Ajax 2 VOOR U GELEZEN... "Ik bel ze regelmatig. Maar het probleem bij Feyenoord is dat er in de top te weinig Feyenoord zit. Je kunt alles wel puur cijfer matig bekijken maar daarmee kom je er nog niet. De goede dri ve behoort toch het clubgevoel te zijn. Daarnaast vind ik dat een sponsor ab-so-luut geen bestuurlijke zeggenschap be hoort te hebben. Op dat punt is er een wereld van verschil tus sen Ajax en Feyenoord." (Voorzitter Van Praag in het Flaarlems Dagblad) "Zonder sponsorinkomsten kunnen wij de Witschges, de Roys en de Wouters niet laten voetballen. Je kunt wel een gezellige club willen, maar daar win je nog geen Europa Cub mee." (Voorzitter Van Praag in het blad "De Man") "Sinds ik in Amsterdam woon ga ik naar iedere thuiswedstrijd. En als ik dan op de Middenweg loop, met al die mensen, denk ik altijd aan Fluizen waar ik vroeger ook zo tussen de mensen door de Flavenstraat en de Kerkstraat naar de kerk liep. Dat is bijna een religieuze ervaring, zo op weg naar de voetbaltempel. En ook al krijgen ze op hun donder, je gelóóft in Ajax. (Klaas Vos in de V.P.R.O.-Gids) "Toen ik bij Ajax in het tweede elftal speelde, verdiende ik hon derdtwintig gulden per maand en kreeg ik zestig gulden per punt. Daarvoor moest ik vier keer per week trainen en een wed strijd spelen. Ik ging naar de training op het fietsie. Ik woonde in Zuid, op het Europaplein. Bij de Rijnstraat kreeg ik gezelschap van de keeper, bij de Berlagebrug kwamen we twee anderen tegen en voor het Amstelstation pikten we de spelers op die van buiten de stad kwamen. Zij reden dan op de bagagedrager mee naar de Watergraafsmeer. Daar waren spelers bij als Arie Haan, HeinzStuyenGerrieMühren." (Ruud Krol in N.R.C.) net als ieder ander gewoon te gaan werken. Ik had om te beginnen nooit verwacht dat ik ooit eens bij Ajax terecht zou komen, laat staan bij het eerste elftal. Het kan raar lopen in het leven. Als ik niet oppas word ik nog eens eerste doelman." Abe Knoop, Ajax derde doelman, in Het Parool.) "Ik vond het klasse dat Houben slechts een gele kaart gaf tij dens dat incident. Hij kent mij en heeft gedacht: laat hem maar even uitrazen. Hoe kan de waarnemer op de tribune de situatie op het veld nu aanvoelen? Om van de tuchtcommissie maar te zwijgen. Het is helemaal belachelijk dat Houben door de scheidsrechterscommissie ook werd geschorst. (Jan Wouters in N.R.C.-Handelsblad.) Dankbetuiging Langs deze weg wil ik mijn medespelers, trainers, begeleiders en overige belangstellenden bedanken voor de brieven, kaar ten, fruitmanden en persoonlijk bezoeken, zowel tijdens mijn verblijf in het St. Lucas-ziekenhuis als bij mijn thuiskomst. Remco Verbruggen (Ajax A1) TonBrandsteder Op maandag 8 april j.l. brachten Jan Neefjes en ondergeteken de een bezoek aan de zieke Ton Brandsteder. Oorspronkelijk zou ook André Kraan ons vergezellen, maar door droeve fami lieomstandigheden, moest hij verstek laten gaan. Namens Be stuur en de Bordjesclub werd Ton en zijn echtgenote een fraai bloemstuk overhandigd, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Na een uurtje gezellig kletsen namen wij weer afscheid, met de wens hem spoedig gezond en wel weer bij Ajax, zijn Ajax, te mogen begroeten. W.F. Schoevaart "Dit is de club waar ikvan hou. Dit is mijn alles. Hierwil iktot mijn dood blijven. Van Ajax houden is een ziekte waar je niet vanaf komt. Als ik 's ochtends die poort binnenrij, rij ik ergens binnen waar het fijn en grandioos is. Er is iets, er leeft iets. Eer lijk, als ik dit vertel krijg ik het al koud." (Bobby Haarms in Vrij Nederland.) "Ajax is net een mooie vrouw. Lastig, arrogant, nietgauwte plezieren. Dat image heeft met de stad Amsterdam te maken, met die mensen die om de club heen lopen - altijd humor, altijd mooie teksten - en met de uitstraling van de spelers. De manier waarop ze lopende schoudertjes naar achterendat is toch prachtig. Voor Ajaxmensen is alleen het allerhoogste goed ge noeg. Als Ajax met 4-0 wint, maar slecht heeft gespeeld, wordt er gezegd: ja, het was 4-0, maar ik vond er niets aan. Niet roe pen: ha, leuk twee punten, maar kritisch blijven. Waar vind je dat?" (Maarten de Vos in Vrij Nederland) "Je bent als scheidsrechter een sociaal werker, een katalysa tor. Jij bent de hondelul voor de toeschouwers. Wat ze niet te gen hun baas durven te zeggen roepen ze naar jou." (Frans Derks in N.R.C.-Handelsblad.) "Het voetbal heeft mij nooit gebracht wat ik er van verwacht had. Ik was 26 jaar en verdiende iets meer dan het minimum loon. Dat kon de bedoeling toch niet zijn. Ik twijfelde niet aan mijn eigen kwaliteiten als doelman, maar het lukte mij gewoon niet goed weg te komen bij Wageningen. Ik heb toen besloten (betaald voetbal) AJAX 2-MW 2 1 -0 (beloftencompetitie) Ajax speelde geen sterke partij tegen de gasten uit Limburg. Alleen Abe Knoop en Jerry van As kunnen op een redelijke par tij terugzien. Voor rust kregen we een aantal goede kansen, maar tot scoren kwamen we niet. In de tweede helft werd MW wat gevaarlijker, maar Abe Knoop bleef attent. Invaller Clyde Wijnhard viel de eer te beurt uit een corner van Guus Uhlen- beek met het hoofd te scoren. Bijna was het ook nog gelijk ge worden, maar onze doelman wist erger te voorkomen. AZ 2 -AJAX 2 0-3 Een confrontatie tussen de twee koplopers (beide met even veel punten). Gelukkig speelde Ajax agressief, legde veel raffi nement in de aanvallen, alleen de zuiverheid in de eindpass ontbrak nogal eens. Toch werd het in de 11 e minuut 0-1Mi chel Kreek werd onreglementair gestuit en Wim Jonk had met de strafschop geen moeite. AZ ging daarop feller in de aanval, maar doelman Ed van der Sar werkte foutloos en stond een tegengoal in de weg. Ook na de thee vielen de gastheren voort durend aan en voor het Ajax-doel ontstonden hachelijke mo menten, maar met kunst en vliegwerk werd de zaak geklaard. Ajax werkte zich onder de druk uit en een goede pass van Bas van der Kuyl op Michel Kreek betekende vervolgens 0-2. Daar mee was de ban gebroken en het werd zelfs nog 0-3 na een goede combinatie Guido Smits-Ron Willems, door de laatste met een strak schot afgerond. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 9