Tweede kunstgrasveld Feest met een in gebruik 'nieuwe' Sinterklaas [AX De Toekomst Jeugdvoetbal f-AMRP Op vrijdag 12 december is op het jeugd- en amateur-com plex van Ajax een tweede kunst grasveld in gebruik genomen. Het is een verbeterde versie van het anderhalf jaar daarvoor in gebruik genomen kunstgrasveld. Ervaringen, opgedaan met onze eerste kunstgrasmat en met de velden waar inmiddels Heracles en Cambuur Leeuwarden hun competiewedstrijden op spelen, zijn meegenomen bij de ontwik keling van ons nieuwe veld. Een nieuw vezel, het nieuwste rubber alsmede een sproei-installatie zijn hiervan onderdeel. Afmetingen Het veld heeft de afmetingen van 100 bij 64 meter met uitlopen aan de lange en korte zijde van 4 meter.Volgens de reglementen van de KNVB mogen alle jeugd - en seniorenteams, behoudens het standaard seniorenteam (dus de zaterdag 1),hun officiële wedstrij den op onze kunstgrasvelden spe len. Op het tweede rubberinge- Het nieuwe kunstgrasveld, al enige tijd intensief in gebruik strooide kunstgrasveld is het tapijt type ArenA Grass Concept 2 met een hoogte van 6 cm geïn stalleerd. Het tapijt is ingestrooid met 25 mm rondkorrelig zand en 10 mm rubber. Onder het tapijt bevindt zich een laag van 38 cm bestaande uit zand/Steagran/rub ber welke laag een zeer goed dempend vermogen heeft. Voor het rubberinfill is voor dit veld gekozen voor de kleur ecru vanwege de klimaatbeheersing in de zomer; zoals wellicht bekend is het eerst aangelegde veld en de sportzaal voorzien van zwart rubber hetgeen in de zomer niet geheel reukloos is. Inmiddels hebben de eerste trai ningen plaatsgevonden en zowel trainers als spelers reageren enthousiast. Het jeugd- en amateur-complex heeft met de aanleg van dit veld een enorme stap voorwaarts gemaakt want opnieuw zijn de trainings- en wedstrijdmogelijk heden onder allerlei weersom standigheden sterk verbeterd. Gerard Holsheimer Voor de F-jes en de E-tjes werd op 29 november in Diemen weer het jaarlijks Sinter klaasfeest georganiseerd. Henk van Teunenbroek had naar eer en geweten voor de vier trainers en leiders de teams samengesteld voor een halve competitie.In de finale het werd het team van Joop Nielen winnaar werd door in de finale het team van Van Teu- nenbroek te verslaan. Patrick Ladru won met zijn team de strijd om de derde plaats via strafschoppen van de jongens van Joop Leeuwendaal. Na vervolgens met z'n allen een uurtje te hebben gezwommen werd het tijd voor de lunch waarna iedereen weer genoeg krachten had opgedaan om in de middag weer activiteiten te ondernemen als hindernisbaan, klimtoren,'levend' voetbalspel, en boksen met grote handschoenen. De komst van Sinterklaas was natuurlijk voor meeste aanwezi gen hèt moment van de dag en vooral omdat hij 'nieuw' zou zijn klopte ieders hart vol verwach- ting.Toen hij eenmaal binnen was, werd het doodstil, het was ook verbazingwekkend hoe goed de Sint al bij de club was ingevoerd want over elk elftal en een aantal spelers had hij al wat te melden. Na het zingen van liedjes en het nemen van strafschoppen ging de Sint over tot het uitdelen van cadeautjes. Ieder kind kreeg een Ajax-kussen in de vorm van een shirt, een bal en een speculaas pop. Nadat Sinterklaas afscheid had genomen van de kinderen bleef hij met de medewerkers van Ajax nog even aan de bar zitten om wat op adem te komen. Moe maar voldaan ging iedereen na enige tijd weer huiswaarts. Een mooie dag was al weer voorbij... Joop Leeuwendaal AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 004 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 7