KRONIEK De meest wonderlijke competitie in het betaalde voetbal heeft zich naar het einde gesleept met uiteindelijk de beslissing op de laatste wedstrijddag waarAjax en PSVmoesten uitmaken wie de kampioensvlag mocht uithangen. Met een banddikte, zoals de laatste Kroniek werd geëindigd, ging de eerste prijs naar Eindhoven waar PSV haar 12de landstitel in de boeken kon bijschrijven. Allereerst natuurlijk onze felicitaties naar de ploeg uit de lichtstad. Een kampioenschap is een optelsom van 34 competitiewedstrijden en PSV bleef dan in winstpunten ge lijk metAjax, het doelsaldo bleef ook na de laatste wedstrijd op 2 goals wat dus voldoende was voor het eremetaal. Natuur lijk was de ontknoping voorAjax een jammerlijke zaak, vooral wanneer men in feite zo dicht bij de titel is geweest en zeker niet mocht klagen over de mogelijkheden om alles naar zich toe te trekken maar deze helaas lelijk heeft laten liggen. Verder kan er lang en breed gepraat worden waar het voorde onzen nu in feite mis is gegaan. Een bepaalde wedstrijd aanwijzen is niet reëel want het kan nooit op één ontmoeting aankomen. Het breekpunt na de winterstop waarbij de resultaten en het ver toonde spel achteruit liepen kan als algemene oorzaak aange wezen worden. Teveel onnodige punten gingen verloren en te veel kansen werden niet benut. Dat kan een ploeg aan het ein de van het seizoen lelijk opbreken. Verder heeft het weinig zin hier verder over te filosoferen. Het is allemaal gebeurd. Een beetje uithuilen en straks weer met frisse moed opnieuw begin nen. Laten we de zaken nog eens allemaal op een rijtje zetten. We verlieten U bij het vorige clubblad met goede moed na de over tuigende winst op Roda JCzodat begonnen kon worden aan een reeks van wedstrijden welke alles beslissend zouden zijn voor de landstitel. Allemaal in feite finalewedstrijden want pun tenverlies oplopen in die fase van de competitie is fataal. Bo vendien is dan een regelmatig verloop van de competitie hele maal gewenst om iedere vorm van competitievervalsing uit te bannen. Toch presteerde het de burgervader van Enschede om enige dagen voorde wedstrijd FC Twente-Ajax deze ont moeting te verbieden vanwege de komst van enige studenten en de lokale politie het allemaal niet aan zou kunnen wanneer ook nog eens een aantalAjaxsupporters zouden opdraven. Het is toch werkelijk bedroevend hoe sommige burgemeesters denken met voetbalwedstrijden om te kunnen springen. Der halve wordt het de hoogste tijd dat de KNVB dat verschijnsel nu eens krachtdadig aanpakt door sancties af te kondigen. Zij moet kunnen eisen dat vastgestelde wedstrijden moeten door gaan en de burgervader maar moet zorgen dat zoiets mogelijk gemaakt wordt. Zoals het allemaal het afgelopen seizoen is ge gaan moet onacceptabel zijn voor iedereen die het voetbal een warm hart toedraagt. Nu werd de wedstrijd tegen FC Twente verplaatst naar de avond dat in Rotterdam de finale Europa Cup 2 werd gespeeld. Voorheen een ondenkbare situatie. FC Twente-Ajax dus naar 15 mei maar eerst moest Ajax een ande re lastige uitwedstrijd afwerken in en tegen Den Haag. PSV liep daar eerder lelijk a ver ij op maar Ajax lukte het in een prima ver lopen wedstrijd de volle winst met een minimale uitslag (O-1) te pakken. Dennis Bergkamp tekende voor de score. Onze ploeg bleef op deze wijze PSV goed op de hielen zitten en kon zelfs langzij komen bij volle winst in Enschede. Tussendoor kwam van het spelersfront het bericht dat Stefan Pettersson aan een onwillige buikspier moest worden geope reerd en in het verdere seizoen vrijwel zeker niet meer in aktie zou komen. Verder kwam Ajax contractverlengingen overeen met Dennis Bergkamp (4 jaar), Frank de Boer (4 jaar) en Ronald de Boer (2 jaar) zodat weer een flinke stap in de goede richting werd gezet de huidige selectie zo veel mogelijk in takt te hou den. Ron Claassen, een verwoed verzamelaar van alles wat met Ajax te maken heeft is op zoek naar wedstrijdprogramma 's van competitie- KNVB beker- en Europa Cup wedstrijden vanaf het seizoen 1959-'60 tot heden. Krantenknipsels, videomateriaal, alles is welkom. Voor meer in formatie: 023-356366 (na 18.00 uur). Woensdagavond 15 mei dus niet alleen de finale Europa Cup 2 in de Kuip maar misschien netzo belangrijk voor beide ploegen de "verboden" wedstrijd FC Twente-Ajax. Zeer cruciaal om dat in feite beide ploegen niet mochten verliezen. Twente was nog volop in de race voor deelname aan Europa Cup 3 en Ajax moest winnen om langszij PS V te komen. De ploeg hield de zaak lange tijd goed in handen en de goal van John van 't Schip in de eerste helft gaf het nodige zelfvertrouwen voor een goed resultaat. Na rust werd het voorAjax een stuk lastiger maar doelman Edwin van der Sar groeide tot grote hoogte en hield z'n doel volledig schoon. Een lastige wedstrijd werd tot een goed einde gebracht en in winstpunten waren PSV en Ajax nu op gelijkte hoogte. Het doelsaldo was nog in Eindhovens voor deel. En wanneer de echte voetballiefhebber op de zaterdag voor Pinksteren een heerlijke middag had beleefd met de Cup final in Engeland tussen Nottingham Forrest en Tottingham Hot spur in een wedstrijd waar echt van alles gebeurde en in een entourage waar elk Europees land een enorm voorbeeld aan kan nemen werd op 2e Pinksterdag alle aandacht weer ge vraagd voorde competitiewedstrijdAjax-Feyenoordin het Olympisch Stadion. De historie van de Rotterdammers in dit seizoen mag als bekend worden verondersteld. De komst van Wim Jansen bij de club had de ploeg zeker veel goed gedaan waardoor het duel dermate interessant was geworden da t het stadion vrijwel was uitverkocht. Ajax ging natuurlijk voorde punten, Feyenoord mogelijk wat minder omdat iedere dreiging van degradatie vrijwel was verdwenen. Maar het blijft altijd Ajax-Feyenoord, een beladen ontmoeting, veel prestige en al tijd iets bijzonders met veel spanning. De eerste helft verliep wat vlak, er gebeurde te weinig mede ook omdat de Rotter dammers nogal defensief ingesteld waren en met counters probeerde het Ajax zo lastig mogelijk te maken. De tweede helft maakte veel goed. Kansen over en weer met misschien wel de mooiste voor Feyenoord maar weer had Edwin van der Sar er goed kijk op en behoedde Ajax vooreen achterstand. Maar ook aan de andere kant had de Feyenoorddoelman al z'n talenten nodig om een inzet van Winter uit het doel te houden. Toch scoorde diezelfde Winter 1 -O waarna de Rotterdammers de defensieve stellingen verlieten, het vertragende spel over boord zette en volop ten aanval trokken. En zo werd het een echte wedstrijd met voorAjax in de laatste minuut de bevrij dende treffer van John van 't Schip, goed voor2-0. Met nog drie wedstrijden te gaan bleef Ajax bij PSV, zij het met 5 goals achterstand. John van 't Schip speelde tegen Feyenoord z'n 250ste wedstrijd voorAjax. En zo werd de spanning in deze competitie alleen maar groter en viel er in feite niets over te zeggen wie uiteindelijk aan het langste eind zou gaan trekken. Ajax moest nog naar Volendam en SWen kreeg thuis Vitesse in de laatste wedstrijd van het seizoen. PSV had nog twee thuisduels op het programma staan (FC Twente en Volendam) en moest nog naar FC Gronin gen. Er waren ook andere teams in Ajax die te maken kregen met beslissende wedstrijden. Zo kon het Zaterdag-1 team via het bereiken van een periodetitel, alsnog promoveren naar de tweede klasse van het Zaterdagmiddagvoetbal maar dan moester wel in de beslissingswedstrijd gewonnen worden van Vlug en Vaardig. Op het eigen hoofdveldaan de Middenweg verliep alles helaas voorAjax zeer teleurstellend. Meer vindt U hierover terug in de rubriek Amateurvoetbal. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 3