Dirk de Groot Gala Amateurvoetbal hallen Zuid werd voor de jonkies van Ajax geen onverdeeld succes.* Een kwartfinaleplaats voor de E3 bleek het hoogste haalbare te zijn.* De C I behaalde een 5e plaats Voorafgaand aan de Nieuwjaarsreceptie speelden de Technische Staf en Lucky Ajax hun traditionele wedstrijd, onder leiding van ere-voor- Op donderdagavond 18 de cember j.l. sloot de zater dagafdeling van Ajax de eerste helft van het seizoen af met de traditionele 'Dirk de Groot Gala'. Jan Buskermolen en Dick de Groot zelf namen traditioneel het voortouw voor een gezellige avond. De trainers Bob de Klerk en Cees Boot maakten een mix van alle beschikbare amateurspelers, aangevuld met fysiotherapeuten en elftalleiders, die op een kwart van het kunstgrasveld, met de kleinst aanwezige doeltjes, in zeven- of achttallen een halve competitie tegen elkaar afwerk ten in wedstrijdjes van 10-12 minuten. De scheidsrechters: Theo Gijssen, Ben Kraanen, Ed Peereboom, Ed Renkema en Evert Verbruggen zorgden er weer voor dat alles in goede banen werd geleid. Even als andere jaren werd er fel, maar sportief gestreden om de fel begeerde eerste plaats. Hollandse hap Na afloop werd er in het restau rant onder het genot van een drankje met elkaar teruggekeken op de eerste seizoenshelft, maar niet voordat Joop Leeuwendaal een ieder had opgeroepen tot het zingen van ons clublied. Dirk de Groot en Jan Buskermolen reikten vervolgens de prijzen uit, waarna het personeel van ons restaurant onder leiding van Hans Koggink, zorgde voor een hartige Hollandse hap met zuur kool, boerenkool of andij- viestamppot met rookworst, braadworst of draadjesvlees. Winterstop Tegen het middernachtelijk uur vertrok iedereen weer naar huis en evenals in voorgaande jaren ontving elke deelnemer een ver sierde fles wijn voor de feestda gen mee naar huis en was de winterstop officieel begonnen. Wim Heisterkamp WIE IS WIE? Naam: Mark Geestman Leeftijd: 29 jaar Beroep: Consultant bij Davinci Advies Bij Ajax vanaf: 1993 Taak bij Ajax: speler van de Zaterdag I en lid van de ledenraad Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen Via Dennis van der Wal, Dick de Groot en Cees Boot. Dennis kende ik van het tournooivoetbal op het Leidseplein en bracht me in kontakt met Ajax. Na twee testwedstrijden en trainingen mocht van Dick en Cees ik bij de amateurs beginnen.Voorheen speelde ik in het tweede team van FC Groningen. Hoelang maak je deel uit van de ledenraad? Drie jaar Wat zie je als hoofdtaak van de ledenraad? Die zijn tweeledig. Enerzijds om namens de leden de belangen van de club op een zo goed mogelijke manier te behartigen. De leden raad als eigenlijk een soort 'parlement'.Anderzijds om de koers van het bestuur en directie kritisch te beschouwen, te ondersteu nen en waar wenselijk te adviseren. Wat doe jij specifiek Momenteel maak ik deel uit van een commissie die zich buigt over het vraagstuk lidmaatschap. In deze tijd is de vraag rechtvaardig wat voor criteria gesteld moeten worden aan het lidmaatschap en wat het lidmaatschap inhoudt. IN MEMORIAM JOHNNY ROEG Dinsdag 21 oktober 2003 overleed op 93-jarige leeftijd Johnny Roeg. Twee weken voor zijn overlijden maakte deze oer-Ajacied nog deel uit van de jaarlijkse bijeenkomst van Jubilarissen vanwege het feit dat hij voor zijn 70-jarig lidmaatschap werd gehuldigd en van voorzitter John Jaakke het gouden Ajax-horloge in ontvangst mocht nemen. Johnny Roeg had een indrukwekkende staat van dienst bij Ajax.Tussen 1934 en 1936 speelde hij in het eerste elftal 26 wedstrijden en scoorde als linksbinnen 16 goals. 'Soms speelde ik goed en soms heel slecht maar ik heb altijd m'n best gedaan voor de club' vertrouwde hij de voorzitter toe tijdens de gezellige bijeen komst van jubilarissen. Wij wensen zijn echtgenote Klara Roeg,z'n kinderen en kleinkinderen alle sterkte toe om dit verlies te dragen. Wat vind je van het functioneren van de ledenraad? In het begin had ik daar wat twijfels over. Maar sinds zo'n anderhalf jaar ben ik van mening dat het beter gaat en de ledenraad goed functioneert. Met name op de momenten dat het echt noodzake lijk was, heeft de raad zijn waarde en functie bewezen. Hoe kijk je naar de toekomst? Zonnig en positief. Ik denk dat de verdere professionalisering noodzakelijk is om de toppositie van Ajax in het voetbal te waar borgen. Ik vind dat dat op een manier gaat waarbij tegelijkertijd de warmte en de uitstraling van club minstens net zo belangrijk zijn. De grootste uitdaging is om deze koers verder vast te houden. AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2004 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 5