DANKBETUIGING dat de wedstrijden in de rest van de competitie op een eer lijkere manier worden vastgesteld. Wij zijn namelijk van mening, dat er sprake is van competitievervalsing. Peter, namens heel AJAX heel hartelijk dank voor je inzet en weet, dat je altijd welkom bij ons bent wanneer je in Neder land verblijft. Het ga je goed. Het komende seizoen zullen we een begin gaan maken met het automatiseren van de kaartverkoop en de controle daarop. Een en ander is het gevolg van een initiatief van PSV, Feye- noord, FC Groningen en AJAX. Ook deze clubs voeren hetzelfde systeem, op dezelfde wij ze als wij, bij aanvang van het komende seizoen in. U zult een seizoen- of lidmaatschapskaart krijgen, welke er iets anders uit zal zien. Het formaat is kleiner en er staat, behalve uw naam en adres, ook een zogenaamde streepjescode op. Deze streepjes- of barcode kan allerlei gegevens bevatten, zoals bijvoorbeeld: Uw lidmaatschapsnummer, het rij- en stoelnummer, de toe- gangsauthorisatie voor een parkeerplaats of bepaalde ruim te, etc. In de toekomst kunt u met die kaart zelfs uw drankjes en hapjes in het stadion betalen. Het doel is om met deze automatisering een grotere service aan ons publiek te kunnen geven. Men zal het stadion bijvoorbeeld sneller kunnen betreden. Het systeem kan uw favoriete stoel en rijnummer onthou den, zodat U, indien mogelijk, telkenmale op dezelfde plaats zit. De voorverkoop zal hierdoor sneller en beter kunnen geschieden. Op termijn is telefonische reservering van uw kaarten, ja zelfs het electronisch betalen daarvan, mogelijk. Het komende seizoen zal op enkele plaatsen bovendien geëxperimenteerd worden met de automatische controle van de toegangskaarten. Wij denken daarbij in eerste instantie aan de businessseat- en skyboxhouders-ingang en wellicht ook aan die van de leden en donateurs. In een periode van drie jaar zullen alle overige kaarthouders in ons stadion gefaseerd van deze vooruitgang kunnen pro fiteren, daar dan het gehele systeem zal zijn geïmplementeerd. Er zijn momenteel gesprekken gaande met de Staatsloterij en onze toekomstige hoofdsponsor teneinde te bekijken, hoe wij samen een voorverkoopnet kunnen opzetten. Dit voorverkoopnet zal het mogelijk moeten maken om, ook voor wedstrijden van de hierboven genoemde clubs in uw eigen woonplaats, een kaartje te kopen. Het ligt in de bedoeling van de vier clubs én van de KNVB, die inmiddels aan het project meedoet en eigenaar van de programmatuur gaat worden, dat andere Betaald Voetbal Organisatie zich de komende jaren bij ons zullen gaan aansluiten. Rest mij, al onze elftallen in de race naar het kampioen schap van hun afdelingen, veel succes toe te wensen. Genoeg over de KNVB. Nu wat prettig nieuws. Na afloop van de wedstrijd tegen FC Utrecht tekenden we een nieuw driejarig sponsor contract met Sony Nederland B.V. Het moet ons lid Ton Brandsteder een plezier doen, dat er nu eindelijk een officiële tint aan de jarenlange goede relatie tussen Ajax en zijn voormalig bedrijf is gegeven. Wij zijn er in elk geval trots op, dat de bekende electronica- gigant onze vereniging met ingang van 1 juli a.s. gaat steunen. Ton kon, vanwege zijn gezondheid, helaas niet bij dit heug lijke moment aanwezig zijn. Vanaf deze plaats wens ik hem alle beterschap toe en ik hoop dat we hem snel weer op zijn vaste stekkie op de tribune zullen zien. Peter Larsson is weer terug in zijn geboorteland. Peter gaat een begin maken met zijn maatschappelijke carrière en wil de daartoe het liefst zo snel mogelijk terug naar Zweden. Ook al omdat de competitie aldaar deze maand aanvangt en hij als semiprof verder wil voetballen. Het bestuur meende Peter hiertoe in de gelegenheid te moeten stellen. Hij heeft zich gedurende zijn tijd bij ons im mers als een fantastische Ajacied gemanifesteerd. Peter is een geweldige prof en een hele fijne kerel, die zich heel vaak ten dienste van het elftal heeft opgesteld, waarbij zijn eigen belangen op de tweede plaats kwamen. Dat was voor hem nimmer een probleem. Michael van Praag Voor de vele belangstelling en prachtige bloemstukken, welke ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis in Leiden heb mogen ontvangen, wil ik iedereen hartelijk dank zeggen. Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 7