F.C. UTRECHT 2-AJ AX 2 1-1 De Utrechtenaren kwamen fel uit de startblokken en onze doel man moest al direct een aantal malen handelend optreden. Ook de overige verdedigers hadden het erg druk, vooral ook, omdat onze voorste linie niet in staat bleek de bal vast te hou den en veel te onnauwkeurig speelde. Maar ook de Utrechtse aanvallers bleken erg slordig te zijn en zo bleef het lang 0-0. Kort voor rust wist Clyde Wijnhard ons aan de leiding te bren gen. Na de thee, een zo nodig nog energieker Utrecht, dat al na vier minuten loon naar werken kreeg. Utrecht bleef komen en Ajax moest alle zeilen bijzetten, om geen tweede goal om de oren te krijgen en met name Guido Smits, Martin CruijffJeffrey van As en Danny Marcus moesten bergen werk verzetten. Met die 1 -1 stand mocht Ajax dan ook diktevreden zijn. Omdat op het laatste moment de wedstrijd in de beloftencom- petitie tegen Roda JC 2 opnieuw werd uitgesteld, oefende Ajax voor de strijd om het landskampioenschap met GRONINGEN 2 en V.V.V. 2 voor het laatst tegen AALSMEER. Het werd een nut tige oefenwedstrijd waarin de verdediging er opnieuw goed het oog in had, maar onze voorwaartsen weer onder de maat ble ven. Het duel eindigde derhalve, zoals ze was begonnen (0-0). AJAX 2- I.F.K. GOTHENBURG 2 1 -2 (vriendschappelijk) Tegen de wat oudere Zweedse spelers kwamen de Ajacieden fysiek nogal wat tekort, maar desondanks zagen we leuke aan vallen en creëerden wij ons diverse goede kansen. De Zweed se doelman had er, zij het met wat geluk, goed het oog in. Na tien minuten namen de gasten de leiding uit een "als een streep" geworpen ingooi, dfe onze defensie verrasteen door de Zweedse spits werd afgerond. Ook na rust bleef Ajax aan dringen, maar in plaats van 1 -1 werd het 0-2, na een aanval door het centrum van onze verdediging. Ajax werd daarna nog sterker. Robin Fokke en André Gelauf zagen hun schoten juist overgaan en Jeffrey van As raakte met een vrije schop van twintig meter de lat. Maar een kwartier voor tijd werd het toch 1 -2; een breedtepass van Martin Cruijff op Raymond de Bruyn en diens harde schot verdween in het net. ledereen werkte ver volgens hard aan de gelijkmaker, maar het zat er in deze nuttige oefenpartij niet meer in. André Ooijer, Martin Cruijff en Jeffrey van As waren dit keer de uitblinkers. AJAX2-VOLENDAM2 0-2 Ajax kwam direct onder druk te staan en de Volendammers, met knap positiespel en goed opkomende middenvelders de den Ajax steeds verder achter de feiten aanlopen, ook al omdat voorin Ronald de Boer en Michael Reiziger beslist hun avond niet hadden. Het kon niet uitblijven, dat Volendam tot doelpun ten zou komen. Eerst redde Dik Burik nog op de doellijn, maar even later was het toch raak. Een Volendams schot vond door een woud van benen het Ajax-doel. Ook in de tweede helft was Volendam de betere ploeg en de tweede treffer was dan ook het logische vervolg, al stond de hele Ajax-verdediging er bij te kijken. Ajax kreeg daarna nog wel wat kansen, maar zelfs een leeg doel met slechts een verdediger op de lijn bleek voor Ro nald de Boer een te groot obstakel. Jammer, opnieuw node loos twee punten ingeleverd. VLISSINGEN2-AJAX2 2-2 De gastheren gingen onbevangen van start, hadden wat meer lengte in de ploeg, ook wat meer fysieke kracht, een uitsteken de keeper en een paar snelle vleugelspelers in de voorste linie. Veelvuldig werd de veste van onze doel van Steffan Teeken be stookt, doch mede door het uitstekende spel van het Ajax-duo Martin Cruijff-Jeffrey van As werd het getij telkenmale gekeerd. Toch konden ook zij niet verhinderen, dat Vlissingen bij de rust een 1 -0 voorsprong had. Halverwege de tweede helft kwam Ajax op gelijke hoogte via Ulrich Landvreugd, maar kort daarna keken we weer tegen een achterstand aan (2-1Gelukkig zorgde Guus Uhlenbeek nog voor 2-2 en omdat concurrent AZ Ajax 2 Kampioen! Staand v.l.n.r.: Ton Pronk (trainer), Michel Kreek, Raymond de Bruyn, Michael Mols, Dennis v.d. Poll, Oman Tahya, Michael Reiziger, Jeffrey v. As, Dennis v.d. Wal, Guido Smits, André Gelauf, Martin Cruijff, Nol Boerkoel (leider), Adri Blekkenhorst (leider). Zittend v.l.n.r.: Ron Willems, Michael Kandhai, Guus Uhlenbeek, Ulrich Landvreugd, Stefan Teeken, Bas v.d. Kuyl, André Ooyer, Jan Gerver. Niet op de foto: Abe Knoop en verzorger Leo Echteld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 7