Ajax zaterdag 2 AJAX2-DEST03 8-1 Na de magere resultaten, was er opnieuw hard gewerkt om zo optimaal mogelijk aan de laatste klus te beginnen, het winnen van de twee slotwedstrijdenEen beter veldeen zo sterk mo gelijke opstelling en medewerking van iedereen waren de in grediënten om de zo noodzakelijke laatste punten binnen te halen. Maar als één speler zich na vier minuten al laat gaan en van het veld wordt gestuurd is al het werk bijna voor niets ge weest. Wonder boven wonder pakten de overige tien spelers de draad goed op en knokten zich naar een grote, regelmatige overwin ning, waarbij dient te worden opgemerkt, dat de dubbele cij fers er zeker weer in gezeten haddenals niet een tiental simpe le mogelijkheden zo knullig om zeep was geholpen. AJAX2-N.F.C.2 6-3 Nu moest het gebeuren en een zeer gemotiveerd Ajax kwam dan ook zeer sterk uit de startblokken en dat resulteerde bin nen acht minuten in een 2-0 stand plus nog twee afgekeurde doelpunten. Onze doelman bracht de spanning echter terug (leuk voor de tegenstander, maar niet voor ons), waardoor de stand bij rust 2-1 was. Na de rust een gouden wissel (3-1 dus) en niets leek ons feestje nog in de weg te staan, maar een kwar tiervoortijd was het plots 3-3, door opnieuw twee persoonlijke fouten. De stemming zakte naar een dieptepunten langs de lijn voelde men de bui al hangen, maar een tweede gouden wissel leverde in zes minuten drie doelpunten op, waardoor een te rui me, maar verdiende zege werd behaald en daarmee het kam pioenschap. Aan dit resultaat werkten liefst 22 spelers mee. Rob Been, de bezielende aanvoerder, Jan Buskermolen, Mar co Boendermaker, Billy Claaszcoockson, Marco van Dam, Da ve Endt, Henk de Gier, Patrick de Geus, Dennis Heijt, Robin Kortlevers, Martin van Leuven, Gerald Mossel, Ron Noordwijk, Herman Pinkster, Roy Ronda, Michael Schouten, Sjaak Swart, Tinus van Teunenbroek, Johan de Vos, Ruud Vahrmeijer, Kim van der Waals en Dick Wagtendonk. Vermeld dient nog te worden, dat Sjaak Swart voor de 42e keer kampioen werd, waarvan 25 maal bij Ajax. Het was dit jaar niet altijd even gemakkelijk; met name het trai- ningsbezoek liet hier en daar nogal eens te wensen over, maar onder de bezielende leiding van Dick de Groot wisten we tijdig uit het dalletje te kruipen en op tijd de draad weer op te pakken met uiteindelijk een zeer verdiend kampioenschap als resul taat. Wij wensen een ieder thans een prettige vakantie toe met veel mooi weer en zien de meesten weer bij de start van het volgend seizoen. D. van Zoest N.B. vriendschappelijk op het kunstgrasveld Ajax2(zat.)A.F.C.2(zat.) 8-1 Ajax Zaterdag 2, Kampioen res. 3 Klasse K.N.V.B. Staand v.l.n.r.: Dick de Groot (trainer), Dick Wagtendonk, Jan Buskermolen, Tinus van Teunenbroek, Rob Been, Gerard Mossel, Jan Sterk (fysiotherapeut), Ruud Vahrmeyer, Martin van Leuven, Patrick de Geus, Sjaak Swart, Heer Boendermaker (grensrechter), Wim Heisterkamp (wedstrijdsecretaris), Dolf van Zoest (elftalleider). Zittend v.l.n.r.: Billy Claaszcoockson, Michael Schouten, Marco Boendermaker, Robin Kortlevers, Johan de Vos, Dave Endt en Ronny Noordwijk.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 11