Ajax 2 Ajax zaterdag 1 TELSTAR 2 - AJAX 2 0-5 (betaald voetbal) Telstar trok fris en levendig van start, doch de Ajax achter hoede wist de zaak goed te controleren en naarmate de wedstrijd vorderde nam Ajax het initiatief over en speelde de bal rustig rond. Toch zou het bijna een half uur duren voor het overwicht in een doelpunt werd uitgedrukt. Na een goede dieptepass van Ron Willems scoorde Michel Kreek met een strakke schuiver het openingsdoelpunt. Kort voor rust scoorde dezelfde Michel Kreek 0-2, ditmaal uit een goede voorzet van een actieve Jan Gerver. In de tweede helft zagen we een zelfde beeld: een Ajax-elftal dat de wed strijd volkomen beheerste met Wim Jonk als steeds aanwe zig aanspeelpunt. Ron Willems bracht de stand op 0-3 en Wim Jonk uit een strafschop 0-4. Michael Mols tenslotte kon kort voor tijd zijn gram halen voor de aanslagen op zijn benen, door met een listig kopballetje de eindstand te bepalen. AJAX 2 - VLISSINGEN 2 5-0 De rood-witte brigade, aangevuld met enkele A-junioren, be stookte met regelmaat de Vlissingse veste, maar het ont brak in de afwerking aan zuiverheid. Toch zouden twee goals in één minuut de Zeeuwen nog voor de rust op de knieën brengen. De als altijd gedreven aanvoerder Jan Ger ver scoorde met een machtige schuiver en kort daarop was het Guus Uhlenbeek, na een goede pass van Michael Mols die de Vlissinger doelman passeerde, (2-0). Na de thee kwamen er nog eens drie treffers bij. Eerst van Guus Uhlen beek na een gave pass van Michael Mols en daarna was het Michael Mols die een voorzet van Guus Uhlenbeek af rondde. Ruud Harms tenslotte zorgde voor nummer vijf op aangeven van Ignace Tuhuteru. De gasten uit Vlissingen bleef tenslotte een afstraffing bespaard. Onze nieuwe doel man Abe Knoop heeft zijn talenten in deze wedstrijd nog niet kunnen tonen, maar vanaf deze plaats hartelijk welkom en veel sportief genoegen. AJAX 2- DORDRECHT '90 2 3-1 De gasten wilden zich niet bij voorbaat bij een nederlaag neerleggen en speelden een frisse partij voetbal. Het werd daarom voor rust een op- en neergaande wedstrijd met ha chelijke momenten voor beide doelen. Onze doelman Abe Knoop toonde zich daarbij een betrouwbare sluitpost. Ten slotte werd Ajax toch wat gevaarlijker, vooral omdat Wim Jonk op het middenveld beter begon te draaien. Dat leidde tenslotte tot een 1-0 ruststand. Michael Mols stapte be heerst over een strakke voorzet van Guus Uhlenbeek heen waardoor Ronald de Boer rustig kon scoren. Na de thee lukte het ook niet de gasten op de eigen helft vast te zetten, waardoor deze soms gevaarlijk bleven. Toch scoorde Michel Kreek 2-0, opnieuw na een voorzet van Guus Uhlenbeek. Omdat Ajax defensief te slordig werd kon Dordrecht nog tot 2-1 terugkomen en zij roken zelfs de gelijkmaker, maar daarvan profiteerde op zijn beurt Jan Gerver die een uitste kende pass van Mark Verkuijl benutte om de eindstand op 3-1 vast te leggen. AJAX 2- FEYENOORD 2 2-2 De goals werden in deze wedstrijd over de twee speelhelf- ten verdeeld. Ajax begon goed, maar de Rotterdammers waren niet te imponeren, waarop het spel op en neer golfde en Abe Knoop moest ons zelfs enkele malen voor een ach terstand behoeden. Het was daarom jammer dat hij, na het openingsdoelpunt van Wim Jonk enkele minuten voor de rust, een bal uit zijn handen liet vallen hetgeen door de gas ten direct werd afgestraft. In de tweede helft zagen we een agressiever Feyenoord en wij hadden de grootste moeite om het getij te doen keren. Geheel onverwacht kwamen we dan ook weer op voor sprong toen Stef Hendriks een slim passje gaf aan Guus Uhlenbeek die alert reageerde. Toch werd het uiteindelijk toch nog gelijk door de Feyenoorder Griga die bij een in gooi profiteerde van geknoei in de Ajax-defensie. Over het geheel genomen een terechte uitslag, doch van Ajax-zijde een zwakke tweede helft. AJAX 2 - FC DEN HAAG 2 3-0 De eerste minuten waren duidelijk voor de Hagenaars, maar ons team was al spoedig wakker geschud en nam het heft in handen. In de zevende minuut kregen we zelfs een straf schop toegewezen, maar de anders zo trefzekere Wim Jonk zag zijn schot door ex-Ajacied Roy Beukenkamp gekeerd. Het werd daarna voor het publiek een leuke, op- en neer gaande wedstrijd. In de twintigste minuut nam Ajax de lei ding door Michael Mols, die een prima pass van Wim Jonk verzilverde. Den Haag probeerde daarna de bordjes te ver hangen, maar dat nam niet weg dat Ajax nog een handvol goede kansen kreeg de stand uit te bouwen, maar die niet benutte. In de tweede helft was Ajax duidelijk de betere ploeg en dat werd uitgedrukt in nog twee goals, respectie velijk van Guido Smits, opnieuw na aangeven van Wim Jonk en door Michael Mols na een knappe solo. Rest nog te melden dat Martin Cruijff, na lang geblesseerd te zijn geweest, een solide partij speelde, dat Jeffrey van As ook op een goede wedstrijd terug kan zien en Ruud Harms zijn laatste wedstrijd voor Ajax. speelde, omdat hij zijn geluk in Engeland gaat zoeken. Wij wensen hem alle succes toe en hopen dat hij zijn sportieve ambities daar kan waarmaken. Adri Blekkenhorst AJAX - SCHERPENZEEL 3-1 Na een matte eerste helft gingen we rusten met een 0-0 stand. In de tweede helft kwam een wat agressiever spe lend Ajax door een 'kopbal' van Tico Samardzic op 1 -0, maar door gebrek aan concentratie lag de bal al in dezelfde minuut achter onze verbouwereerde doelman. Na het in brengen van twee wisselspelers werd het uiteindelijk toch nog 3-1. Het was geen gemakkelijke middag maar de over winning was verdiend. AJAX - WOUDENBERG 0-0 De 'topper' van de competitie, zo mochten we deze wed strijd wel noemen. Twee zeer goed spelende ploegen maak ten er een geweldige middag van. Goed voetbal en een groot aantal toeschouwers zorgden voor een gezellig sfeer tje. Ajax startte sterk en met een beetje geluk hadden we al snel op een voorsprong kunnen komen, maar dat Wouden berg niet voor niets bovenaan stond bleek na een half uur, toen zij door o.a. hun geweldige nummer 10, het initiatief overnamen en dit tot de rust niet meer uit handen gaven. De tweede helft bleef goed en spannend. Gescoord werd er echter niet en iedereen was het er over eens dat dit de juis te uitslag was. Zelfs onze trainer was niet ontevreden over het resultaat, want hij had eindelijk 'zijn ploegie' eens zien spelen zoals hij dat wil. Geconcentreerd, spelend in een hoog tempo, gepaard gaande aan een enorme dosis inzet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 21