Ajax zaterdag 1 in de nacompetitie met 3-0 bij Feijenoord verloor, was Ajax officieus kampioen. Bloemen van Vlissingen waren dan ook ons deel. Zeeuwen, hartelijk dank hiervoor en succes met de F.C. Zeeland. AJAX 2-HAARLEM 2 3-1 Deze wedstrijd moest het laatste puntje brengen. In de eerste helft gaf Ajax de toon aan en het scoorde dan ook via Michel Kreek, die een dieptepass van Martin Cruijff afrondde, maar Haarlem was wat agressiever en dat leverde ook een magnifie ke treffer op. Na de thee scoorde Ajax al heel snel 2-1 door op nieuw Michel Kreek, maar we moesten tot vijf minuten voor het einde wachten eer de overwinning door Ron Willems kon wor den zeker gesteld. Daarna konden de bloemen worden uitge reikt (e.e.a. vastgelegd door onze fotograaf Jan Mud) en hield ons bestuurslid André Kraan een kampioensspeech. Na de felicitaties voortrainerTon Pronk, verzorger Leo Echteld en de leiders Nol Boerkoel en Adri Blekkenhorst volgde met familieleden en vriendinnen, nog een gezellig onderonsje in de bestuurskamer. Het kampioensschap van Nederland (voor reservereams). Op de terreinen van V.V.O.G. te Harderwijk speelden Gronin gen, WV en AJAX in een halve competitie. Ons team moest, noodgedwongen aangevuld met junioren, eerst aantreden te gen Groningen. De fysiek sterkere Groningers gingen er fel, soms te fel, tegenaan en wisten uiteindelijk met 1 -0 te winnen. In de tweede wedstrijd tegen WV speelde Ajax tactisch sterker en dooreen goal van Ramon de Bruyn wonnen wij ditmaal met 1-0. Het was echter niet voldoende voor de titelwant door het on derlinge resultaat van de Limburgers en de Groningers moest Ajax ten slotte genoegen nemen met een derde plaats. Adri Blekkenhorst AJAX-ADVENDO 1-0 De eerste wedstrijd van de nacompetitie tegen de ploeg uit Eerbeek werd, met het oog op de vorige resultaten, met ge mengde gevoelens tegemoet gezien. In de twee weken die er na de competitie nog restten, groeide er echter iets binnen de groep, dat er het gehele jaar nog niet geweest was: "saamho righeid". Toen wij hoorden, dat de wedstrijd in het stadion mocht worden gespeeld, kon het niet meer stuk. In één van de betere wedstrijden van het seizoen scoorde Ajax via Bob Groenteman vlak voor tijd 1 -0. HOEVELAKEN-AJAX 1-3 De tweede wedstrijd tegen Hoevelaken uit, was van nog hoge re kwaliteit dan tegen Advendo. Dat Ajax niets aan het toeval wilde overlaten, bleek wel uit het feit dat de trainers Bob Haarms en Dick de Groot, de enkele dagen eerder gespeelde ontmoeting Advendo - Hoevelaken bijwoonden om een laat ste indruk te krijgen. Dat dit van grote invloed is geweest op de uiteindelijke 1 -3 overwinning is zeker. Entoen De beslissing voor de promotie tegen V V. AJAX-V&V 0-2 Wederom werd er in het stadion gespeeld, waar vele toe schouwers op af waren gekomen en een eigen huisband de gezelligheid verhoogde. De strijd tegen het als underdog ge starte V V verliep echter geheel anders, dan wij ons ook maar hadden voorgesteld. V V speelde erg afwachtend en wij konden vanaf het begin- signaal geen grip op het spel krijgen. Via enkele snelle uitvallen verloren wij de wedstrijd geenszins onverdiend met 0-2. Wat een deceptie!!! In eerste instantie was ik ontzettend teleurgesteld in de spe lersgroep, die ik, zeker gezien het belang van de wedstrijd, een gebrek aan instelling verweet. Achteraf denk ik echter, dat door de vele publiciteit, de druk om te winnen bij onze "amateurs" te groot was, waardoor ze als team onder hun normale niveau speelden en de tegenslag van de snelle 0-1 achterstand niet meerte boven konden komen. Rest mij nog een aantal mensen te bedanken voor hun enorme medewerking tijdens het seizoen. Tante Sien en haar "mei den" voor de geweldige verzorging, het Bestuur en de Evene mentencommissie, die het mogelijk maakten wat extra dingen te doen, de sponsors die na afloop van de laatste wedstrijd spontaan een koud buffet aanboden en.de vaste supporters, die tot het laatste moment achter ons zijn blijven staan. Tot slot iedereen een prettige vakantie toegewenst en... tot het volgende seizoen. Cees Boot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 9