN DIJK Illuster gezelschap Knipoog de Middenweg.* Begin januari besloot Ajax het Zweedse talent Mans Sörensson (17) een stageperiode aan te bieden van een half jaar bij de Al is afkomstig van Landskrona Bois Al speler en jeugdinternational Ryan Babel heeft bij Ajax een contract getekend voor drie en een half jaar. Voorlopig speelschema 2004 Lucky Ajax Op 2 november werd de Ajax-familie opgeschrikt door het bericht van het overlijden van Will Michels,echtgenote van Rinus. Op weg naar de wedstrijd Ajax-AZ werd zij onwel en zij is de volgende dag in het ziekenhuis vredig ingeslapen. Iedereen die Rinus en Will van nabij kende begrijpt wat een slag dit voor Rinus moet betekenen. Zij vormden een hechte, onverbrekelijke twee-eenheid, ook in al hun buiten landse avonturen, zoals o.a.in Los Angeles,Keulen,Barcelona. Will was een opgewekte, stralende en open persoonlijkheid, die van haar hart geen moordkuil maakte. Onze gedachten gaan natuurlijk vooral uit naar Rinus, maar ook haar vele vrienden zullen haar heel erg missen. Op 12 december 2003 overleed volkomen onverwacht Jan van Dijk (73) na ruim 61 jaar lid van Ajax te zijn geweest. Jan heeft als linksback vanaf 1942 de hele Ajax-opleiding doorlopen tot en met Ajax 2. Na z'n actieve periode nam hij plaats in de Commissie Jeugdvoet bal (1975/76) en het Bestuur Betaald Voetbal (1963/64). Hij' werd lid van de Ledenraad (1989/2000) ende Financiële Commissie (1990/2000. Z'n uitspraken als 'ik ga m'n jas naar huis brengen' als hij wegging en 'Ajax staat nooit buitenspel' al was dat overduidelijk het geval,zullen we helaas moeten missen. Op l7 december 2003 werd Jan onder grote belangsteling in Doetinchem gecremeerd. Namens Ajax sprak André Kraan mooie woorden over zijn grote verdiensten voor de club.Weer is een oer-Ajacied ons ontvallen.... 8 Datum 26 maart 09 april l5 mei 22 mei 20 augustus 28 augustus 30 augustus 10 september Tegenstander Lucky Dragon Hellevoetsluis IJmuiden Zeelandia Blauw Wit Moerkapelle SV Zandvoort RKHSV Locatie Aanvangstijd DeToekomst Hellevoetsluis IJmuiden Middelburg l600 uur Nijmegen Moerkapelle Zandvoort Maastricht l8.45 uur Toch is Lucky Ajax geen vereni ging van alleen maar jonkies.In Lucky Ajax komen helden uit de geschiedenis van meer dan 50 jaar Ajax samen. In tegenstel ling tot andere onderdelen van de vereniging, zoals 'de Bordjes club', heeft Lucky Ajax een exclu sief karakter. Niet iedere speler die ooit bij Ajax een contract heeft gehad kan lid worden van speelt zo'n dertig wedstrijden per jaar, meestal in openings-, jubileums- of gastwedstrijden. Deze wedstrijden worden druk bezocht.Wie wil er niet weer eens de helden van weleer aan het werk zien? Een aantal beroemde leden van Lucky Ajax zijn Johan Cruyff, Ruud Geels, Piet Keizer, Frank Rijkaard en Johan Neeskens. Jon gere Ajacieden die op de lijst voorkomen zijn Danny Blind, Stanley Menzo,John van 't Schip en Robbie Witschge.Als laatste zijn ook Johnny Bosman en Fred Grim toegetreden tot dit illustere gezelschap. Bron: ajax.nl Toevoegingen Dick Schoenaker Lucky Ajax is de club van oud- Ajacieden met een rood-wit Ajax-hart. Het is een relatief nieuw onderdeel van het vereni gingsleven. Het was pas opgericht in 1993. Het jaarfeest van Lucky Ajax werd dit op 16 januari gehouden in Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Kennelijk hebben Peter Post (rechts) en Piet van der Kuil elkaar veel te vertellen... Lucky Ajax.Voorwaarde is dat de speler als contractspeler dusda nig lang bij Ajax heeft gespeeld dat hij 100 punten kan verzame len op basis van 10 punten per seizoen als contractspeler en 1 punt per competitiewedstrijd. Op voordracht van het bestuur van Lucky Ajax kan iemand ook tot 'buitengewoon lid' worden benoemd. De naam 'Lucky Ajax' is heel bewust gekozen, met een knip oog naar de in de pers zo vaak gebruikte term wanneer Ajax weer eens heeft 'gemazzeld' in een wedstrijd. Jaarlijks organise ren zij een groot diner-dansant, maar de oer-Ajacieden zijn ook sportief nog actief. Lucky Ajax AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 8