Notulen van de ledenraadsvergadering van 24 januari 1991 sing om naar Eindhoven te gaan, te overpeinzen. Eenmaal on derweg had ik geen keus, er was geen weg terug. Eindhoven. Het is mooi weer, de lente wordt volwassen en er is geen kans op herfstbladeren op het veld. Maar wanneer ik de tribune opga zie ik tot mijn stomme verbazing dat er duizenden snippers papier over het veld tollen. Kunstmatige herfstblade ren die een prooi zijn voor de vallende wind. Het irriteert me en ik stel me voor hoe de spelers bij het geven van een voorzet onwillekeurig worden afgeleid door de papiertjes. Je mag er niet aan denken, maar het gebeurt toch. Doelpunt Ajax! Tussen de onpartijdige persmensen schreeuw ik het uit. De kansen van PSV neem ik maar met een half oog waar, de gemiste mogelijkheden van Ajax tel ik dubbel. Het is rust. Beter: het had rust moeten zijn, maar er wordt nog ge speeld. Ajax loopt te hopen op een fluitsignaal van de scheids rechter en op zich is dat al niets voor Ajax. Het is een teken van onzekerheid. PSV scoort en de betonnen muur achtert mij breekt gelukkig mijn val. Jan Wouters gaat tekeer tegen de man in het zwart. Al weken houdt hij zich in en de gal die Wouters eigenlijk over zijn mede spelers wil uitspugen, komt bij de heer Houben terecht. Wou ters wil rood. Hij wil het veld af. Hij wil weg uit lampjesstad met die kelere-snippers en die spoelende windvlagen die je vanuit alle hoeken belagen. Tijdens de pauze is het geen rust. Op de perstribune vat het verhaaltje vlam dat Danny Blind in de cata comben de scheidsrechter voor zijn kop heeft geslagen en een rode kaart heeft ontvangen. Niemand kijkt er echt van op, wel dat Blind aan het begin van de tweede helft gewoon het veld opkomt. Loos alarmmaar wat daarna gebeurt is erger. Het duurt niet lang of PSV scoort opnieuw. Ik kan het niet ver dragen en doe wat Wouters niet kon doen. Ik vlucht, laf, het stadion uit. Op weg naar het station blaast de wind de stadion geluiden achter mij aan en ik hoor hoe het 3-1 wordt. In de trein naar Amsterdam tuur ik met een strakgetrokken bekkie tussen de OV-jaarkaarthouders door in het niets en weet: nooit meer naar Eindhoven! David Endt 1. Opening Voorzitter Van Praag heet alle aanwezigen welkom; aanwezig zijn 20 leden, bericht van verhindering ontvangen van de leden Alleman, Bartelsman, Been en Middendorp. Tevens werd be richt van verhindering ontvangen van het ere-lid Timman; een speciaal welkomstwoord voor de wel aanwezige ere-leden Potharst en Schoevaart. Verder aanwezig alle bestuursleden, de directeur algemene zaken en het hoofd secretariaat. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de ledenraadsvergade ring van 8 november 1990 - Met betrekking tot het punt 1 b Nieuw Stadion merkt de heer Gianotten op dat er in de vergadering toch een aan tal kritische vragen zijn gesteld alsmede antwoorden wer den gegeven die niet in de notulen worden weergegeven. Gezien het enorme belang wat aan dit punt moet worden toegekend had hij dat graag anders gezien. - De notaris is rond de jaarwisseling in het bezit gekomen van de benodigde stukken zodat het notarieel vastleggen van de wijzigingen statuten en huishoudelijk reglement thans bij hem in behandeling is. - De technisch directeur zal worden uitgenodigd voor de volgende ledenraadsvergadering. Verder worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Mededelingen bestuur Voor wat betreft de technische zaken spreekt de heer Kraan de hoop uit dat de huidige prestatielijn van het 1 e elftal zal wor den doorgetrokken. De heer Coronel deelt mede dat het mini male bedrag t.b.v. de inschrijving op de emissie van aandelen voor het nieuwe stadion niet gehaald is; verwacht was dat de laatste twee weken van de inschrijving het hoogtepunt hiervan hadden moeten zijn hetgeen zwaar is tegengevallen, wat niet alleen aan de golfoorlog te wijten was. De ABN wil echter ook doorgaan en heeft een extra toezegging gedaan. Indien er totaal 7 founders worden gevonden zal het vrijwel zeker zijn dat de minimale inschrijving wordt gehaald. Op dit moment zijn er nog steeds geen toezeggingen van Rijk en Provincie waardoor de atletiekbaan niet verwezenlijkt kan worden. Wethouder Genet is van mening dat het redelijk is en zich in de gemeenteraad ook hard zal maken voor het vasthou den van de bijdrage door de gemeente, alsmede voor de ver huiskosten, hetgeen natuurlijk door de raad bevestigd moet worden. Wel zal worden vastgehouden aan de overkapping van het nieuwe stadion, terwijl de problematiek van het speel veld in onderzoek is, hetgeen oplosbaar lijkt te zijn. Het alternatieve plan van Ballast Nedam blijkt een ontwerp te zijn van een aantal architecten van welk ontwerp Ballast Ne dam zich inmiddels schriftelijk heeft gedistantieerd. Ballast Nedam zou een stadion kunnen bouwen waarbij dan weer de bijdrage van de gemeente (gedeeltelijk) op de tocht zal komen te staan. Voor wat betreft nieuwbouw op de huidige lokatie komt de pro blematiek van parkeren om de hoek kijken en ook blijft er geen accommodatie voor de vereniging over. Vervolgens deelt de heer Coronel mede dat het sponsorcon tract met Citroen per 1 juli 1991 door Citroën is opgezegd. Hedenochtend zijn we zoals het nu lijkt rond gekomen met een nieuwe sponsor in deze branche waarbij financieel wel wat moet worden ingeleverd. TDK zal per 1 juli verdwijnen als shirtsponsor maar is vervan gen als subsponsor door een bedrijf in dezelfde branche; ver moedelijk zal er nog een subsponsor (verzekeringssector) bij komen terwijI er dan nog ruimte is voor één sponsor. Vervolgens deelt de penningmeester het financieel verslag periode 1 /7/90 -31/12/90 uit. Hij deelt mede dat de opbrengst van de bekerwedstrijd tegen FC Groningen nog niet in deze cijfers is verwerkt en met de wedstrijd tegen Roda JC nog te gaan, zal de begroting voor deze post zeker gehaald worden. Ook de recettes voor competitiewedstrijden verloopt zeer voorspoedig. De begroting voor de opbrengst vriendschappe lijke wedstrijden zal niet worden gehaald. In deze post zijn nog niet verwerkt de opbrengsten van de toernooien in Duitsland en Turkije. Doordat de beschikbare data in het buitenland anders liggen dan hier, clubs plotseling ingelaste wedstrijden moeten spe len, wedstrijden verboden worden door burgemeesters, blij ven de mogelijkheden voor vriendschappelijk voetbal beperkt. De KNVB had voorgesteld om wedstrijden te verschuiven waardoor Ajax te maken kreeg met 5 uitwedstrijden en 3 thuis wedstrijden achter elkaar, hetgeen ten eerste competitiever valsend kan werken en bovendien financieel onaantrekkelijk is. Dit voorstel is inmiddels van tafel. De vergoeding voor het af staan van spelers aan het Nederlands Elftal is inmiddels ver dubbeld en zal ook voor vriendschappelijke wedstrijden gel den. Op 20 februari wordt in het Ajax stadion de interland Ne derland-Joegoslavië gespeeld. Bij deze wedstrijd hebben Ajacieden geen vrij toegang. De post jeugdintensivering zal hoger dan begroot uitkomen en hier zal de penningmeester nog met de betrokkenen overleg plegen. Aan de heer Keijzer wordt nader toelichting verstrekt over de post rente.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 25