Thans zijn er nog 2 punten te regelen: 1e de aannemer moet het stadion voor 200 miljoen kunnen bouwen 2e de bank moet zijn mondelinge toezegging gestand doen om het gat te dekken. De 5 founders moeten bovendien hun toezegging schriftelijk bevestigd hebben; uiterlijk volgende week vrijdag valt de be slissing. Het concept van het stadion blijft ongewijzigd; er zul len 55.000 toeschouwers in kunnen maar er zullen wat aanpas singen plaatsvinden; de atletiekbaan zal er zeker niet komen. Wel is er nog wat weerstand van de Gemeente Ouderkerk te overwinnen hetgeen echter de verantwoordelijkheid van de gemeente Amsterdam is en welk probleem door hen zou wor den opgelost. Ten behoeve van de overige accommodatie is er een tekening waarop 7 velden staan ingetekend; in financiële zin is dit ver haal nog onuitgesproken. Ondanks dat het Olympisch Stadion per 1 maart 1992 definitief zal sluiten is er nogmaals bij de Gemeente op aangedrongen dit wederom te bezien. De financiële cijfers tot 1 maart 1991 worden uitgedeeld waar op de penningmeester een toelichting geeft; wederom zal ge probeerd worden de vriendschappelijke wedstrijd tegen AC Milan te laten plaatsvinden; doordat de recettes hoger zijn uit gevallen dan begroot zijn ook de wedstrijdkosten hoger. De verkoop van P. Larsson is op advies van de technisch direc teur gebeurd; bij eventuele doorverkoop door de huidige club heeft Ajax alsnog een claim behouden. Over contractonderhandelingen met Van 't Schip, Winter, Bergkamp en twee maal De Boer is geen nieuws te melden. Tegenvallers zijn het niet doorgaan van Nederland-Joegosla- vië, alsmede het door de slechte weersomstandigheden in Ne derland georganiseerde trainingskamp in Spanje. Met Beenhakker is een 2-jarig contract afgesloten met daarin vermeld de tekst t.a.v. het aan- en verkoopbeleid zoals het be stuur dat wilde, hetgeen er op neer komt dat indien er geen in komsten uit transfers zijn, er dan ook geen transferaankopen zullen komen. Binnenkort zal de technisch directeur zijn hand tekening zetten. Het ligt in de bedoeling dat er straks een derde directeur bij komt die in feite het werk van Van Eijden overneemt en zich meer richt op de financiële administratie en leiding geeft aan het personeel; in het verleden werd het personeel altijd gecon troleerd door het bestuur; zoals het nu functioneert is het be stuur tevreden over het totale reilen en zeilen van de admini stratie. In zijn algemeenheid vraagt het bestuur hoe de ledenraad over de driekoppige leiding denkt. De heer Gianotten is van mening dat eerst de taken en be voegdheden van de technisch directeur en de commercieel di recteur moeten worden vastgesteld en hetgeen er overblijft is voor de derde directeur; dan kan bezien worden of de directeu ren gelijkwaardig zijn of niet of dat deze nieuwe man alleen on dersteunend is. De heer Coronel stelt dat we in feite over een financiële man praten die de penningmeester rapporteert. De heer van Os vindt dat de drie directeuren gelijkwaardig moeten zijn en dat de derde man niet te laag en niet te hoog moet worden ingeschat. De heer van Wijk vindt dat de twee sleutelfactoren het technisch en het commercieel beleid zijn; in financiën ziet hij niet de leidersfunctie. De heer van Os wil dat de financiële man niet overheerst wordt door de twee andere. De heer van Os wijst ook op het feit dat een technisch directeur binnen twee of driejaar moet scoren, een commercieel direc teur binnen bijvoorbeeld vijf jaar terwijl een financieel directeur langdurig in dienst zal blijven. De heer van Wijk blijft van me ning dat de financiële man een controllerfunctie heeft die niet op directieniveau hoeft te zijn. De heer Timman sr. verwacht dat mogelijke problemen tussen de drie directeuren op het financiële vlak zullen liggen; als de drie directeuren zich in een begroting kunnen vinden zullen conflictsituaties voorkomen worden. De voorzitter stelt dat thans diverse meningen zijn vernomen en dat het bestuur het een en ander zal meenemen in zijn be sluitvorming. De heer Henrichs meldt dat hij samen met Van Eijden het sym posium "voetballen in 2000" heeft bijgewoond welke o.a. als doel had nieuwe impulsen te geven aan de verouderde compe- titieopzet alsmede het voetbal op een hoger niveau te brengen door bijvoorbeeld het instellen van een landelijke B-junioren- competitie; vanuit de amateursector is hier veel tegenwerking opgekomen. Vanaf april 1991 gaan we met diverse betaalde clubs vriend schappelijk wedstrijden spelen, in afd. zuid draait al zo'n alter natieve competitie. Het bureau Schraders van Seggelen heeft een interessant rapport uitgebracht welk gekopieerd zal worden en aan de le denraadsleden zal worden verstrekt. De voorzitter geeft een toelichting op het nieuw te voeren elektronisch toegangscontrole systeem welk als doelstelling heeft een hoger aantal toeschouwers te bereiken en voor goed gastheerschap te zorgen. Er dient op een snelle wijze toe gangsbewijzen te worden verkregen middels bijv. telefonisch reserveren en een gemakkelijke wijze van betaling waardoor irritaties achterwege zullen blijven. Er zullen op alle kaarten barcodes komen en losse kaarten kunnen alleen op vertoon van een clubkaart verkregen worden; de seizoenkaart zal te vens clubkaart zijn; de invoering zal gefaseerd plaatsvinden waarbij voor Ajax het komend seizoen de jaarkaart in nieuwe stijl zal uitkomen. De drie andere clubs PSV, Feijenoord en Gro ningen zijn al verder met proefnemingen terwijl wij rekening dienen te houden met het nieuwe stadion. Wel zullen wij op een portable manier wat proeven gaan doen. De toekomst is dat elke BVO hier aan mee gaat doen; het soft warepakket blijft eigendom van de KNVB die dit ook zal finan cieren. De benodigde hardware zal mogelijk via sponsoring kunnen worden verkregen. Men is voorts in gespek met de Staatsloterij om gebruik te ma ken van diens verkooppunten. Het systeem zal tevens goed aansluiten op definanciële administratie. De verwachting is dat niet alle problemen zullen zijn opgelost als dit systeem is ingevoerd maar wel een grote stap in de goe de richting is gedaan. De voorzitter besluit met de opmerking dat in het clubblad zijn relaas hieromtrent wat duidelijker overkomt. 6. Rondvraag De voorzitter merkt op dat allen verheugd zijn dat de heer Mid dendorp in goede gezondheid weer aanwezig is. Het nieuwe logo zal per 1 juli 1991 worden ingevoerd. De penningmeester geeft uitleg op de vraag van de heer Oudendijk omtrent de fi nanciering van het nieuwe stadion waarbij is uitgegaan van de meest negatieve benadering voor Ajax. Nu de emissie is afgelopen zullen eerst de gemaakte kosten (o.a. advertenties) moeten worden voldaan waarbij vermeld dient te worden dat veel arbeid pro deo is verricht; het overge bleven gedeelte van de storting kan op deposito worden gezet waarvan de revenuen naar Ajax zullen vloeien. 7. Sluiting Nadat de volgende vergadering is vastgesteld op donderdag 21 mei 1991 sluit de voorzitter de vergadering. Aldus goedgekeurd in de vergadering van 21 mei 1991 Amsterdam, 10 april 1991 M. van Praag, G.M. Holsheimer, Voorzitter Hoofd Secretariaat

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 26