Gefeliciteerd oog, Dennis van der Wal en Marc Wolthuis. Gefeliciteerd met dit eerste nummer van Clubnieuws, van Ajax voor Ajax. Een oude traditie wordt in ere hersteld. gebrek aan ervaring op dit hoog ste niveau, het belangrijkste pro bleem is.We hebben een zeer jeugdige groep, die soms wat te laconiek met de kansen omspringt en te weinig spelers, die dit kunnen corrigeren. Op dit niveau wordt het kleinste foutje afgestraft.Toch waren de resulta ten tot op heden zeer bevredi gend en alleen de ontmoeting tegen DOVO werd flink verlo- ren.Ajax boekte vijf maal een overwinning, speelde drie maal gelijk en leed zeven maal een nederlaag.Trainer en leiders heb ben het volste vertrouwen voor de tweede competitiehelft, want de spelers hebben inmiddels geleerd, dat voetballen in de hoofdklasse iets anders is, dan spelen in de eerste klasse en zul len beslist niet meer een wed strijd zo eenvoudig uit handen geven, zoals nu een paar keer is gebeurd. Bovendien hoopt de VAN DE VOORZITTER technische staf een grotere keus te hebben bij het formeren van de ideale opstelling als ze eind januari weer een complete groep ter beschikking heeft, want ook het aantal blessures heeft ons sinds augustus behoorlijk parten gespeeld. Wim Heisterkamp De selectie: Bob de Klerk (trai ner), Peter van der Hengst (ass. trainer), Ruud Haarms en Dennis Bogaard (leiders), Ben Kraanen (ass. scheidsrechter) en Young Min Fokker (fysiotherapeut) Spelers:Jamal Ahaddouch, Cleon Banel, Roy Collé, Demi Demirtas, Gerben Drost, Lodewijk Drost, Marc Geestman, Raymond Homoet, Dick Krommenhoek, Lenny Macnack, Sander Mallie, Danny Moinat, Michel Pirovano, Paul Reumer, Said Saidi Amor, Glen Soetosenojo, Arthur Vinken- Jaren lang hebben wij het zonder echt clubblad moeten doen. Maar nu ligt er dan het eerste exemplaar van Clubnieuws, bewust geadministreerd 1e jaargang, nummer 1.Want u weet immers dat traditie grote gelijkenis vertoont met een lantaarnpaal:'hij verlicht je pad, maar slechts een dronkelap klampt zich eraan vast'. Waarom eigenlijk nog Clubnieuws, er zijn toch al talloze uitgaven over Ajax? Bovendien kunnen we Ajax iedere dag in de krant vol gen. Mijn ervaring is dat maar een deel van Ajax voldoende over het voetlicht komt en dat dus een groot deel van de club onderbe licht blijft. Dat niet alleen voor buitenstaanders, maar soms ook voor mensen binnen Ajax. De aanzet tot de verschijning van Clubnieuws is uit de leden zelf gekomen. In een bijeenkomst met de leden over het functioneren van de Vereniging Ajax, de Ledenraad, het bestuur etc., kwam de behoefte aan meer informatie over en betrokkenheid bij de vere niging naar voren. Een prima gedachte, die zo logisch is dat ze meteen is opgepakt. Daarnaast probeert het Bestuur ook op andere manieren de betrokkenheid met het wel en wee van de vereniging te vergroten. Zo zijn Ronald Koeman en Danny Blind in recente ledenraadverga deringen gevraagd om iets over hun visie en de gang van zaken te vertellen. Laatstelijk zijn (voor het eerst?) vertegenwoordigers van de twee supportersverenigingen in de ledenraadvergadering geweest om te vertellen wat hen beweegt, wat ze doen en wat ze van de gang van zaken bij Ajax vinden. Ik kan u verzekeren dat ook uit de ledenraad kritische vragen aan hen zijn gesteld. Dit krijgt hopelijk een vervolg in een grotere bijeenkomst met de suppor ters. Ook praten wij met in kleine commissie over het ledenbeleid van Ajax. Is dat beleid nog van deze tijd, doen we sommige mensen (en onszelf) niet tekort, en hoe anticiperen wij op de toekomst? Over deze en andere zaken die spelen binnen de vereniging en op de Toekomst willen wij middels Clubnieuws met u communiceren. Want er beweegt veel bij Ajax. John Jaakke,Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2004 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 3