notulen van de ledenraadsvergadering van 26 maart 1991 Daarnaast voetbalden de jongens tweeëveertig vriendschap pelijke wedstrijden. Dat was vaste prik. Die vriendschappelijke wedstrijden speelden we altijd tegen D- junioren, elftallen van een leeftijdsgroep hoger. Om de weer stand te verhogen, he, van aldoor maar met enorme cijfers winnen leren ze niets. Iedere week werd er minstens twee keer gespeeld en altijd twee keer getraind. De opkomst? Voortreffelijk, iedereen was er altijd. Ze hebben natuurlijk ook voor de Beker gespeeld, vier voorwedstrijden en dan nog de nodige toernooien. Van die toernooien hebben we alleen "Parijs" niet gewonnen. Vo rig jaar waren we daar wel kampioen geworden maar dit jaar werden we vierde. We speelden twee keer gelijk waarna na penalties verloren werd, vandaar. Maar het was wel weer een fantastische gebeurtenis, vier dagen Parijs. Er ging een hele bus ouders mee, die hadden dat van te voren allemaal geregeld." De selektie van zestien spelers waarmee trainer Herman Borman en leider Henk van Teunenbroek de rit van het be gin van het seizoen tot de laatse balomwenteling maakten zag er als volgt uit. In het doel wisselden Bobby van Groningen en Arjan Moerbeek elkaar af. Tijdens de wedstrijden kregen ze meestal niet zo veel te doen maar die schade werd op de training wel ingehaald. De rechtbackplaats was een prooi voor Geert Luijten, die dit jaar voor het eerst bij Ajax speelde. Laatste man ("inschuivend, volgens de Ajax-stijl", voegt Van Teunenbroek en aan toe) en captain was Rory Roubos. Een uitstekende voetballer, maar ook een echte aanvoerder, een verlengstuk van de trainer en leider in het veld. Robert Tates, afkomstig van Aalsmeer, deed het als voor stopper heel goed en op links speelde Martin van Wattin- gen, die ook als rechtsachter uit de voeten kon, of Roy de Ruyter, een eerstejaars. Op het middenveld bezette de technicus Jerman Brank de positie van linkermiddenvelder. In het centrum was Lorenzo Netteb het aanspeelpunt en op rechts voetbalde meestal Da ve Eveleens, al kon die als rechtsbuiten net zo makkelijk uit de voeten. Rechtsbuiten Paul Mulders stoof razendsnel langs de lijn voorbij zijn tegenstanders en bediende zijn medespelers met perfekte voorzetten. De rechtsbuitenplaats werd ook regel matig bezet door de jongste van het stel, Dion van Seist, befaamd om zijn "turbo"-snelheid. Op links wisselden Mike Eveleens, de tweelingbroer van middenvelder Dave, en Nic ky van Sermond elkaar af. In de spits maakte eerstejaars Angelo Marthe de nodige goals maar de middenvoorpositie was voornamelijk wegge legd voor Ruben van Veen. Een verhaal apart, die Ruben, en niet alleen omdat hij in het afgelopen seizoen drie honderd achttien goals produceerde. Voor hij ging voetballen ging Ruben twee jaar lang met zijn benen in het gips en in een rolstoel door het leven vanwege een operatie aan zijn benen. Op die manier moest een aan geboren afwijking hersteld worden. Dat lukte wonderwel en de drie honderd achttien doelpunten zijn daar het overduide lijke bewijs van. Aanvankelijk had Ruben nog wat moeite met lopen maar mede dankzij de speciale training van Laszlo Jambor, de fy sioloog van Ajax, ging dat met sprongen vooruit. Volgend jaar gaat het record-team van Ajax het een leef tijdsklasse hoger opzoeken. Aan de ene kant om daar de weerstand te vergroten, anderzijds omdat er volgend jaar bij de E-junioren gestart wordt met een kompetitie van zeven tegen zeven, en daar heeft Ajax niet veel aan. Maar wat er het komende seizoen gaat gebeuren is toe komstmuziek. De herinnering aan het geweldige seizoen 1990-1991 van de E-junioren blijft er een om te koesteren. Niet alleen vanwege de mosterscores die werden behaald maar zeker ook vanwege de mooie toernooien, de klassieke duels met Feyenoord, de voorwedstrijden en de optredens als mascotte van Ajax. Want iedereen weet het natuurlijk: de jongste junioren van Ajax zijn ook de beschermelingetjes van het eerste elftal, wanneer dat op zondag thuis speelt. Of de jonge en o zo dartele talenten ooit zelf als volwaardige profvoetballers door de poort het veld zullen betreden? De kans zit er in maar de weg is nog lang. Nog niet te veel aan denken. Lekker knallen, pillen, rennen, koppen, dribbelen, combineren, scoren en juichen in de jeugd. Want voetbal is een feest. Dave Endt 1. Opening Voorzitter Van Praag heet alle aanwezigen van harte welkom; aanwezig zijn 20 leden, bericht van verhindering ontvangen van de leden Blekkenhorst, Boerkoel, Deegen en Lambregts. Voorts aanwezig alle bestuursleden, de ere-leden Potharst, Schoevaart en Timman, de directeur algemene zaken en het hoofd secretariaat. De voorzitter deelt mede dat de technisch directeur gevraagd heeft de vergadering vanwege omstandigheden niet bij te hoe ven wonen en zijn verhaal over het technisch beleid de volgen de vergadering te mogen houden hetgeen hem is toegestaan zodat punt 2 van de vergadering komt te vervallen. 3. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 4. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 24 januari 1991 blz. 1 - nadat de notaris nog wat aanvullende gegevens had gevraagd m.b.t. de nieuwe statuten zal de voorzitter een dezer dagen een afspraak met hem maken om voor de nieuwe statu ten te tekenen. 5. Mededeling Bestuur De heer Kraan deelt mede dat t.a.v. de prestaties van het 1 e elftal het niet kunnen scoren op dit moment het grootste pro bleem is. De heer Coronel zegt dat het sponsorcontract met Citroën per 1 juli 1991 niet wordt verlengd; ook met Commodore loopt het contract per die datum af terwijl OAD en Roever per 1 januari 1992 aan het eind van de contractperiode zijn. Het is de bedoeling dat iedere co-sponsor m.i.v. het nieuwe seizoen hetzelfde bedrag gaat betalen, hetgeen een aanzienlij ke verhoging betekent. De opvolger van Citroën is General Mo tors samen met Lease-concept. Met SONY is voor het eerst een contract afgesloten. Budgetair gezien zal het er het vol gend seizoen beter uitzien dan dit jaar. Het is ons nog niet ge lukt een sub-sponsor in de verzekeringssfeer te vinden. Nieuw stadion De emissie heeft 20 miljoen opgeleverd, de founders tot op he den 25 miljoen en dit wordt misschien 35 miljoen; de gemeente blijft bij zijn bijdrage van 60 miljoen, ondanks een lagere inves tering, terwijl ook de verhuispremie van 20 miljoen blijft staan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 25