JUNIOREN A 2 JUNIOREN C 1 C 2 JUNIOREN Dank aan trainer Ton Pronk voor zijn inzet en aan fysiothera peut Jan Sterk, die de nodige "kneuzen" vakkundig oplapte! VOLENDAM A1 -AJAXA2 1-3 Ondanks dat het kampioenschap al binnen was, bleek de moti vatie bij de spelers positief. Ook een aantal B-juniores, dat noodgedwongen mee moest doen, deed het behoorlijk. Voor Volendam stond een mogelijke promotie nog op het spel, maar voor hen werd het helaas een teleurstellende match. Op het zonovergoten hoofdveld werd de eerste helft door ons bepaald en het gelukte Jerry de Koning, na een hard schot van Ricardo Broks 0-1 te scoren. Na rust was het direct weer raak; het was Ricardo Broks, die Martijn Reuser in staat kon stellen 0-2 te scoren. Ondanks een tegengoal via een penalty, na een onno dige defensiefout, kwam de overwinning niet of nauwelijks in gevaar en tien minuten voortijd speelde Cong Thang zijn te genstander uit en kon Jerry Borrius de eindstand op 1 -3 bepa len. U.V.S.A. 1 -AJAX A2 1-1 Wederom een tegenstander, die zeer groot belang had bij de wedstrijd, want ook U.V.S. had nog promotiekansen. Het werd voor ons bepaald geen gemakkelijke middag. Het pleit voor de ploeg, dat men overeind bleef. Jammer was het, dat in de eer ste helft, riante mogelijkheden onbenut bleven, doch de schit terende goal van Martijn Reuser vergoedde veel. Na de thee werd de druk op ons doel groter en een gelijkmaker bleef dan ook niet uit. Daarna beleefden we nog enkele moeilijke situa ties voor ons doel maar de "schade" bleef beperkt. Bekend is inmiddels, dat U.V.S. de promotie naar de Hoofd klasse heeft bereikt, door één enkel punt meer te behalen dan Volendam. Uiteraard gaan onze felicitaties naar U.V.S. uit Lei den. V.V.O.G. A1 - AJAXA2 1-4 De laatste wedstrijd van het seizoen in Harderwijk kon ook niet "schriftelijk" worden afgedaan. Nu troffen we een ploeg, die tegen degradatie streed. V.V.O.G. kwam gemotiveerd aan de start, hetgeen hen een 1 -0 voorsprong opleverde. Door een hoger tempo te spelen werd V.V.O.G. steeds meer terugge drongen. Mendel Witzenhausen bracht verdiend de score op 1-1. In de tweede helft kwamen de Harderwijkers er in feite niet meer aan te pas en werd de score regelmatig opgevoerd. De drie goals, die nog volgden werden gemaakt door Leva Lock, Denni Klein en Robin Fokke. V.V.O.G. handhaafde zich uiteindelijk in de afdeling door een beslissingswedstrijd te winnen. Slotbeschouwing A 2 seizoen 90/91 Het seizoen 90/91 voor de A 2 juniorengroep is sportief gezien goed verlopen. Aan het begin maakte de nieuwe trainer Ton Pronk meteen duidelijk wat er van de groep verlangd werd en wat de doelstelling was. De afgesproken lijn werd konsekwent gevolgd. De voorbereidingsfase, met o.a. deelname aan de Haarlem Cup, bleek een goede te zijn op de competitie. Ook de tijdens de winterstop georganiseerde wedstrijden op kunst gras tegen de nummers één en twee van de andere afdeling miste zijn uitwerking niet. De A 2 junioren bekroonden hun re gelmatige seizoen ongeslagen met een kampioenschap met maar liefst elf punten voorsprong op nummer twee. Tijdens het seizoen moest er, door wat voor oorzaken dan ook, behoorlijk worden geïmproviseerd aan de opstelling. De nodige ervaring, die heel wat B-junioren opdeden, moet als positief worden er varen. De meeste punten werden behaald in uitwedstrjiden waar altijd op goede velden en/of op hoofdaccomodaties werd ge speeld. De groep die dit resultaat realiseerde had een vrij hechte een heid en wie uiteindelijk het "grote werk" zal halen, dat zal de toekomst uitwijzen. Teun Bogaard Ajax B1 junioren Kampioen Seizoen 1990/1991. Staand v.l.n.r.: Cor van Eyden (leider), Kasper Nelis, Richard Post, Josef Obeng, Jeffrey de Jong, Patrick Kluivert, Rosco Viereck, Harold Daling, Roy v/d Mye. Zittend v.l.n.r.: Marco v. Gulik, Stefan Ritfeld, Danny Landzaat, Dave v/d Berg, Robbie Gehring, Björn Lindenbergh, Ronnie Dijkstra. Trainer Spitz Kohn ontbreekt op de foto wegens werkzaamheden elders. De laatste loodjes waren duidelijk te zwaar voor onze jongens. In de competitie bleven we weliswaar fier overeind, want on danks de vaak grotere fysieke tegenstand werd toch een ver dienstelijke tweede plaats gehaald. Maar in de tournooien zijn we helaas niet aan het voetbal toegekomen, dat we in de com petitie hebben laten zien. Met een vijfde, een achtste en op nieuw een vijfde plaats bleven we duidelijk achter op de resul taten, die we gewoon zijn van dit team. Aan het eind van dit lange seizoen willen we de ouders en spe lers bedanken voor de mooie bloemen en de op zeer originele wijze verpakte cadeaubon, die we hebben mogen ontvangen. Ook dank namens Erna, die zeer blij was met de groepsfoto en het leuk heeft gevonden met de spelers te hebben samenge werkt. Tevens wensen we de jongens, die ons gaan verlaten veel voorspoed op school en succes bij hun nieuwe vereniging toe en zij die blijven wensen we veel geluk in de elftallen, waarin zij volgend jaar zullen uitkomen. Günther de Haan - Wim Stuut Uitslagen competitie. AJAX-D.R.C.C1 3-2 AJAX - OVERAMSTEL C1 2-2 VESPUCCI C1-AJAX 2-3 AJAX-RAPIDITASC 1 2-3 AJAX-VOORLAND 1-2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 15