Zaterdag, 1 december St. (Nic.) Michaelfeest Ajax Jong junioren Junioren D 1 lastig maakte. Doordat wij echter tactisch en technisch be ter waren, was de zege zeker verdiend. de spaarzame uitvallen van Buitenveldert in een scrimma ge verspeeld. OVERAMSTEL C1 - AJAX C2 2-3 Ook nu weer een wedstrijd met twee verschillende helften. Dat kwam door de sterke wind die over het veld stond. Na een snelle treffer liepen we in de eerste 45 minuten regel matig naar een 0-3 voorsprong. Toen kregen wij de storm tegen en kwamen niet meer over de helft van het veld. Het werd 1-3 en 2-3, maar verder lieten we het niet komen. Op nieuw twee verdiende punten in de knip. Rest ons tenslotte ieder prettige feestdagen en een gezond en voetballend nieuw jaar toe te wensen. Frits Andriese Günther de Haan Als we deze woorden schrijven, dan zijn we inmiddels drie maanden aan de gang en dan blijkt, dat de in kompetitie- verband gespeelde wedstrijden verschillen van de vriend schappelijke wedstrijden, elke week op woensdag. Zowel in kompetitieverband als in vriendschappelijke wedstrijden spelen eerstejaars D-junioren altijd tegen oude re jongens. De vriendschappelijke wedstrijden zijn echter tegen vereni gingen van buiten Amsterdam en daar is de tegenstand veel minder, zodat er grote overwinningen behaald worden. Het zou voor het voetbal beter zijn, dat de sterkte van de verenigingen niet alleen geconcentreerd is op de grote ver enigingen en tevens beperkt blijft tot een aantal hiervan. Als wij kijken naar de wedstrijden die wij hebben gespeeld in kompetitieverband, dan kunnen wij niet ontevreden zijn, omdat wij al eerder hebben aangegeven, dat onze jongens tegen veelal oudere voetballers spelen, waardoor zij het fysiek moeilijk hebben. Wij zijn, na voorrondes in de maand september te hebben gespeeld, gestart met een nederlaag tegen AFC in een wedstrijd, waarin zich voor beide partijen een aantal doelrij- pe kansen voordeden. Zowel AFC als Ajax waren niet in staat deze kansen om te zetten in doelpunten en de over winning ging uiteindelijk naar AFC, omdat één van de ver dedigers van Ajax op fraaie wijze zijn eigen keeper passeerde. In de wedstrijd daarop tegen ZEEBURGIA hebben wij ge leerd, dat op basis van alleen onze techniek de wedstrijd niet gewonnen kan worden, en dat je met z'n allen moet proberen een stukje gezonde agressiviteit in het spel te leggen, waardoor je meer kans maakt op een overwinning. Dat werd in deze wedstrijd tot uiting gebracht in een voorsprong van 2-0 door twee doelpunten van Wouter v.d. Herik na goede kombinaties, die vanuit de verdediging werden gestart. De vrije schop in de bovenhoek van Zeeburgia en een pe nalty na een lichte overtreding leidde ertoe, dat de einduitslag 2-2 werd. In de derde wedstrijd tegen BUITENVELDERT hadden wij het beste van het spel en werden er legio kansen ge- kreëerd, maar waren wij helaas niet in staat doelpunten te fabriceren. De voorsprong van 1-0 door Mare Stuut werd door één van De daarop volgende wedstrijd tegen DWV was er één, waarbij niet Ajax de sterkste ploeg was, maar DWV. Hier hadden wij echter het geluk, dat de 1-0 verkregen voor sprong door Michael v.d. Kruis tot het eind toe behouden bleef en de kansen van DWV niet werden benut, omdat zij de ballen er net naast schopten of kopten. De vechtlust die wij tijdens deze wedstrijd aan de dag heb ben gelegd, verdient alle komplimenten omdat blijkt, dat je als je met z'n elven je uiterste best doet met enig geluk ook een overwinning kunt behalen. De wedstrijd tegen AFC op 24 november j.l. was er één, waarbij zowel AFC als Ajax terug kunnen zien op een zeer goede en sportieve wedstrijd, die in het voordeel van Ajax werd beslist met een 1-0 overwinning na een schitterende goal van Wouter v.d. Herik, die enige minuten daarvoor voor open goal miste. Wij wisten de tegenstander kontinu op hun eigen helft te houden en gaven geen enkele kans weg, terwijl er bij AFC een aantal jongens rondliepen, die wat mij betreft hun shirt mogen verruilen voor die van Ajax. Door deze overwinning hebben wij op een prachtige ma nier revanche genomen op de eerder geleden nederlaag bij AFC. Laten wij de weg, die wij met elkander zijn ingeslagen met de twee recente overwinningen, volgen. Dan ben ik ervan overtuigd, dat wij aan het eind van dit seizoen terug kun nen kijken op een leuk en sportief voetbaljaar. Herman Bosschieter Ook dit jaar werd dit festijn weer gehouden in het fraaie "Sportcentrum Wethouder F.B. Duran" te Diemen; echter nu georganiseerd door de nieuwe Evenementen Commis sie van Ajax. Onze gastheer Ries van Maarschalkerweerd was helaas door ziekte niet aanwezig en vanaf deze plaats wensen wij hem van harte beterschap toe. Om 9.00 uur begon traditiegetrouw weer het zaalvoetbal-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 8