Ajax zaterdag 2 Ajax zaterdag 3 AJAX - ADVENDO 2-2 AJAX 2 - HUIZEN 3 3-0 Wat een mooie afsluiting had moeten worden van de eerste seizoenhelft werd een enorme deceptie. Een ongeïnspireerd spelend Ajax kon geen grip krijgen op het spel van het hardwerkende Advendo. Het enige positieve in de eerste helft was een schitterende goal van Dennis Bogaard. Na de thee hanteerde Ajax hetzelfde lage tempo, waardoor Advendo steeds gevaarlijker kon worden. Door twee enor me verdedigingsfouten stonden we plotseling met 1 -2 ach ter. Op dat moment, met nog een kwartier te spelen, kon den een aantal spelers het plotseling wel opbrengen om een stapje meer te doen, wat uiteindelijk resulteerde in de gelijkmaker. Mijne heren, als we aan het eind van het seizoen onver hoopt niet promoveren, dan zou ik nog maar eens terug denken aan de beide wedstrijden tegen deze tegenstander. Cees Boot AJAX 2- C.S.W, 2 5-1 De eerste helf werd er door ons goed gevoetbald en kon den wij ons vele kansen scheppen. Lat, paal en een uitstekende doelman stonden het scoren echter in de weg. Pas kort voor rust wisten we er tenslotte twee in te schoppen. In de tweede helft kwamen we, zoals gebruikelijk, weer zwak uit de startblokken en daardoor in de problemen. Langzamer hand werd de draad weer opgepakt en konden wij nog drie keer het net laten bollen. Dat C.S.W. ook een doelpuntje mocht maken was leuk voor de gasten, maar Ajax was weer twee punten rijker. AJAX 2 - SPARTA (N) 2 2-0 Een regelrechte confrontatie met onze enige concurrent in de afdeling, waar wij overigens nog een appeltje mee te schillen hadden, daar wij de eerste wedstrijd in Nijkerk had den verloren. Een schitterend duel, waar de vonken op sportieve wijze van afvlogen, met hachelijke momenten voor beide doeien. Omdat wij toch iets slimmer speelden dan onze tegenstander konden wij dit cruciale treffen in ons voordeel beslissen en wel met 2-0. Een compliment is zeker op zijn plaats voor het gehele team voor de wijze waarop zij deze wedstrijd hebben ge speeld. Het resultaat is nu dat wij met vier punten voor sprong los staan op de bovenste plaats. DE ZUIDVOGELS 3 - AJAX 2 3-1 In tegenstelling tot de vorige partij was dit een Ajax onwaar dige vertoning. Men dacht dat men er al was ondanks her haalde waarschuwingen van de leider. Onze zwakste tegen stander kreeg voor rust door twee persoonlijke fouten de gelegenheid even zo vele malen te scoren. In de pauze wer den de mouwen weliswaar opgestroopt maar in het veld werd meteen het derde cadeautje aangeboden aan de Hui zenaren. Het werd al maar erger, ook al omdat men kanker de op elkaar, tegen de scheidsrechter en tegen de grensrechter. Intussen werden de fraaiste mogelijkheden door ons zelf om zeep gebracht, zodat wij uiteindelijk verdiend verloren. Onbegrijpelijk is alleen dat sommige spelers in de kleedka mer al weer kunnen lachen. Een gespannen groep, nog ziek van de nederlaag van vori ge week, begon de eerste helft uitstekend. Van meet af aan werd er geconcentreerd gespeeld en dat leverde al spoedig enkele kansen op, welke echter niet wer den benut. Maar uiteindelijk konden goals niet uitblijven en met rust leidden we met 2-0. Na de thee was echter alles weer weg. Het was aan het zeer goede spel van onze doelman te danken dat er geen tegengoals kwamen. Pas langzamerhand kregen we weer wat grip op de wedstrijd en dat leverde nog een derde tref fer op (3-0). En omdat concurrent Sparta N. gelijk speelde gaan we nu de winterstop in met een voorsprong van drie punten. Dolf van Zoest NEDLLOYD 3 - AJAX 3 0-1 Dit was een goede wedstrijd met nogal wat gemiste kan sen. Maar omdat wij de meeste niet verzilverden kregen we het steeds benauwder. Herman Pinkster had ons aan de leiding geholpen, maar als Mare Heisterkamp in de tweede helft niet een aantal fraaie saves had verricht waren we niet met een overwinning teruggekeerd. AJAX 3 - TABA 2 3-0 Een zeer matige wedstrijd, waarin ons goede spel van een week eerder niets meer was terug te vinden. We zullen de schuld ditmaal maar op de omstandigheden schuiven. Het was echt koud en het veld was al knap hard. De doelpun ten in deze wedstrijd kwamen op naam van Joop Leeuwen- daal, Ruud Haarms en Marco de Haan. ZEEBURGIA 3 - AJAX 3 4-5 Een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste helft waren we heer en meester, ook al omdat de gastheren met tien man begonnen. Toen bovendien nog één van de tegenstan ders de kleedkamer op mocht zoeken, werd algemeen ge dacht: "een Makkie". We stonden immers inmiddels met 1 -3 vóór. Maar toen begon het "gedonder". Gekrakeel on derling en vreselijk slecht voetbal van onze kant leidde ertoe dat we via 2-4 en 3-5 uiteindelijk nipt met 4-5 won nen. Het waren wel twee punten, maar vraag niet hoe. De goals kwamen van Marco de Haan (2x), Joop Leeuwendaal (2x) en Nico Schlette. BUITENVELDERT 3 - AJAX 3 3-2 Nadat de thuiswedstrijd voor de tweede maal kort voor aan vang was afgelast, ging de ontmoeting aan de Boelelaan wel door. Het was van onze kant in één woord: dramatisch. En iedereen moet de hand maar eens diep in eigen boezem steken, want een beetje inspanning zou je toch wel mogen verwachten. Maar als je een voorsprong van 0-2 zo denkt te verdedigen, dan verlies je nog veel meer wedstrijden. Laten we hopen dat we een volgende keer wat positiever kunnen zijn. De Ajax doelpunten kwamen ditmaal van Joop van Nielsen en Ron Oudendijk. Frans Grootenboer 37

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 23