Juniorenoverzichf Junioren A 2 Junioren C 1 door W.W. Heisterkamp A.F.C. A 1 - AJAX A 2 0-2 Eén van de zwaardere uitwedstrijden, tegen één van de ploegen die in aanmerking komen voor promotie. De A 2 immers kan niet promoveren volgens de reglementen. Het was jammer dat bij A.F.C. geen gebruik kon worden ge maakt van het hoofdveld, nu moest op een klein en slecht bijveld worden gespeeld. Dat je ook onder wat mindere om standigheden kunt presteren, bewees de A 2 in deze wed strijd. Het werd geen fraaie, maar wel een effectieve strijd, waarin goed 'geknokt' werd voor het resultaat. Robin Fokke scoorde voor rust met een droge knal 0-1. In de tweede helft werd voortdurend initiatief getoond en werd A.F.C. ei genlijk geen kans gegund. Clyde Wijnhard maakte uiteinde lijk de tweede goal, waardoor het 0-2 werd. AJAX A 2 - ROODENBURG A 1 1-1 Op een half hard veld werd, tegen een zich fel verzettende tegenstander, een teleurstellend gelijkspel behaald. Wij had den wel het betere van het spel, maar omdat een goal te lang uitbleef, groeide het vertrouwen bij onze tegenstander. Toch lukte het Leva Lock om nog voor rust 1 -0 te scoren. Kort na de hervatting schoot dezelfde speler nog eens op de paal, maar verder kregen we niet zo veel kansen meer. Vijf minuten voor tijd kregen we dé kans om definitief af stand te nemen, maar Robin Fokke miste de strafschop he laas. De direct daarop volgende tegenaanval leverde toen de gelijkmaker op voor Roodenburg. De teleurstelling aan onze kant was zeer begrijpelijk. AJAX A 2 - U.V.S. A 1 4-3 In deze wedstrijd zat de 'sensatie' in de tweede helft. Voor de rust was het een normale vertoning. Op het zware veld was het tempo van ons iets hoger dan dat van U.V.S., het geen resulteerde in een 1 -0 voorsprong door Clarence See- dorf. Na de thee vielen er maar liefst zes doelpunten, waar van vier in het laatste kwartier. Toen Robin Fokke halverwe ge de tweede helft 2-0 maakte, dachten we dat het wel 'goed' zat, maar er volgden nog vijf treffers, waaronder twee strafschoppen. De neutrale toeschouwer zal een leuke tweede helft gezien hebben, wij vielen van de ene in de an dere verbazing! Via 2-2 en 3-3 werd het tenslotte 4-3 voor ons. Al met al een gedenkwaardige afsluiting van 1990. Clarence Seedorf en Robin Fokke scoorden ieder nog één keer. Het zaalvoetbaltoernooi in Den Helder Begin januari namen we deel aan het goed georganiseerde 'maritiem'-zaalvoetbaltoernooi. We kwamen hier goed voor de dag. Op een veld van 60 meter met grote doelen, vijf veldspelers en een keeper werden wij met aantrekkelijk spel winnaar. Er werd o.a. met 6-3 gewonnen van Feyenoord en met dezelfde cijfers van Heerenveen. In de finale werd het tegen Willem II 2-2 en wonnen wij na het nemen van strafschoppen. Teun Bogaard Ton Pronk AJAX C 1 - NEIJENRODE 9-1 Na een tijd niet te hebben gespeeld werd vriendschapelijk gespeeld tegen Nijenrode. In het begin liep het nog wat stroef, maar na een kwartier begon het een beetje te draai en. Door doelpunten van Dennis (5x), Lucianno (2x) en Ca- simier en Rogier (1 x) werd het tenslotte 9-1. Een leuke wedstrijd om naar te kijken. R.K.D.E.S. - AJAX 0-8 De eerste helft liep niet zoals het lopen moest. Omdat de tegenstander veel op de eigen helft bleef hangen probeer den wij met individuele acties een doelpunt te maken. De ruststand van 0-3 was dan ook aan de magere kant. In de tweede helft was het spel van een ander kaliber. Met snel combinatiespel werd de tegenstander op de eigen helft vastgezet en dat resulteerde in nog eens vijf doelpunten zo dat de uitslag van 0-8 redelijk te noemen was. Casimier, Mark, Erik (ieder 2x), en Dennis en Arno (1 x) zorgden voor de doelpunten. AJAX - SPARTAAN 8-3 Tegen een fysiek zeer sterke tegenstander kwamen we twee keer op achterstand, maar vooral in het laatste kwar tier van de eerste helft speelden we zo goed dat we met 4-2 gingen rusten. De tweede helft bleek toen een formali teit en werd regelmatig uitgelopen tot 8-3. De goals kwa men ditmaal op naam van Erik (3x), Arno (2x) en Dennis, Casimier en Lucianno ieder 1 x. AMSTERDAM (sel) - AJAX 1-8 Het was guur en zeer koud weer, maar de jongens waren er op gebrand om tegen een Amsterdamse selectie een goed resultaat neer te zetten. De tegenstand die we ver wacht hadden bleef echter achterwege. Het werd daarom voor ons niet meer dan een oefen partijtje waarin deze se lectie compleet naar huis werd gespeeld. Mark, Lucianno en Erik (1 x), Arno (2x) en Dennis (3x) voltrokken het vonnis. AJAX - VOORLAND 1-2 Tegen een fysiek sterke tegenstander liepen we vanaf het begin al achter de feiten aan. Door een snelle tegengoal moesten we het spel gaan maken, wat voor rust zeker niet lukte. Na de thee werd het 0-2 en vanaf dat moment begon nen we beter te voetballen, er kwam druk op het vijandelijke doel en dat resulteerde al snel in de aansluitingstreffer. Met veel inzet en met spannende momenten voor het vijandelij ke doel lukte het ons echter niet meer de gelijkmaker te scoren. Ondanks het verlies werd er niet slecht gevoetbald en wat nog het meeste deugd deed was de werklust die in de tweede helft werd opgebracht. BLAUW WIT - AJAX 0-10 Tegen de Blauw witten liep het in de eerste helft nog een beetje stroef, maar er werd goed gevoetbald en door goals van Erik (2x) en Meivin werd een ruststand van 0-3 bereikt. Na de hervatting werd er snel en goed gecombineerd en tilden Dennis (4x), Jimmy, Arno en Lucianno de stand naar 0-10. Bravo! AJAX - VOLEWIJCKERS 3-1 (vr) Tegen Volewijckers speelden we één van onze slechtste wedstrijden. Er werd zonder bezieling gespeeld en de eer ste helft was dan ook niet best. Door doelpunten van Arno en Erik, alsmede een fout in onze verdediging werd een 2-1 ruststand bereikt. In de tweede helft was het iets beter, maar ook toen werd ontzettend veel balverlies geleden. Uit een toegekende strafschop (Dennis werd neergelegd) be paalde Mark de eindstand op 3-1.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 24