HET NIEUWE STADION KOMT ER DEFINITIEF Met beter nieuws zou ik mijn bijdrage aan ons clubblad niet kunnen beginnen. Over driejaar staat het nieuwe complex er en zal AJAX in het modernste stadion van Europa de vaste bespeler worden. Weg hekken, weg prikkeldraad, weg palen die voor je neus staan. Een zitplaats voor iedereen, in vakken, welke snel en comfortabel toegankelijk zullen zijn. Veel uitgiftepunten voor drankjes en hapjes, waarbij men, terwijl men op zijn bestelling wacht, de wedstrijd op televisiemonitoren normaal kan blijven volgen. Ruime en schone toiletten in voldoende mate. Restaurants en café's in overvloed. Eindelijk eens de mogelijkheid om onze leden en donateurs van een goede plaats te voorzien en hen een eigen ontvangst ruimte te verschaffen. Wat te denken van het schuifdak en het grote "Jumbo" scherm, waarop de doelpunten herhaald kunnen worden en waarop interviews met spelers voor een ieder goed zichtbaar zullen zijn. En last but not least: HET AJAX MUSEUM?? Gelooft U me, ik zou hierover nog wel twee A4-tjes kunnen vol schrijven. Natuurlijk waren alle betrokkenen teleurgesteld in het resultaat van de aandelen emissie. Maar we gaan er van uit, dat velen alsnog één of meerdere aan delen zullen aanschaffen, nu het stadion er komt. Zo'n aandeel geeft immers grote zekerheden voor een plaats bij ieder evenement. Want er gaat veel meer in dat stadion gebeuren: Interlands, Eu ropacup finales, Tennis, Symposia, Pop concerten, klassieke concerten etc. Informatie over zo'n aandeel kunt U inwinnen bij onze admini stratie. De Europese toekomst van onze club is door het doorgaan van het stadion gewaarborgd. Dank en bewondering gaan vooral uit naar onze Burgemees ter, de heer E. van Thijn, en de wethouder van sport, de heer L. Genet, welke tijdens de laatste vergaderingen, op momenten waarop de zaak stuk leek te lopen, de nodige (optimistische) druk op de ketel hielden. Ik heb in dit clubblad al eens mijn mening over het tuchtrechte lijk gebruik van televisiebeelden gegeven. Ik wees daarbij te vens op het neveneffect t.a.v. de arbitrage. De scheidsrechters worden immers publiekelijk aan de schandpaal genageld, wanneer de tuchtkommissie hen op de vingers tikt. Ik heb dan ook al een aantal malen bevestigd gekregen, dat men "an ders" fluit wanneer er televisie aanwezig is. Tot op heden lijken mijn opmerkingen welke ik ook tijdens een vergadering betaald voetbal heb mogen plaatsen, echter te gen dovemansoren gezegd. Nu is er echter weer een nieuwe bedreiging voor de status van de arbiters bedacht en wel een schorsing, wanneer men met het geven van een rode of gele kaart tegen de instrukties han delt. De heer Houben werd hiervan, n.a.v. het incident met Jan Wouters, het eerste slachtoffer. Bij de K.N.V.B. spreekt men overigens niet van schorsen, maar: men haalt een scheidsrechter een aantal weken uit het programma. Wat U daarvan denkt, mag U zelf invullen. Ik ben van mening, dat de betrokken scheidsrechter onherstel bare schade wordt aangedaan en dat zijn persoonlijk aanzien, alsmede dat van het ambt in zijn totaliteit, op een onverant woorde wijze naar beneden wordt gehaald. Logisch dat hierdoor het respekt voor de wedstrijdleider bij spelers en trainers afneemt. En dat is slecht voor het voetbal, voor de te behalen resultaten en de rust op en rond onze velden. Ik hoop dan ook dat men zich bij de K.N.V.B. eens gaat realise ren, dat de scheidsrechters in alle rust leiding dienen te kunnen geven aan een wedstrijd, waarvan de uitslag vooralle betrok ken clubs een rechtstreeks invloed op de financiële huishou ding heeft. Rode cijfers en dus verkoop van spelers kunnen daarvan in sommige gevallen het gevolg zijn. Het komt dan ook niet te pas dat clubs overgeleverd zijn aan spelleiders, die door invloeden en instrukties van hogerhand, niet langer in staat gesteld worden om zichzelf te zijn. Het resultaat daarvan zien we vrijwel iedere week op de velden en dus handelt de K.N.V.B. hiermee niet in het belang van de genen waarvoor ze in het leven is geroepen: n.l. haar leden. Wij dus! Mijn funktie brengt met zich mee, dat ik me hiertegen dan ook zal moeten gaan verzetten. Tenslotte wil ik nog even uw aandacht vragen voor onze evene menten kommissie. Het Bestuur heeft deze kommissie in het leven geroepen, om alles wat tot een gezelliger clubleven kan bijdragen te organi seren. Dat bestrijkt de bowlingavond van de D2, tot de visdag van ons eerste elftal. De evenementenkommissie werkt met een door het bestuur beschikbaar gesteld budget en vindt het terecht storend dat daar voor zaken, waar zij niets vanafweet, gelden van worden gebruikt. Mijn verzoek aan alle kommissieleden, trainers, elftalbegelei ders en spelers is dan ook, om deze kommissie niet te passe ren. De laatste weken van de kompetitie worden heel spannend. Op het moment van schrijven staan we slechts één punt op PSV achter. Ik hoop van ganser harte, dat onze selektie de spirit en scherp te in huis heeft om alle komende wedstrijden te winnen. De kans, dat we dit jaar dan weer op het bordes van de Stads schouwburg zullen staan, is levensgroot aanwezig. En dat is toch een waanzinnige kick?! Jongens kom op, we staan achter jullie. Michael v. Praag Voorzitter 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 7