om na twee nederlagen te laten zien dat de ploeg uit het dalletje is gekropen. De ploeg begon dan ook heel voortvarend met al na zes minuten een uitstekende aanval op het doel van de Gronin gers waarbij Danny Blind kon oprukken tot de achterlijn en Bergkamp in staat stelde 1 -O te scoren. Het weer talrijk op gekomen publiek ging er eens goed voor zitten. Maar jam mer genoeg ging het vanaf dat moment steeds minder met de ploeg. Groningen kwam steeds beter in de wedstrijd het geen resulteerde in de gelijkmaker van Hennie Meyer. In de verdere eerste helft maar ook na de pauze bleef Ajax onder de maat spelen en gaf het Groningen alle kans zeer gevaar lijk te worden voor de goal van Stanley Menzo. Onze kee per had enkele goede verrichtingen nodig om erger te voorkomen. Tegen het einde van de wedstrijd kreeg ook Ajax nog wel wat kansjes maar het bleef bij die 1-1 hetgeen als een te rechte uitslag genoemd mag worden. Natuurlijk waren de Ajaxploeg en Leo Beenhakker na afloop niet erg te spreken over het vertoonde spel. In de tweede helft van de competi tie mag je op eigen veld in feite geen fouten meer maken en na het gelijke spel tegen Sparta, het verlies tegen Willem II en Roda JC (beker) kwam het gelijke spel tegen FC Gro ningen wel erg ongelegen. Men kon toch spreken van een mindere periode na al die prachtige successen vóór de winterstop. Misschien ging het allemaal ook wel een beetje te gemak kelijk en was er ongemerkt iets van gemakzucht in de ploeg geslopen. Nu heeft iedere ploeg altijd wel een mindere pe riode in het seizoen, want 34 wedstrijden alleen maar schit teren is practisch niet mogelijk. Hoe dan ook, de zaak zal toch weer op de rails moeten worden gezet en natuurlijk beseffen spelers en trainers dat beter dan wie ook en mo gen we ook verwachten dat bij de eerstvolgende wedstrij den de draad weer goed wordt opgepakt. Dat was dan pas op 17 maart als FC Utrecht naar De Meer moest. Tussen tijds stond dan wel Volendam-Ajax op het programma, maar bondscoach Rinus Michels vond het niet verantwoord de in ternationals enige dagen voor de interland tegen Malta te la ten spelen met het oog op blessures. In dit geval kwam het voor Ajax niet zo vreselijk gunstig uit want een elftal dat niet helemaal in goede doen is kan dan alleen maar herstellen door wedstrijden te spelen en niet weer eens twee weken moeten wachten voor de eerstvolgende competitiewedstrijd. Helaas, het was niet anders. Op 5 maart werd bekend dat Peter Larsson besloten had het shirt van Ajax te ruilen voor dat van AIK Stockholm. De vanaf 1987 bij Ajax in dienst zijnde Zweed keert dus terug naar z'n vaderland en hoopt daar nog geruime tijd succes vol in actie te zijn. Wij wensen hem uiteraard het allerbeste toe in de verdere toekomst. Een vriendelijk verzoek aan mensen die de moeite nemen brieven naar de redactie van het Ajax Magazine te sturen. Deze correspondentie dient wel altijd te worden voorzien van naam en adres van de afzender. Anonieme brieven kun nen niet in behandeling worden genomen en worden dan ook terzijde gelegd. Bondscoach Rinus Michels maakte inmiddels zijn selectie bekend voor de interland tegen Malta op 13 maart in het Feyenoord Stadion. Opmerkelijk was natuurlijk de veelheid aan Ajacieden die werden geselecteerd. Maar liefst 8 spe lers werden uitgenodigd t.w. Danny Blind, Jan Wouters, Marciano Vink, Frank de Boer, Richard Witschge, John van 't Schip, Dennis Bergkamp en Brian Roy. Tel daarbij Michel Kreek en Ronald de Boer voor het Olympisch Elftal en we kunnen met recht stellen dat Ajax inderdaad als hofleveran cier voor internationals optreedt. Terwijl het Olympisch Elftal tegen Malta er lustig op los scoorde ging het met het Nederlands Elftal een stuk minder. De verwachtingen na de 0-8 winst in Malta waren zeer hoog gespannen maar dit keer bleef het scoren uit. Dankzij zeer fanatiek verdedigen van Malta, dat niet nog eens wilde worden afgedroogd, lukte het de Nederlandse voorwaartsen niet tot echt scoren te komen. Alleen een strafschop uitge lokt en benut door Marco van Basten leverde tenminste nog de twee punten op, maar 1 -O was natuurlijk veel te mager. En als het dan allemaal niet lukt is het publiek natuurlijk de grote verliezer, ledereen zal zich dat heus wel realiseren maar dit soort wedstrijden zullen nog wel meer voorkomen zoals dat in competitieverband ook niet is uit te sluiten. Het is inherent aan het voetbalspel. Mooie wedstrijden en teleur stellende wedstrijden. Het bestaat al vanaf het moment dat de bal ooit is gaan rollen. Per slot van rekening staat de Ne derlandse ploeg er goed voor als het gaat om plaatsing voor de eindrondes voor het Europees Kampioenschap. En dat is toch het uiteindelijke doel. Na de tegenvallende prestaties van het elftal in eerdere wedstrijden kreeg de ploeg tegen FC Utrecht de gelegen heid het publiek weer eens te verwennen met voetbal zoals men dat van Ajax gewend was. Bovendien kon de ploeg zich nog maar weinig permitteren want puntverlies in deze fase van de competitie kan dodelijk zijn wanneer het gaat om de landstitel. Thuiswedstrijden behoren dan altijd ge wonnen te worden. Ajax had daar de laatste weken wat problemen mee en ook nu, tegen FC Utrecht, ging het ze ker niet helemaal naar wens. Een wel zeer snel opgelopen achterstand van 0-1 (binnen 2 minuten) bezorgde Ajax be paald niet dat broodnodige zelfvertrouwen wat nodig is om een wedstrijd naar je toe te trekken. Het werd vanaf dat mo ment een strijd tegen een stugge verdediging dat loerde op de counter en bepaald niet ongevaarlijk bleef. Kansen voor Ajax voor de gelijkmaker waren er wel (Bergkamp en Vink) maar dan moet het altijd even een beetje meezitten om het af te maken. Nu bleef het tot de rust 0-1 en werd de druk van Ajax in de tweede helft nog groter, zonder overigens te komen tot echt uitgespeelde kansen. Dat lukte wel een kwartier voor tijd in een combinatie Ronald de Boer, Brian Roy en Dennis Bergkamp. Laatstgenoemde tikte 1-1 in. Maar verder kwam de ploeg niet en moest er toch weer een punt worden ingeleverd. Positief was zeker dat het elftal bleef knokken voor een beter resultaat, maar het harde werken kende te weinig rendement. En omdat Ajax nogal wat wedstrijden achter liep in de com petitie stond twee dagen later de uitwedstrijd tegen Roda JC op het programma. Een zeer belangrijke ontmoeting om het contact met de koploper niet helemaal te verliezen. Ajax dus naar Kerkrade, tegen Roda JC, één van de inhaal wedstrijden die de ploeg nog had te verwerken. Op een ongebruikelijke avond (dinsdag) terwijl ook al de donder dagavond was ingeschakeld om andere clubs inhaalwed strijden te laten spelen. Kortom, vrijwel iedere avond wordt er wel ergens in ons land competitievoetbal gespeeld en het publiek moet het allemaal maar blijven volgen en kan er dus geen touw meer aan vastknopen. Absoluut geen goede zaak voor het voetbal en de KNVB moet zich nog maar eens goed afvragen waar het nu eigenlijk mee bezig is. Overigens schrijft voorzitter Van Praag in zijn bijdrage in dit clubblad deze en andere teleurstellende zaken aangaande de KNVB. Hoe dan ook, de wedstrijd tegen Roda werd ei genlijk door de tegenvallende resultaten van onze ploeg in eerdere weken een zeer belangrijke ontmoeting, zelfs een beetje bepalend voor het verdere verloop van het elftal in deze competitie. In feite mocht er absoluut niet verloren worden. Om PSV in het oog te houden was alleen winst het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 5