PAASTOURNOOI in LYRA ten, want het warrige fluiten van de scheidsrechter resulteerde erin, dat hij een overtreding buiten het strafschopgebied meende te moeten bestraffen met een penalty, waardoor de eindstand op 4-1 kwam. Na de nederlaag tegen DCG waren wij benieuwd of onze jon gens zich in de bekerronde tegen RAPIDITAS te Weesp had den hersteld. Gelukkig konden wij vaststellen, dat naar alle waarschijnlijk heid de wedstrijd tegen DCG een incident is geweest, omdat de wedstrijd tegen Rapiditas na 0-0 ruststand met 2-0 werd gewonnen door goals van Wouter van de Herik en Pascal Heye. Goals, die voortkwamen uit goed opgezette akties, waarbij de bal direkt van de rechterkant naar de linkerkant werd verplaatst en uit de betreffende voorzetten op schitteren de wijze werd gescoord. De week daarop speelden wij tegen RKAVIC, die met het he dendaagse luxe probleem worstelde dat een aantal van hun spelers - volgens hun zeggen - met Krokusvakantie was. Dat is voor zo'n club bijzonder spijtig, omdat een wedstrijd tegen Ajax toch iets speciaals met zich meedraagt. Op een slecht veld wisten wij regelmatig tot behoorlijk voetbal te komen. Door goals van Mark Stuut en Nelie Greene voor de rust en twee goals door Michael van de Kruis na de rust kwa men wij op 4-0, welke stand door een benutte strafschop door RKAVIC op 4-1 kwam. Zoals eik jaar te doen gebruikelijk, speelden wij ook dit jaar weer met de Amsterdamse jeugd voor het Polio-fonds. Hierbij spelen jeugdteams in een pool van 4 ploegen in 20 minuten speeltijd tegen elkaar. Dit jaar had het voordeel, naast de doelstelling om geld in te zamelen, dat wij in een pool zaten met VOORLAND, BIJLMER en AS 80, waardoor wij verzekerd waren van een aantal sterke tegenstanders. De draad van de voorgaande twee wedstrijden werd prima op gepakt en wij wisten alle drie wedstrijden in ons voordeei te beslissen. De eerste wedstrijd tegen VOORLAND werd door een goal van Pascal Heye met 1 -0 in ons voordeel beslist; in de wedstrijd tegen BIJLMER was het wederom Pascal Heye, die de score opende en Mark Stuut die voor de rust de stand op 2-0 bracht terwijl Gio Wong Fat de eindstrand op 3-0 bepaalde. Wij speelden een bijzonder goede wedstrijd, dat ons de moed gaf om de wedstrijd tegen AS 80 winnend af te sluiten, alhoe wel wij destijds in de voorrronde van AS 80 hadden verloren. Door goals van Michael van de Kruis en Ali Salioua (die met zijn geringe lengte tegen veel grotere tegenstanders op magnifieke wijze met zijn hoofd doelpuntte) hebben wij AS 80 ook aan on ze zegenkar gebonden. Na de voorgaande goed gespeelde wedstrijden moesten wij tegen ARGON aantreden en dan zie je weer hoe gevaarlijk het is om naar de ranglijst te kijken. Het was duidelijk waarneem baar, dat men van het idee uitging dat men ARGON wel even zou verslaan, maar daarin werden wij bedrogen. Ondanks de snel verkregen voorsprong door Pascal Heye moesten wij toezien hoe ARGON door twee tegendoelpunten voor de rust op een 2-1 voorsprong kwam. Na de rust werd de gelijkmaker door Nelie Greene gescoord en werd er ten onrechte een goal van ons vanwege vermeend bui tenspel afgekeurd, hetgeen niet wegneemt dat wij met enig ge luk dit gelijkspel hebben behaald. ARGON wist door het chaotische voetbal van ons een aantal schitterende kansen te creëren, maar gelukkig stond Serge de Groot op zijn post en was de lat ons ook behulpzaam bij het vasthouden van het gelijkspel. Net zoals tegen de BIJLMER hebben wij na de wedstrijd met de jongens van gedachten gewisseld hoe zoiets kon passeren en een ieder duidelijk de boodschap meegegeven, datje nooit je tegenstander mag onderschatten en er altijd voor moet zorg dragen geconcentreerd een wedstrijd te spelen. De gesprekken hebben hun uitwerking niet gemist, want zo je als trainer en leider op de spelers boos kunt zijn, kun je na af loop van de wedstrijd ook met een zeer voldaan gevoel het ter rein afstappen en dit was het geval tegen BUITENVELDERT. Vanaf de 1 e minuut gingen alle spelers vol aandacht en lekker agressief de wedstrijd in, hetgeen ertoe leidde, dat vooral in de eerste helft een zeer goede wedstrijd werd gespeeld. Goed combinatiespel, geen verlies van duels en continu vrijlo- pen had tot gevolg, dat wij in de rust op 2-0 kwamen door goals van Nelie Greene na een schitterend dieptepass van Mark Stuut en Michael van de Kruis door zich goed vrij te spelen en beheerst af te ronden De tweede helft was van iets mindere kwaliteit, maar de boog kan niet de hele wedstrijd gespannen zijn. Pascal Heye wist na een mooie voorzet van Wouter van de He rik 3-0 op het score-bord te zetten. Dit gaf ons allemaal de no dige moed om vol zelfvertrouwen op maandagavond voor de beker de halve-finale wedstrijd tegen AS 80 te Almere te spelen. Voor de aanvang moesten wij een tegenslag verwerkenomdat Mark Stuut van zijn op afgelopen zaterdag opgelopen blessure niet hersteld was en dus niet kon spelen; Johnnie Huybrechts moest vanwege ziekte eveneens aan de kant blijvenEen be kerwedstrijd heeft toch iets speciaals en kun je niet vergelijken met een normale competitiewedstrijd. Het was niet zozeer een mooie, maar wel een spannende wedstrijd, die wij met 2-0 in ons voordeel beslisten door goals van Niky Eelhart voor de rust en Pascal Heye na de rust. Een groot compliment verdient het elftal, door-ondanks de tegenslag die wij voor de wedstrijd moesten verwerken - bij zonder hard voor een finaleplaats te strijden. Niky Eelhart had als voorstopper voor en na de rust een tegen stander, die koppen groter was, maar hij liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en wist beide spitsen op correcte wijze uit te schakelen. Op 27 april a.s. spelen wij definale tegen ZEEBURGIA. De reeds gespeelde wedstrijden moeten ons voldoende vertrou wen geven om ook deze wedstrijd (als het enigszins kan) win nend af te sluiten. De wedstrijd eindigde in 2-2 en met strafschoppen werd verlo ren (red). Herman Bosschieter/Herman Borman Het is ca. 12.15 uur als op vrijdag 29 maart de bus uit Lier het Ajax-stadion binnenrijdt op weg naar het jeugdhonk op Voor land. Langzaam druppelen de 16 spelers binnen, evenals de bege leiding. De jongens zijn vrij druk, waarschijnlijk zenuwachtig voor hun buitenlandse trip. Rond kwart over één rijden we, uit gezwaaid door alle ouders de poort uit, op weg naar Rotter dam. Binnen een uur hebben we het sportpark Varkenoord in Rotterdam-zuid bereikt en komen de spelers en begeleiders van S.C. Feyenoord aan boord. Tegen half vijf bereiken we dan het stadion van Lyra in Lier (onder de rook van Antwerpen). Onze spelers logeren bij pleegouders, die rond half zeven al hun gasten hebben opgehaald. De leiders gaan vervolgens naar een hotel tegenover het station op nog geen vijf minuten lopen van het stadion. Ook de Rotterdamse leiding logeert hier, dus dat belooft wat. Zaterdag 30 maart gaan wij bijtijds ontbijten om vervolgens LIERSE, onze eerste tegenstander van die dag aan het werk te zien tegen ANTWERP. Het geeft ons voldoende houvast, den ken we. De realiteit is echter anders. Vrij kansloos verliezen we in 2 x 15 minuten met 0-3!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 21