D 1 Junioren Junioren C 2 AJAX ZOEKT JONG TALENT Het zaalvoetbaltoernooi in Almere In het zaalvoetbaltoernooi van Almere werd een vijfde plaats bereikt. Op de eerste dag werden liefst drie nederlagen geleden: AUSTRIA WIEN - AJAX 3-0 TORINO - AJAX 1-0 BAYER LEVERKUSEN - AJAX 3-0 Op de tweede dag werd er beter gevoetbald met ook bete re resultaten. Tegen de nationale Ierse selectie werd met 2-0 gewonnen en daarom moest er om de vijfde en zesde plaats worden gespeeld. Opnieuw tegen Torino. We bleven ditmaal met 3-2 aan de goede kant van de score. Al met al een leuke en leerzame ervaring voor onze jongens. Willem Stuut Gunther de Haan SWIFT C 1 - AJAX C 2 2-2 Een van Ajax zijde goed gespeelde wedstrijd. De bal werd goed rondgespeeld, waardoor de tegenstander het bijzon der moeilijk had. Fysiek moesten we echter het onderspit delven. In de tweede helft werd de spanning steeds meer opgevoerd en het publiek leefde goed mee. We kwamen verdiend op een 0-1 voorsprong, die helaas een paar minu ten later alweer teniet gedaan werd. Ons team begon een beetje te twijfelen omdat er goede kansen kwamen, die helaas niet werden benut. En als zo vaak sloeg de tegen stander toe. (2-1) De laatste minuten braken aan en ieder stroopte de mou wen nog eens op. En jawel, het werd zeer verdiend nog 2-2. Een compliment voor de hele ploeg voor de inzet en het vertoonde spel. AJAX C 2 - A.F.C. C 2 5-1 A.F.C. bracht een fysiek sterk elftal in het veld, dat helaas van het voetbalspel weinig kaas gegeten had. Maar omdat ook wij wat teveel met de bal liepen en te kort combineer den bleven doelpunten lang uit. Maar uiteindelijk wonnen we toch zeer regelmatig en ver diend met 5-1. Tussendoor werd nog een keer vriendschappelijk gespeeld tegen ZWALUWEN '28 en hoewel ook deze wedstrijd met 3-1 werd gewonnen waren we over het vertoonde spel ab soluut niet te spreken. Frits Andriese Gunther de Haan Op 5, 6 en 7 maart houdt Ajax zijn instuif. Wil je meedoen en een kans maken om geplaatst te worden in de Ajax jeugd opleiding, schrijf dan een briefje vóór 28 februari naar: AJAX Postbus 4I885 I009 DB AMSTERDAM Schrijf daarin je naam, adres, geboortedatum en de club waarin je speelt. Je krijgt dan bericht hoe laat je bij Ajax verwacht wordt voor een proeftrai- ning op 5, 6 of 7 maart I99I. ATTENTIE! Inschrijving alleen voor spelers geboren tussen I augustus I977 en I augustus I983. Wij zullen dit keer slechts moeten volstaan met een kort verslag over de gespeelde wedstrijden omdat er in de afge lopen periode slechts 2 wedstrijden zijn geweest. De winterstop, de afgelastingen en het Sinterklaas-feest zijn hier debet aan. Trouwens, het moet mij van het hart, dat ik sinds jaren weer een Sinterklaas heb ontmoet met veel feitenkennis en een gezonde dosis humor. Tijdens de overhandiging van de diverse kadootjes wist Sin terklaas de lachers op zijn hand te krijgen en hij heeft in be langrijke mate bijgedragen in een bijzonder sfeervol Sinterklaas-feest. Buiten Sinterklaas en zijn Pieterknechten, die af en toe ook een duit in het zakje wisten te doen, wil ik mede namens de jongens iedereen hartelijk danken voor de grandioze dag die wij hebben gehad door het organiseren van zo'n spektakel. Dan terug naar de wedstrijden die wij hebben gespeeld. Na de voorgaande wedstrijden waren wij vol goede moed om de wedstrijden erna ook te winnen. In de wedstrijd Bijlmer-Ajax werden wij even uit deze droom geholpen. Zo wij dachten dat het gure weer in het nadeel van onze vrienden uit de Bijlmer zou werken, bleek het in de praktijk anders te zijn. In de eerste helft wisten wij geen enkele behoorlijke combi natie op de grasmat te leggen en de meeste jongens waren meer met zichzelf bezig dan met de tegenstander. Het ge volg daarvan was dat wij met 1 -0 achter kwamen en d.m.v. een ingeschoten penalty door Guido Lanzaat voor de rust op gelijke hoogte kwamen. In de rust is door de trainer, de heer Borman, en ondergetekende, een hartig woordje met de jongens gesproken dat ertoe heeft geleid dat er in de tweede helft met vol enthousiasme en overleg werd gevoetbald. Via een goal van Wouter van de Herik kwamen wij op een 2-1 voorsprong en deze voorsprong werd met 2 goals van Ali Saalioua opgevoerd tot een 4-1 eindstand. De week daarop stond de topper tegen Almere op het pro gramma. Almere had tot op dat moment 6 wedstrijden ge speeld en het maximum aantal punten bereikt, nl. 12. De wedstrijd werd dan ook met veel spanning tegemoet ge zien, maar achteraf bleek dat een aantal jongens zich onno dig ongerust hadden gemaakt over de uitslag. Over de hele wedstrijd gemeten was Ajax duidelijk de sterkste partij en door een goal van Michael van der Kruis, gescoord in de tweede helft na een goede combinatie, werd de wedstrijd in het voordeel van Ajax beslist. Het was jammer dat de heren leiders van Almere deze ne derlaag niet op een manier hebben verwerkt zoals je dat van jeugdleiders zou mogen verwachten. Ook al vind je dat er sprake zou zijn geweest van vermeend buitenspel, dan is dat nog geen aanleiding om je gezicht na afloop van de wedstrijd niet meer te laten zien. Laten wij met Almere afspreken dat zij zich op een sportie ve manier op het veld zullen proberen te revancheren. Herman Bosschieter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 25