De Ajax Jeugdopleiding Ouder-feestavond Geweldige dj Jeugdvoetbal Al jarenlang staat de Ajax- jeugdopleiding zowel natio naal als mondiaal zeer hoog aan geschreven. Het beste bewijs daarvoor wordt jaarlijks geleverd door het inpassen van zelf opge leide spelers in het eerste elftal van Ajax. Dat gegeven lijkt ogenschijnlijk vanzelfsprekendheid,maar de realiteit leert ons dat daaraan voorafgaand de nodige werk zaamheden zijn verricht. De doelstelling is duidelijk: door middel van individuele talentont wikkeling de doorstroming naar Ajax-1 in stand te houden, c.q. te verhogen. Spelers zullen daar in eerste instantie een bepaalde aanleg voor moeten hebben. Deze spelers moeten zo vroeg mogelijk getraceerd worden en daarvoor is een behoorlijk aantal mensen verantwoordelijk. Scouts Het scoutingsapparaat bestaat uit een aantal professionele scouts plus tientallen vrijwillige scouts. Deze mensen dragen er, in samenwerking met de trainers, er zorg voor dat uiteindelijk de beste spelers in onze opleiding terechtkomen. De Ajax-opleiding behelst 13 jeugdteams, beginnend bij de F-1 (onder 9) en eindigend bij de A-1 (onder 19). Hiervoor hebben wij 13 jeugdtrainers (onder wie Arnold Mühren, Bryan Roy, Sonny Silooy en Heini Otto) alsmede een keeperstrai ner (Fred Grim) in dienst. Zij moeten de kwaliteiten bezit ten om iedere jeugdspeler die aandacht te geven die nodig is om het maximale uit zijn vermo gen te halen. --3k *h Parttime leerkrachten Er wordt getraind in de middagu ren, dus dat vraagt een goede organisatie en samenwerking met scholen.Ajax is verantwoordelijk voor de gemiste uren op school. Deze uren worden echter bij Ajax voor, tussen en na de trai ningen ingehaald. Hiervoor zijn een aantal parttime leerkrachten in dienst van Ajax. Zodra spelers naar het middel baar onderwijs gaan, worden ze door Ajax vervoerd van school naar Ajax en naar huis. Op deze manier wordt getracht de rand voorwaarden goed te verzorgen om zodoende zo effectief moge lijk te werk te gaan. Want waar het uiteindelijk om draait is om een zo hoog moge lijk gehalte zelf opgeleide spelers in het eerste elftal te krijgen. Danny Blind, Hoofd jeugdopleiding Toernooideelname van de Ajax jeugd t/m 16 mei 2004 A1 Real Sociedad,Spanje 8-13/4 A2 Reze, Frankrijk 8-12/4 A2 HVV Laakkwartier 12/5 B1 Arco, Italie 18-24/2 B1 San Marco, Italie 22/4-2/5 B2 MIC, Barcelona 6-11/4 B2 San Bonifacio, Italie 26/4-2/5 C1 KV Oostende, Belgie 9-12/4 C1 Nike Premier, Lisse 17-18/4 C1 AFC 16/5 C2 VV Baronie 12/4 C2 SV Hoofddorp 9/5 D1 FC Honka, Finland 27-29/2 D1 Garda, Italie 8-12/4 D1 Ajax 1/5 D1 AFC 15/5 D2 Heerenveen 7/3 D2 MIC Costa Brava,Spanje 5-11/4 D2 ADO Den Haag 5/5 D3 R.K.D.E.S. 25/4 D3 SV Hoofddorp 8/5 D3 Argon 16/5 E1 Mezzocorona, Italie 9-13/4 E1 Ajax 1/5 E1 KAA Gent, Belgie 7-9/5 E1 Sesto Fiorentino, Italie 14-16/5 E2 VV Baronie 10/4 E2 Voskescup,Lokeren, Belgie 1/5 E2 SV Hoofddorp 8/5 E3 ADO Den Haag 3/5 E3 Argon 16/5 F1 KRC Genk, Belgie 1/5 F1 GBA, Belgie 8/5 Twee jaar geleden werd op initiatief van enkele ouders zo rond de kerstdagen een feestje 'gebouwd' in het restau rant op de Toekomst. Dit initiatief verdiende ook na de tweede keer navolging dus vond het dit jaar reeds voor de derde keer plaats. De aanwezigheid van 275 mensen overtrof alle verwachting hetgeen nog maar weer eens bewijst hoe veel waarde men hecht aan een flinke mate van warmte in de club waarover ook zo vaak gesproken wordt bij amateurverenigingen. Het restaurant op De Toekomst zag er zo rond de Kerstdagen prachtig versierd uit zodat ieder een zich daardoor ook al snel in de kerstsfeer waande. Door een geweldige dj bleef de stemming er de gehele avond goed, en zakte het feest geen moment in waardoor werd het zelfs nog een latertje werd. Zeker compliment voor de dj waard!!!!!! Betrokkenheid Het was zelfs zo gezellig dat de sluitingstijd van een uur ruim schoots overschreden werd. Maar dat is voor een keertje niet zo erg. Er vielen alleen maar goede en positieve berichten over ons feestje te horen waardoor het in 2004 het wel weer zal worden herhaald en ook dit evenement zo langzamerhand zal gaan beho ren bij een van de vele tradities binnen de club. De aanwezigheid van alle leiders, trainers en mensen van de medi sche staf gaf blijk van een grote mate van betrokkenheid bij zaken die zich binnen Ajax afspelen. Alleen al die prettige en positieve reacties te horen, waar we het toch eigenlijk allemaal voor doen, gaven een ieder een prima moti vatie om hiermee door te gaan. Daar werkte de aanwezigheid van onze voorzitter John Jaakke zeker aan mee... Iedereen een gezond 2004. Joop Leeuwendaal 6 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 6