Ajax 2 Van de voorzitter KAMPIOENSELFTALLEN AJAX 2 Betaald voetbal AJAX 2 Zaterdagvoetbal Junioren A-1 Junioren A-2 Junioren A-3 Junioren B-1 Junioren E-1 Vervolg van pagina 15 "Een van mijn vroegere herinneringen dateert van de tijd vlak nadat ik als elfjarige bij Ajax kwam. Mijn trainer zei dat talent belangrijk was, maar niet voldoende voor succes en het beha len van topkwaliteit. Wanneer je ook maar iets in de club wilde bereiken, moest je hard werken. Met toewijding en doorzettingsvermorgen krijg je de goede mentaliteit, zodat je met een op elkaar ingespeeld team succes kunt halen. Eigenlijk is er niets veranderd. In mijn 20 jaar bij de KLM heb ik ondervonden dat die woorden net zo goed van toepassing zijn op een commerciële onderneming als op het voetbalveld." Leo van Wijk, lid van de ledenraad en financiële commissie, in "Wolkenridder", bedrijfskrant van KLM Pass van Keizer op Rep.die scoort in een Europa Cup finale. Commentator denkt even aan buitenspel. Jan Wolkers "Bui tenspel? Genialiteit staat niet buitenspel." TV-criticis Sietse van der Hoek in de Volkskrant n.a.v. VPRO-uitzending met Jan Wolkers het ga u goed, het was heel prettig om met u samen te werken. Een woord van welkom gaat uit naar onze nieuwe hoofd sponsor ABN-AMRO en onze nieuwe subsponsors Sony Nederland, Boekhoven Bosch, General Motors en Leaseconcept. Wij hopen, dat u minstens zo lang aan Ajax verbonden zult blijven als de bedrijven waar ik zo trots net afscheid van heb genomen. U past prima binnen de huidige sponsorgroep. We zijn er trots op om bedrijven als ABN- AMRO, Martinair, Commodore, Forbo Poligram Umbro, Roever, CSU, General Motors, Leaseconcept, Boekhoven- Bosch en Sony Nederland in onze sponsorpool te hebben. Alle commissieleden, elftalbegeleiders, trainers en spelers dank ik voor hun inzet en ik vertrouw er op, dat we er tijdens het komende seizoen nog een schepje bovenop zullen doen, zodat we er nog meer kampioenen te huldigen zijn dan dit jaar. Namens het bestuur wens ik u allen een prettige vakantie. Michael van Praag, Voorzitter. "Een voetballer is geen jukebox waar je een kwartje in stopt. Voorzitter van Praag in de N.R.C. Ik ga er vanuit dat alle grote wedstrijden vanaf '94 in Amster dam worden gespeeld. Ik ben verliefd op de Kuip, als jongetje werd ik altijd heel zenuwachtig wanneer ik dit stadion betrad. Maar deze accomodatie is toch in een heel andere tijd ge bouwd. De Kuip heeft niet eens skyboxen." Nog eens Michael van Praag in de NRC Met gemengde gevoelens neem ik afscheid van dit seizoen. Het feit dat we zo dicht bij een kampioenschap waren en dat we het op een haar na hebben gemist heeft me pijn gedaan. Maar goed, de tellers staan weer op nul en we kijken vol verwachting uit naar het volgende seizoen. Een seizoen waarin we ook weer Europees voetbal kunnen gaan spelen en dat is toch de slagroom op het toetje. Een dag voordat ze met vankantie gingen zijn Aron Winter en John van het Schip met ons tot overeenstemming gekomen hetgeeen betekent, dat onze selektie volledig is gebleven. Dat was ons streven overigens ook. We zijn echter blij, dat het ons inderdaad gelukt is. Slechts één nieuw gezicht en wel dat van Rob Alflen. Het bestuur hoopt Rob, dat je het bij ons zal bevallen. Maar tevens dat je een waardevolle aanwinst voor Ajax zult blijken te zijn. Ik ben er bijzonder trots op, dat ons legioen Ajax dit jaar zo geweldig gesteund heeft. Hoe hecht die band met Ajax wel is bleek me zondag 22 juni weer eens bij de prijsuitreiking van ons supporters- zaalvoetbaltoernooi. Wat een gezelligheid en wat een Ajax-gezindheid. Noch nimmer in de historie van Ajax is men in zulke grote getale naar onze wedstrijden komen kijken. Daar wil ik u vanaf deze plaats dan ook heel hartelijk voor bedanken. Dank gaat ook uit naar onze ex-sponsors TDK, OAD en Citroen. Het waren sponsors van het eerste uur, die nu 16 besloten hebben om niet met Ajax verder te gaan. Heren (betaald voetbal) P.S.V. 2-AJAX 2 0-1 (Beloftencompetitie) Een vrij jeugdig Ajax-team moest het opnemen tegen een wat ouder, maar vooral geroutineerder P.S.V. Het werd dan ook nogal eens afgebluft, maar bij het 16-metergebied hield het verhaal van de Eindhovenaren op en Guido Smits, Martin Cruijff en doelman Abe Knoop losten de eventuele problemen rustig op. Toch kwam Ajax ook regelmatig voor de P.S.V.-ves- te, maar ook hun doelman speelde een betrouwbare partij, al had hij daar éénmaal de hulp van de paal bij nodig. Na de thee was het Jordan van Loon (een testspeler), die op aangeven van Guido Smits, de PS.V.-doelman het nakijken gaf. P.S.V. moest nu komen, waardoor Ajax meer ruimte kreeg. Zo ontstonden voor beide doelen nog hachelijke situaties, maar in de stand kwam geen verandering meer. Jordan van Loon, die nog enke le kansen verdient en Clyde Wijnhard waren in die periode de meest opvallende spelers. AJAX 2- BORUSSIA DORTMUND 2 2-4 (Beloftencom petitie) De gasten waren fysiek sterker, doch Ajax gaf goed partij. De Duitsers met o.a. Dieter Wegman in de gelederen, verschenen herhaaldelijk gevaarlijk voor het Ajax-doel, maar toch was het Ajax, dat kort voor rust de leiding nam, via een schot van Jan Gerver. Borussia antwoordde vanaf de middenstip met de ge lijkmaker, maar Ajax had het laatste woord via Michel Kreek, die in een melee van spelers de juiste richting vond. Kort na rust werd het 2-2 en toen bleek ons gebrek aan ervaring met het Duitse voetbal, want toen iedereen zich al met een puntende- ling had verzoend, verdwenen in de laatste minuten nog twee ballen in het Ajax-doel. Het was absoluut niet nodig.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 6