Eindelijk kon Ajax op 11 april één van zijn achterstallige wed strijden inhalen en wel tegen SWin De Meer. Opnieuw een te genstander om niet veel eer aan te behalen en de nederlaag tegen PSV weg te vlakken. Maar het publiek verwachtte toch wel iets. Jammer genoeg werd het weer geen wedstrijd om lang bij stil te staan. De eerste helft was redelijk met twee goals van Ron Willems en daar bleef het bij met een zeer taaie en lan ge tweede helft waar weinig of niets in gebeurde en het publiek teleurgesteld naar huis ging. Weliswaar twee punten, zeker be langrijk, maar het spel op de grasma t was zeer ma tig. Het weekeinde van 13/14 april stond al een beetje in het kader van de interlandNederland-Finlandin de voorrondes voorde E. K. in Zweden. De leveranciers van de internationals hadden een vrije dag zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is vooreen interlandwedstrijd. Een van de oorzaken waarom in feite het competitieverloop stagneert en vrijwel nooit een reëel beeld van de stand van zaken te geven is. Opvallend waren verderde ontwikkelingen in de strijd om de KNVB beker waarin Ajax helaas al eerder werd uitgeschakeld door Roda JC dat op zijn beurt het niet kon bolwerken tegen FC Den Bosph. PSV, met de gedachte misschien nog bij de winst op Ajax, dacht tegen Feyenoord in eigen huis een makkie te hebben en ging sensationeel met O-1 ten onder. Een finale dus op 2 juni in De Kuip tussen Feyenoord en FC Den Bosch, be paald niet de hooggeplaatsten in de ere- en eerste divisie, maar in het bekervoetbal gelden andere wetten dan in de com petitie. Overigens is de KNVB weer eens met het zoveelste plan geko men om het bekertoernooi op een andere manier af te werken. In plaats dat men nu eens een aanvang neemt om alle deelne mende verenigingen in één grote pot te gooien en door loting de wedstrijden laat bepalen, is er weer iets zeer ingenieus be dacht waardoor bijvoorbeeld een aantal eredivisie clubs pas in de derde ronde aan bod komen. Eerst komen in de eerste ron de de amateurclubs in het veld, in de tweede ronde worden de eerste divisie teams erbij gehaald plus de onderste acht van de eredivisie. In de derde ronde dus de rest van de eredivisie. Eni ge toelichting omtrent het waarom en de zin van deze con structie heeft ons helaas niet bereikt. Waarom nu niet gewoon een loting en dan maar zien water van komt? Het zal allemaal wel goed bedoeld zijn, maarduidelijk is het nauwelijks te noe men en het brengt de populariteit van het bekervoetbal niet dichterbij de mensen. Een fervente Ajaxsupporteruit Vinkeveen biedteen collectie Ajax clubbladen vanaf 1916 te koop aan, alsmede 25 andere boeken en brochures over Ajax. Belangstellenden kunnen hierover kontakt opnemen onder telefoonnummer02949- 1270. Voor zover er nog werd getwijfeld aan de verlenging van het kontrakt met onze Technisch Direkteurkwam daarop 16 april j.l. definitief een einde aan door de ondertekening van de over eenkomst door Leo Beenhakker die derhalve tot 1 juli 1993 aan Ajax verbonden blijft. Op dat punt is dus de rust terug gekeerd en kan iedereen alle aandacht geven aan het verdere verloop van deze competitie. Dat Ajax op dat moment een beetje in de hoek kwam waar de slagen vielen viel op te maken uit de blessures en schorsingen welke een aantal spelers parten ging spelen. Stefan Petersson en Wim Jonk kampten al met vervelende en langdurige blessu res, Ronald de Boer viel weg door wat problemen met de knie en Bryan Roy was inmiddels voor vier wedstrijden geschorst naar aanleiding vanz'n rode kaart tegen PSV. Bovendien ken de hij een blessure aan de achillespees. De rampspoed voor Ajax van die wedstrijd in Eindhoven kreeg nog een verder gevolg want ook Jan Wouters, eerder "instaat van beschuldiging" gesteld door de tuchtcommissie van de KNVB, kreeg alsnog een schorsing van vier wedstrijden van wege z 'n gedrag tegen de scheidsrechter. Het achteraf straffen van spelers is een verschijnsel wat de laatste tijd steeds meer om de hoek komt kijken. Het is alleen wel opmerkelijk dat men een dergelijke handeling alleen toe past wanneer het gaat om het uitdelen van straffen aan spelers die overtredingen begaan welke de scheidsrechter niet heeft kunnen waarnemen of het wel zag maar het kennelijk niet nodig vond op dat moment iets te doen. Even doordenken zou het in principe dan ook mogelijk moeten zijn om allerlei andere be slissingen van de fluitist achteraf aan de kaak te stellen. Zoals het wel of niet geven van een strafschop, een doelpunt goed- of afkeuren bij wel of niet buitenspel en zo zijn er vele mogelijk heden denkbaar. Waarom wel straffen als een scheidsrechter in gebreke blijft en waarom niet optreden wanneer duidelijk blijkt dat een doelpunt onterecht wordt goed- of afgekeurd? Toch iets om over na te denken, zo lijkt het..! De interland tegen Finland in de Kuip verliep voor Nederland in zoverre gunstig dat tenminste de volle winst werd bereikt (2-0) in een aanzienlijk betere wedstrijd dan tegen Malta. De veel heid aan doel rijpe kansen is daarvan een goede getuige. Na tuurlijk had de score veel hoger moeten zijn en was de traditio nele kritiek na afloop zeker minder geweest. MetzesAjacieden in de basisopstelling viel zeker Danny Blind op doorz'n goede spel en de uitstekende passes uit de achterste lijn waar onder meer de eerste goal uit voortkwam via Gul lit en van Basten. Nederland dus aan kop in de poule met alle uitzicht op plaat sing voordeE.K. in Zweden. Op 18 oktober komt Portugal op bezoek, maar eerst op 5 juni Finland-Nederland. In dit clubblad proberen we een rubriek op te zetten onder het hoofdstuk "Gelezen voorU...waarin wij uit zoveel mogelijk bladen citaten aanhalen welke veelal te maken hebben met on ze club en andere opmerkelijke of spitsvondige uitlatingen. Praktisch is het voor de redaktie wat moeilijk om alle versche nen bladen te checken op dergelijke citaten. Dus mag een ie der die in welk blad, krant of tijdschrift ook iets tegenkomt, bij voorkeur Ajax betreffende, dit naar de redaktie insturen zodat het kan worden opgenomen in de eerdergenoemde rubriek. Uiteraard graag met de vermelding uit welke uitgave het citaat is gehaald. De competitie ging op 21 april weer verder met voor Ajax de thuiswedstrijd tegen Heerenveen. Zo op papier een niet al te moeilijke wedstrijd om de punten te pakken. Mede gezien de prestaties van de concurrentie een dag eerder kreeg Ajax vol op de kans wat verloren terrein te herwinnen. Zonder Roy, Pet- tersson en Wouters en op de bank namen als Michael Reiziger, Clyde Wijnharden Martin Cruyff ging Ajax in een uitstekend ge vuld stadion goed van start. Ron Willems en Michel Kreek zorgden in de eerste helft voor 2-0 terwijl na rust Den nis Bergkamp liet zien toch wel te kunnen scoren door met twee goals de stand op 4-0 te brengen en daarmee Ajax weereen stuk dichterbij FC Groningen en PSV. Opvallend was verder in deze wedstrijd dat Leo Beenhakker nogal wat veranderingen in posities had aangebracht. Zo start te Bergkamp als rechtsbuiten, speelde John van 't Schip ach ter spits Ron Willems en opereerde Danny Blind op de Wouters-positie en Sonny Silooy als rechter vleugelverdedi ger. Michael Reiziger nam een kwartier voor tijd de plaats in van Michel Kreek. Veel spanning dus terug aan de kop van de eredivisie en dat zou alleen nog maar kunnen toenemen wanneer Ajax twee da gen later de inhaalwedstrijd tegen Sparta in de Meer tot een goed einde zou kunnen brengen. Sparta haalde eerder het hu zarenstukje uit door in Rotterdam PSV te kloppen en mocht door Ajax derhalve totaal niet worden onderschat, temeer daar de Rotterdammers nog in de onderste regionen van de ranglijst verkeerden en dus streden voor elk punt. Inmiddels waren ook de eerste kampioenselftallen bekend in het jeugdvoetbal want ook daar liepen de verschillende com petities ten einde. Vooralle informatie daarover wordt U verwe zen naar de bijdrages van de verschillende elftal leiders in het Jeugdvoe tb aio verzie h t.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 5