A J AX- JEUGD NAAR JAPAN Een reisverslag maken over een tournee door Japan van de A1dat was versterkt met een aantal spelers van het twee de elftal, lijkt haast onbegonnen werk. De overweldigende indruk die deze reis op spelers en be geleiders heeft gemaakt; de uitstekende verzorging door onze Japanse gastheren; de goede, sportieve prestaties; de kennismaking met de Japanse eetgewoontes; de uitstapjes naar de beroemde Japanse tuinen; de trip naar Kyoto met zijn prachtige oude tempels (en zo kan je met het opsom men van een aantal zaken nog wel even doorgaan), maakt een reisbeschrijving wel erg lastig. Maar laten we toch maar een poging wagen en beginnen bij het begin! Op donderdag 10 januari vertrokken we dus vol verwach ting met een bus vanuit het Ajaxstadion, waar we uitgewuifd werden door vele ouders en een aantal leiders en trainers die zich in het Spelershome hadden verzameld. Op Schiphol werd dat nog eens dunnetjes overgedaan, waar ook onze voorzitter, de heer van Praag, acte de pre sence gaf, terwijl de aanwezigheid van de heren Bijvank, Thoolen en elftalleider Harms zeer op prijs werd gesteld. Maar ja, waar een Ajax-hart klopt, nietwaar? Uiteindelijk met een behoorlijk overgewicht aan bagage (want er was nogal wat extra aan b.v. cadeaux voor onze Japanse gastheren meegenomen), vertrokken we voor een lange vlucht naar Tokyo. Zo'n vliegreis is in het eerste uur nog wel aardig, maar dat gaat, ondanks een massale verkleedpartij in het vliegtuig (het "hotelpak" werd aangetrokken), enkele kaartpartijtjes en films die in het vliegtuig vertoond werden, op den duur toch vervelen. Zo lang mogelijk wakker blijven, i.v.m. het tijdsver schil in Japan, maakt het er ook niet allemaal "fitter" op en dus lagen velen uiteindelijk toch te slapen. Toen we op het vliegveld in Japan aankwamen, werden we ontvangen door onze Japanse gastheren die de hele ver dere reis door Japan bij ons zouden blijven en die er voor zorg droegen dat het ons aan niets zou ontbreken. Op weg naar het hotel maakten we voor het eerst kennis met de kilometerslange files, die ons, zeker in Tokyo, nog zullen heugen. Maar hoe kan het ook anders in een stad met 20 miljoen inwoners en 60 miljoen auto's. We deden dan ook twee uur over de weg van het vliegveld naar ons hotel, dat in een wijk met alleen maar torenhoge gebouwen lag. Een prima hotel, zoals eigenlijk alle hotels tijdens deze trip. Alleen de kamers in dit hotel waren wat aan de kleine kant. Na twee dagen constateerde bestuurslid Henrichs dat het in sommige kamers leek of er een vulkanische uitbarsting had plaats gevonden. Maar de jongens gedroegen zich voorbeeldig. Na van de eerste vermoeienissen bekomen te zijn werd er gedineerd en de eerste avond werd er bijtijds geslapen (als dat tenminste lukte, want het tijdsverschil speelde sommi gen parten). Het Ajax-team op weg naar Japan, waar alle wedstrijden werden gewonnen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1991 | | pagina 14