vereiste. Helaas lukte het ook dit keer niet en moest Ajax genoegen nemen met een 0-0 eindstand en werd er weer een punt ingeleverd. Acceptabel veldspel, maar niet kunnen scoren, resulteerde in dit resultaat en we mogen alleen maar hopen dat heel snel de doelpuntenmachine weer op gang komt om verdere achterstand te voorkomen. Ajax kan zich verder eigenlijk nog maar heel weinig permiieren om nog echt mee te doen aan de strijd om de landstitel. Het is nog zeker geen verloren zaak, maar de uitstraling van het elftal is nog niet op het niveau van vóór de winterstop. En dat is absoluut wel nodig voor de komende wedstrijden. Vervolgens stond er weer een uitwedstrijd op het program ma. Het moest richting Nijmegen om het NEC zo lastig mo gelijk te maken en in ieder geval twee punten mee naar huis te nemen. Erg belangrijk omdat een dag eerder PSV al de winst had binnengehaald tegen het tamme Roda JC. Het werd voor Ajax uiteindelijk een flinke opsteker al ging het in de eerste helft niet naar wens. Veel combinaties mis lukten op een lastig bespeelbaar veld. De tweede helft ver liep aanzienlijk beter en de doelpunten bleven niet uit. Vink opende de score. 0-1 (de 3000ste goal van Ajax in het betaalde voetbal) en daar bleef het voorlopig bij tot een kwartier voor het einde. Vanaf dat moment liep de score zeer snel op naar 0-5 door goals van Bergkamp (2x), Frank de Boer (z'n eerste als basisspeler) en Bryan Roy (sinds heel lang). En kon er weer eens gesproken worden van een lekkere en ruime overwinning dat het zelfvertrouwen van de ploeg zeker goed gedaan zal hebben. En dat is zeker ui terst belangrijk in deze fase van de competitie waar de kaarten zo'n beetje worden geschud en het absoluut een noodzaak is misstappen te voorkomen. Een juist beeld van de stand van zaken krijgt men pas wanneer alle inhaalwed strijden zijn gespeeld en dat zal inmiddels, wanneer u dit clubblad onder ogen krijgt, wel gerealiseerd zijn. We hopen in het volgend clubblad mooie successen te kunnen mel den. En met de geruststellende mededeling dat het met Johan Cruijff onder de omstandigheden goed gaat en inmiddels thuis verder kan herstellen, laten we het hierbij. Tijn Middendorp Graag had ik u op dit moment willen vertellen dat het nieu we stadion gebouwd gaat worden. Helaas is dat nu echter nog niet mogelijk, maar wanneer u dit clubblad leest zal de teerling geworpen zijn en is het duidelijk of we wel of (nog) niet naar Strandvliet zullen gaan. Hoe de uitslag ook moge zijn, het is ronduit verbijsterend en uitermate teleurstellend, dat de KNVB in het kader van dit project geen enkel initiatief heeft genomen, anders dan de mededeling, dat men het prachtig zou vinden wanneer het stadion er kwam. Natuurlijk vindt men het prachtig om straks over het mooi ste stadion van Europa te kunnen beschikken. Natuurlijk vindt men het prachtig om daar straks interlands te laten spelen, of om Europese finales naar Nederland te kunnen halen. Natuurlijk vindt men het prachtig om de bekerfinale in een voetbaltempel te kunnen laten spelen, net als Wembley in Londen. De KNVB wil samen met België zelfs een Europees kam pioenschap organiseren. Daar is dit stadion hard voor no dig, want het Feyenoordstadion is het enige andere stadion in Nederland, dat aan de UEFA normen voor dergelijke eve nementen voldoet. En één Nederlands stadion is voor zo'n E.K. te weinig. De KNVB gaat straks derhalve veel geld met dit stadion ver dienen. En wat doet de KNVB nu, om dit project mee te hel pen realiseren?? Niets!! Geen aandeel heeft men gekocht, om over andere financiële bijdragen maar te zwijgen. Men laat anderen de kooltjes uit het vuur halen en staat straks voorop bij de officiële opening. Wanneer u het verdere verloop van de competitie bekijkt, zal het u opvallen, dat de indeling voor Ajax, door alle ver schuivingen, wel erg onrustig is uitgevallen. We spelen bin nenkort vier uitwedstrijden achter elkaar en moesten tegen Roda bijvoorbeeld op een dinsdagavond aantreden, nadat we de zondag daarvoor de moeilijke wedstrijd tegen Utrecht hadden gespeeld. 6 De manier waarop we door het sectiebestuur betaald voet bal, met betrekking tot het annuleren van onze uitwedstrijd tegen Volendam, zijn behandeld, is ronduit schandalig. Zo'n wedstrijd haal je niet op korte termijn uit het programma. Wanneer het Nederlands elftal speelt moeten de internatio nals rust hebben. Accoord. Maar men vindt het kennelijk niet erg wanneer Ajax, en dus diezelfde internationals voor de competitie, zoals reeds om schreven, twee wedstrijden in twee dagen moeten spelen. Angst voor blessures dan. De wedstrijd van PSV tegen Heerenveen was ook uit het programma gehaald. PSV speelde op de zaterdag vóór de interland tegen Malta dan maar een vriendschappelijke wedstrijd tegen een amateurvereniging. In dat soort wedstrijden is de kans op blessures juist extra groot. Maar de PSV internationals mochten van de bondscoach maximaal een uur meedoen. Heeft u het ooit zo zout gegeten? Ik niet. Interne competentiestrijd (Sectiebestuur - Jan Huybrechts) wordt over ons hoofd en dat van andere clubs uitgevochten, zo is ons inmiddels bekend. Natuurlijk is AJAX loyaal, waar het ons nationale team betreft. Natuurlijk zijn we ten alle tijden bereid er alles aan te doen, om onze jongens in de gelegenheid te stellen voor het Ne derlands elftal uit te komen. Dat willen we graag en het is bovendien onze plicht. De KNVB moet het ons echter niet moeilijk gaan maken, door onze clubbelangen te schaden, wanneer het haar uitkomt. We leveren momenteel tien internationals (inclusief Olym pisch elftal) en daar zijn we trots op. In verband met dit grote aantal behoort de KNVB juist meer dan ooit over zaken rond het Nederlands elftal met ons te communiceren. Men dient dat bovendien op tijd te doen! De KNVB laat dat helaas echter na. Het bestuur heeft deze week dan ook een officieel protest bij het sectiebestuur betaald voetbal ingediend en verlangt,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 6