Wakker blijven... terwijl Ajax al sedert februari 1990 niet meer werd versla gen. Uit bij MW werd toen voor het laatst verloren. Het werd helaas een niet al te beste vertoning van beide kanten met toch een overheersend Ajax en een verdedigend Spar ta. En dan kan de trainer van Sparta vooraf wel roepen dat Sparta niet met 10 man voor het doel gaat hangen, de prak tijk wees uit dat het spelen met 1 spits toch niet getuigt van echte serieuze aanvalsdrang. Ajax dus voornamelijk op de helft van Sparta. De kansen kwamen in goede scoringsposi- ties maar het lukte niet. De 0-0 eindstand was dan ook niet helemaal onlogisch, maar toch zonde om daar een punt te laten liggen. Sparta had een punt gewonnen en vierde dat als een overwinning. Rest Ajax nog de inhaalwedstrijd tegen Roda JC in Kerkrade om helemaal gelijk te komen met de andere clubs. Tijn Middendorp Op dit moment moet Tijn zijn kroniek helaas onderbreken. Een noodzakelijke niertransplantatie houdt hem enige tijd aan bed gekluisterd. De operatie heeft inpiiddels plaatsge vonden en de doktoren zijn voorzichtig tevreden. Tijn, namens allen een spoedig algeheel herstel toegewenst!! En dan nog 't restantje voetbal. Een enthousiast Groningen was voor 't bekertreffen naar Amsterdam gekomen, vast van plan zijn huid zo duur mogelijk te verkopen. Het werd een bijzonder aardige ontmoeting, die een ruststand van 1-1 kende. De grotere klasse van Ajax gaf in de tweede helft echter de doorslag. Via Jan Wouters en Stefan Pettersson met zijn tweede goal, werd het uiteindelijk 3-1. In Arnhem trok ook Vitesse geestdriftig uit de startblokken. Ajax was technisch vaardiger, maar de Arnhemmers zocht- ten, indien mogelijk, zo snel als zij konden de weg naar Stanley Menzo. Dat resulteerde in een 1 -O ruststand, toen Vitesse een corner kreeg toegewezen, die in één keer het doel in draaide. Stanley kon niet van de grond komen om dat hij werd vastgehouden door de Vitesse-spits. Na de thee werd aan Ajax-zijde het tempo verhoogd en via Dennis Bergkamp, Stefan Pettersson en een eigen doelpunt van John van de Brom werd de lastige Arnhemse klim omzeild (1-3). Omdat de inhaalwedstrijd Roda-Ajax, waarvoor al zo lang een datum was gezocht, werd afgelast, blijven we twee wedstrijden op PSV achter. W. Heisterkamp Dat het onze club op dit ogenblik goed gaat, zal niemand durven ontkennen. Sportief gezien gaat alles naar wens. Maar wat vooral belangrijk is, behelst het feit dat het publiek dat allemaal erg weet te waarderen en dat uit door iedere thuiswedstrijd weer massaal naar de Middenweg te trekken en te zorgen voor een lekker gevuld stadion. En dat heeft weer tot gevolg dat in ieder geval de penningmeester het al lemaal handenwrijvend zal aanschouwen. Financieel kan de club nog wel een steuntje gebruiken, al ziet de afloop van de problemen met de FIOD er aanzienlijk beter uit dan oor spronkelijk- het geval was. Wat het publiek natuurlijk het meest interesseert, zijn de sportieve prestaties op het veld van ons eerste elftal. En vooral de manier waarop er wordt gespeeld. Dat ziet er op dit ogenblik schitterend uit en het interessante is dat het team nog lang niet uitontwikkeld is. Iedere keer weer wordt gezegd dat het elftal nog altijd in een opbouwperiode zit en dat het allemaal weer een beetje beter gaat. Dat belooft wat voor de toekomst! En die toe komst hebben we ook in huis, getuige het feit dat bij de verkiezing door alle spelers in het betaalde voetbal alle drie genomineerden bestaan uit Ajaxspelers: Brian Roy, Dennis Bergkamp en Richard Witschge. Bij de beste spelers van 1990 zijn Jan Wouters en John van 't Schip kandidaten en bij de keeper van het jaar staat Stanley Menzo genomineerd. Mij dunkt dat Ajax in deze een rol van belang speelt en het bewijst alleen maar dat onze club in Nederland op wat een zame hoogte staat en wordt het hoog tijd dat Ajax ook internationaal weer hoge ogen gaat gooien. Nog even wachten, maar het komt er aan. Succes hebben is dan altijd verschrikkelijk leuk. Voetbal, zoals Ajax dat speelt, heeft nu eenmaal een enorme aantrekkingskracht op veel mensen. Ajax in het algemeen verkeert in een periode dat velen, ook mensen die nooit naar een wedstrijd gaan, de club zeer nauw volgen en altijd even moeten slikken als de ploeg ergens een puntje laat liggen. Dat typische Ajaxgevoel, waarover de laatste tijd zoveel is geschreven en gesproken, maakt de club uniek in heel Nederland en ook ver daarbuiten. Maar, blijkt dan altijd weer, voor sommigen mag dat succes niet te lang duren. Want bij het minste geringste worden, veelal via de media, op slinkse wijze pogingen ondernomen wat te stoken in een goed huwelijk. Dat gebeurt dan meestal op een quasi grappige wijze, maar het staat ar wel. Zoals V.l. dat onlangs deed door te reage ren op het feit dat Louis van Gaal deelnam aan het pro gramma Voetbal Plus op zondagmiddag en men de ge dachte opperde "of misschien Leo Beenhakker nu al af scheid had genomen." Het blad blijft zeuren over Cruijff en Beenhakker en schrijft de heren al min of mee toe naar res pectievelijk Ajax en Feyenoord. Het zijn van die speldeprik- ken om wat te stoken in dat voetbalwereldje met alle gevol gen van dien. De media vindt het waarschijnlijk niet al te prettig wanneer het rond een club als Ajax zolang stil blijft. En als er dan geen nieuws is dan wordt er wel 'nieuws' ge maakt. Praten met spelers die ontevreden zijn is ook zo'n klassiek model. Onbegrijpelijk is trouwens bij dat onafhan kelijke voetbalweekblad, dat de chef redactie zo'n beetje optreedt als perschef van Johan Cruijff en laatstgenoemde adoreert tot aan het bot. Hoe kun je dan als journalist func tioneren? Het is kennelijk allemaal mogelijk in die wereld. Ajax zal zich wat meer moeten gaan wapenen tegen invloe den van buitenaf, want jaloezie in de sportwereld is een overbekend verschijnsel en men vindt veelal niets leuker dan de afbraak van iets wat heel mooi is. Gelukkig bezit Ajax thans in de hele organisatie voldoende kracht om de 'aanvallen' te doorstaan, gewoon zichzelf te blijven door het voeren van een consequent beleid en alles te doen wat het beste is voor de club. Maar we moeten wel wakker blijven, want ze liggen op de loer...! Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 5