Ajax 2 Ajax zaterdag 1 (betaald voetbal) AJAX 2 - SVV 2 1-1 Op een hard en glad veld werd door zowel Ajax als SW re delijk gevoetbald, waarbij de Schiedammers in het begin duidelijk de overhand hadden. Desalnietemin kreeg ook Ajax goede scoringskansen, maar de beide doelmannen hielden vooralsnog hun doel schoon. Toch kwam SW na een kwar tier aan de leiding en moest Ajax wat meer risico's gaan ne men. Met name Ronald de Boer en Michel Kreek verzetten bergen werk, maar het nodige geluk bij de afwerking ont brak. Tot tien minuten voor de rust. Een goede voorzet van Michael Mols, Ronald de Boer stapte leep over de bal heen en de goed mee opgekomen Uli Landvreugd, die na een lange afwezigheid wegens blessures, toch een goede wed strijd speelde, kon de bal tegen de Schiedamse touwen ja gen (1-1). Na de thee speelde Ajax rustiger en kon het SW flink op eigen helft houden. Doelpunten vielen er echter niet meer, mede door het goede keeperswerk van beide doelverdedigers. AJAX 2 - SPARTA 2 1-2 Op een hard, maar behoorlijk bespeelbaar veld, werden ei genlijk twee wedstrijden tegelijk gespeeld. Omdat in de Be- loftencompetitie nogal wat achterstand is ontstaan in het speelplan, was vooruit afgesproken, dat het resultaat van de ze wedstrijd zowel voor de competitie, als voor de beloften- competitie zou gelden. De Rotterdammers pasten zich het makkelijkst aan, aan de moeilijke omstandigheden, maar het was Ajax dat de leiding nam. Sonny Silooy was bij een goe de aanval mee opgekomen en kon een fraaie pass van Mi chael Kandhai afronden. Sparta knokte echter fel terug en dat leverde, na een mooie aanval, kort voor rust, de gelijkma ker op. In de tweede helft was Sparta de betere ploeg, maar het liet evenals Ajax de kansen liggen en zij hadden tenslot te een, overigens terechte, stafschop nodig om de zege naar zich toe te trekken (1-2). Voor het overige werd er in deze winterstop nog wat geoe fend op het kunstgrasveld en daarin werden de volgende re sultaten geboekt: AJAX 2 - TELSTAR 2 7-4 MARKEN - AJAX 2 0-2 AJAX 2 - ANIMO 8-1 AJAX 2 - AJAX 1 (za) 1 -0 FEYENOORD 2 - AJAX 2 3-0 De uitslag zegt genoeg. Ajax liep achter de tegenstander aan. Feyenoord bezat de wil om te winnen, was agressief, snel en de linies sloten goed aan. Ajax wist hier weinig te genover te stellen en zich praktisch ook geen kansen te creëren. Omdat ook ditmaal was afgesproken dat de uitslag ook mee zou tellen voor de beloftencompetitie, leden we dus in fiete weer twee nederlagen in één ontmoeting. Jozef Kiprich bracht de Rotterdammers na een half uur op voorsprong en toen de andere sluwe vos Stanislav Griga kort voor rust 2-0 scoorde, was de wedstrijd in feite ge speeld. In de tweede helft eenzelfde beeld: Feyenoord was ons in alle opzichten de baas en Marcianno Schulz bracht een kwartier voor tijd de eindstand (3-0) op 't bord. den uitgewist. Excelsior werd zwaar onder druk gezet en reeds in de 6e minuut resulteerde dat in een goal van Ron Willems. Ajax bleef daarna de wedstrijd controleren, mede door 't goede spel van Wim Jonk, maar toch moest doelman Ed van der Sar attent blijven bij gevaarlijke uitvallen van de Rotterdammers. Aron Witer zorgde voor 0-2 na een goede pass van Guido Smit. Na de thee een zelfde beeld. Een sterker Ajax, dat een goe de Excelsior-goalie (zoon van Pim Doesburg) op zijn weg vond. Alleen Michael Reiziger was nog eenmaal in staat het doel te vinden en dat betekende tegelijk de eindstand. BORUSSIA M.G. 2 - AJAX 2 2-0 (beloftencom.) Op een prachtig veld en een geweldige accommodatie speelde een zeer jong Ajax tegen voornamelijk al belouterde en veel oudere, dus ook ervaren profs van Borussia M.G. De Duitsers startten geheel volgens verwachting met snel en gevarieerd aanvalsspel, goed van achteren opgebouwd en bovendien met veel fysieke kracht in de bagage. Ajax speelde behoedzaam en wist B.M.G. goed partij te ge ven. De wedstrijd zou uiteindelijk in 't voordeel van de Duit sers worden beslist door twee geheel onnodige fouten, één voor en één na de rust. Ajax kwam uiteindelijk kracht tekort om het de Duitsers echt moeilijk te maken, en m.n. Abe Knoop, Martin Cruijff, Bas van der Kuylen en Michael Mols stelden alles in 't werk het tij te keren. Daardoor werd het een nuttige en leerzame partij, waarin wij niet afgingen. Adri Blekkenhorst In de lange winterstop oefende Ajax op't kunstgrasveld te gen gerenommeerde tegenstanders. Er werd vrij behoorlijk gespeeld en de resultaten mochten er dan ook zijn. Van CSW uit Wilnis (tweede klasse) werd met 6-3 gewonnen, te gen Marken (eerste klas) werd het 2-2, tegen Fortitudo uit Culemborg (3e klas) werd het 8-3, tegen IJsselmeervogels uit Spakenburg (1 e klas) 3-2 en alleen van Ajax 2 (bet. voet bal) werd met 1 -0 verloren. De competitie werd hervat met een uitwedstrijd tegen Ter- schuurse boys. Hoewel wij in de thuiswedstrijd destijds veel problemen kenden werd het nu een regelmatige 0-3 overwinning. Helaas bleek Amstelveen een zeer onprettige verrassing voor ons in petto te hebben. Aan de Sportlaan te Amstelveen keken we met de rust tegen een 2-0 achter stand aan, voornamelijk veroorzaakt door misgrepen in onze defensie. Na de hervatting was 't een volkomen één rich tingsverkeer op 't Amstelveense doel, maar hoewel Dick Schoenaker de achterstand nog kon terugbrengen tot 1 -2, liepen we tegen onze tweede nederlaag aan. Enkele fraaie kansen werden niet benut, maar ook de scheidsrechter bleek niet bereid een strafschop toe te kennen en legde tot tweemaal toe de bal net buiten de 16-meter voor een vrije trap. Natuurlijk hadden we 't nooit zover mogen laten komen en 't zal nu wel heel moeilijk worden om koploper Wouden berg nog te achterhalen, vooral ook omdat de directe con frontaties al gespeeld zijn. Laten we hopen dat 't geluk ons de komende weken toelacht. Omdat de zaterdag 1 door een overwinning op Hoevelaken ken in een beslissingswedstrijd kampioen werd van de twee de periode worden de volgende regelingen van de KNVB re levant i.v.m. eventuele promotie. EXCELSIOR 2 - AJAX 2 0-3 De beschamende nederlaag tegen Feyenoord had zijn uit werking op deze wedstrijd. Dat moest zo snel mogelijk wor-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 22