Vervolgens wordt het voorstel voor contributieverhoging sei zoen 91 /92 uitgedeeld. De voorzitter geeft als toelichting dat het de wens van ieder een is dat Ajax weer terug wil komen aan de Europese top; als men dit wil verwezenlijken dan moet de huidige spelersgroep in tact blijven, hetgeen toch ook een verhoging van de loonkos ten met zich mee zal brengen. Gevolg is dat de hiervoor beno digde meer inkomsten niet alleen uit sponsorfinding kan wor den gehaald maar dat ook de toegangsprijs verhoogd moet worden. Verhoging van contributies heeft overigens niet meer plaatsgevonden sinds het seizoen 87/88. Vergelijkend met an dere clubs zijn wij ook na deze verhoging nog niet de duurste. De heer Tim man vraagt zich af of je niet beter een geleidelijke stijging kan toepassen. De heer van Praag zegt dat juist in de ze overgangsperiode het noodzakelijk is om spelers vast te houden en de heer Coronel wijst op het feit dat door het weg vallen van recettes van wedstrijden in het Olympisch Stadion er ook een daling in recettes zal komen. De heer Blekkenhorst stelt dat de contributieverhoging 50.000,—zal oplevereneen bedrag waar zeker geen spelers mee zullen worden behouden; de voorzitter geeft aan dat bui ten de contributies ook de losse kaarten en seizoenkaarten zul len worden verhoogd, hetgeen dus aanmerkelijk meer zal ople veren; ondanks de verhoging blijft de prijs voor een seizoen kaart aantrekkelijk. Op de vraag van de heer Oudendijk om eens te meten onder het publiek wat men denkt van verhoging der toegangsprijzen, wordt geantwoord dat dit moeilijk te meten is en dat het pro- dukt in feite het belangrijkst is. De verhogingen dienen straks middels een begeleidend schrijven goed uitgelegd te worden. De vergadering gaat voorts akkoord met de voorgestelde contributie-verhoging. De penningmeester vervolgt met de mededeling dat M. Ver- kuyl verkocht is aan A.A. Gent. Contractbesprekingen met Van 't Schip en R. en F. de Boer zijn gaande en gesprekken met Winter en Larsson zullen volgen. Per 1 februari heeft de telefoniste/receptioniste A. Biersteker ontslag gevraagd en gekregen; hetzelfde geldt voor de con ciërge B. van Ingen, wiens echtgenote reeds per 1/12/90 ont slag had genomen. Het conciërge-echtpaar Van Ingen wordt opgevolgd door de familie Van Welie. Over een half jaar is de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak n.a.v. het FIOD onderzoek te verwachten. Voor wat de fiscale zaak betreft is er een uitspraak geweest waarbij is vastgesteld dat Ajax nog 21/2 miljoen dient te betalen, inclusief een half miljoen boete; beide partijen gaan in cassatie; als de zaak blijft zoals het nu ligt, dan is er een totale navordering, in clusief boete, van 31/2 miljoen gulden, hetgeen toch duidelijk anders ligt dan de 121/2 miljoen gulden zoals die eerder op tafel lag. Met Beenhakker zijn onderhandelingen gaande over verlen ging van zijn contract met twee jaar; er zijn thans nog een paar voorwaarden waarover onderhandeld wordt, hetgeen er goed uit lijkt te zien. Voorts heeft er een gesprek van de penningmeester met de fi nanciële commissie plaatsgevonden, welk gesprek voor wat betreft de penningmeester goed verlopen is. De heer Andriese heeft gelezen dat Van 't Schip bij zijn eventuele nieuwe con tract zou moeten inleveren; de penningmeester heeft gesteld dat het moeilijk zou zijn om Van 't Schip te kunnen behouden, de technisch directeur wil wel doorgaan met hem. Bij Ajax is geen enkele aanbieding binnengekomen voor welke speler dan ook. De heer Henrichs deelt mede dat de trip naar Japan voor de A1 aangevuld met enkele 2e elftalspelers een sportief succes is geweest (4 overwinningen) en dat men een goede indruk heeft achtergelatenin de toekomst is er wederom een uitnodiging te verwachten. De heer van Praag deelt de vergadering mede dat het bestuur heeft besloten de commerciële activiteiten binnen Ajax zelf te willen gaan uitvoeren. Sinds jaren maken wij gebruik van de diensten van Inter Football en het contract loopt nog 1V2 jaar; ons is inmiddels duidelijk geworden dat Ajax zaken als spon sorfinding beter zelf kan gaan doen; op bepaalde gebieden, zoals bijvoorbeeld reclameborden, zal misschien know-how van buiten moeten worden aangetrokken. Het ligt in de bedoe ling een directeur commerciële zaken aan te stellen naast de technisch directeur en naast een soort directeur algemene za ken waarvoor de zuivere benaming nog zal worden gezocht. Duidelijke taakomschrijvingen zijn beslist noodzakelijk. Gezien het feit dat het bestuur tevreden is over het functione ren van A. v. Eijden heeft men besloten deze aan te stellen als directeur commerciële zaken, om activiteiten waarvoor hij in feite 41/2 jaar geleden ook werd aangesteld te gaan doen en een nieuwe directeur algemene zaken aan te stellen, welke direc teur dan financiële zaken, personeelsbeleid e.d., in zijn porte feuille krijgt. Indien deze directeur per 1 /7/1991 zou worden benoemd, dan zijn er gedurende dat seizoen dubbele lasten (afdracht IF/salaris nieuwe directeur) hetgeen niet te vermijden is. De heer Coronel geeft aan dat ook hij te veel tijd in commercië le zaken heeft moeten stoppen. De benoeming van D. v.d. Burg enkele maanden geleden als commercieel medewerker voor de periode van 12 maanden, was reeds een eerste aanzet voor het opstarten van een eigen commerciële afdeling. De heer van Eijden deelt mede dat hij ruim 4 jaar geleden in feite in het diepe is gesprongen met zijn benoeming tot direc teur algemene zaken. Nadat de FIOD-affaire om de hoek kwam kijken en toch een duidelijk nare stempel op deze periode heeft gedrukt, ben ik voor mezelf de zaak gaan evalueren en heb be sloten om de afdeling commerciële zaken, wat in de voorbije periode toch grotendeels moest blijven liggen, voorde komen de 5 jaar te gaan runnen. De algemene mening is dat goede taakomschrijvingen onont beerlijk zijn en waaraan ook zeker gevolg zal worden gegeven. De vergadering kan zich verenigen met het idee en het besluit van het bestuur. De heer van Os stelt dat we nu door deze eer ste fase heen zijn en dat bekeken moet worden hoe verder wordt gegaan. 6. Rondvraag De heer Oudendijk vraagt of er naar aanleiding van de Golf oorlog nog bijzondere veiligheidsmaatregelen zijn genomen. De voorzitter deelde mede dat dit niet het geval is, maar dat rondom ons feest er veel extra maatregelen zijn getroffen; de heer Coronel zegt dat het stadion-complex niet echt te be schermen is, wel zal er iets gedaan moeten worden aan het geestelijk terrorisme wat steeds meer de kop opsteekt. Er is inmiddels een discussie binnen de KNVB over dit onderwerp op gang gekomen. Bij het sectie-bestuur KNVB is in behande ling of video-beelden bij strafzaken als bewijslast mogen wor den gebruikt; het reglement hieromtrent zou in de algemene vergadering kunnen worden aangepast, de jurist binnen dit KNVB bestuur is echter een tegenstander van een mogelijke wijziging. De voorzitter stelt dat de tuchtrechtspraak niet is aangepast aan de laatste ontwikkelingen. 7. Sluiting Nadat de volgende vergadering is vastgesteld op dinsdag 26 maart sluit de voorzitter de vergadering. Aldus goedgekeurd in de vergadering van 26 maart 1991 Amsterdam, 20 februari 1991 M. van Praag, G.M. Holsheimer, Voorzitter Hoofd Secretariaat

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 26