Ajax 2 Afax zaterdag 1 (betaald voetbal) "Over Ajax...." AJAX 2 - LILLE 2 (beloftencompetitie) 6-2 Ajax begon sterk en domineerde de wedstrijd. Ron Willems scoorde 1-0, nadat hij al eerder de lat had getroffen. Opnieuw Ron Willems en Michel Kreek met het rechter been, zorgden voor een regelmatige 3-0 ruststand. Na de thee scoorde Michel Kreek zijn tweede en Ron Wil lems zijn derde treffer en dat betekende 5-0. Doelman Ed van der Sar, behoorlijk gewond geraakt, moest vervangen worden door Dennis van der Poll. De concentratie was een beetje verslapt en daardoor kon Lille vrij fortuinlijk op 5-1 komen, maar direct daarop scoorde Ronald de Boer uit een goede pass van Wim Jonk 6-1en even voor het eind signaal van de goed leidende scheidsrechter A. de Munnik kwam door een defensiefout de eindstand op 6-2. Een nut tige oefenpartij met een goede uitslag. AJAX 2 - FC UTRECHT 2 4-0 Utrecht begon zeer goed, maar onze verdediging met Wim Jonk (aanvoerder) als bekwaam leider, wist de nodige rust te bewaren en verplaatste het spel naar de helft van de te genstander. Reeds in de 12e minuut was het Ron Willems die attent reageerde en knap inschoot (1-0). Behoudens wat te slappe terugspeelballen, kwam de Ajax-veste niet in de problemen, ook al omdat Ed van der Sar zich een be kwame sluitpost toonde. Even voor rust bedient Ronald de Boer Michael Mols, die zijn tegenspeler omspeelt en onder uit gehaald wordt. Wim Jonk maakte van 11 meter geen fout. In de tweede helft was de strijd binnen zes minuten beslist door twee bijna identieke goals. Tweemaal lag Guus. Uhlenbeek aan de basis en zijn goede voorzetten werden beide malen afgerond door Ronald de Boer. Hoewel Ajax nog volop gelegenheid kreeg de stand op te voeren, werd er niet meer gescoord. VESOS - AJAX 2 (vriendschappelijk) 2-4 Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Vesos, speel de Ajax een vriendschappelijke ontmoeting in Hellendoorn. Er was nogal wat werk van gemaakt en de ontvangst was prima. Ajax speelde van meet af aan op de helft van de gastheren en Jan Gerver brak de score open na een fraaie solo met een schot net langs de paal (0-1). Bij één van de sporadische uitvallen kwamen de gastheren op 1-1, omdat onze verdediging stond te slapen en enkele minuten later was het zelfs 2-1omdat diezelfde verdedigers kennelijk nóg niet wakker waren. Peter Larsson kreeg daarna de ge legenheid om via een strafschop gelijk te maken, maar zijn slappe schot werd door de doelman gestopt. Toch werd het nog voor de rust 2-3 door goals van Michael Mols en Dennis Groen. In de tweede helft bleef het een van Ajax- kant slappe vertoning, waarin Guido Smits met een goede goal tenminste nog voor een enigszins redelijke uitslag zorgde. VOLENDAM 2 - AJAX 2 2-2 Volendam nam veelvuldig het initiatief, maar werd ter hoogte van het 16-metergebied keurig opgevangen. Ajax stelde daar aanvallend weinig tegenover. Dat het bij rust dan ook 0-0 was, was dan ook niet vreemd. Direct na de hervatting nam Volendam de leiding. Een diagonale pass van rechts werd door de linkerspits bekwaam afgerond. Ajax moest nu wel de aanval zoeken en vier minuten later reeds was het gelijk. Michael Mols draaide goed van zijn tegenstander weg en schoot de bal keurig in de kruising. Er kwamen nu verschillende kansen, maar deze werden niet benut, tot Ron Willems na een goede pass van Ronald de Boer een effectvol schot losliet dat doel trof (1-2). Mooie kansen op 1-3 gingen vervolgens te loor en het werd zelfs nog 2-2 toen Ron Willems na "44 minuten en dertig seconden" vanaf de middenlijk terugspeelde op doelman Ed van der Sar, maar dit zo slordig deed dat het een hoek schop werd. De corner kwam goed voor het doel en daar mocht een Volendamse middenvelder de hoek uitzoeken van- onze defensie (2-2). Een punt weggegeven KOZAKKEN BOYS - AJAX 2 (vriendschappelijk) 0-4 Onze gastheren hadden alles rond deze oefenwedstrijd perfekt geregeld, alleen het weer werkte niet mee. Met de wind in de rug verbleef Ajax in de eerste helft voor het doel van Kozakken Boys en reeds in de vijfde minuut was het Wim Jonk die een gave pass van Stefan Pettersson afrond de. De Kozakken Boys-doelman toonde daarop diverse ma len zijn kunnen, terwijl Stanley Menzo het aan de andere kant met slechts wat terugspeelballen moest doen. Na de thee, en enkele personele wisselingen, was er van onze kant wat meer agressie en een grotere snelheid, vooral op het middenveld. Michael Mols rondde een fraaie combina tie van Jan Gerver en Guido Smits af tot 0-2 en nog in de zelfde minuut scoorde Ron Willems op aangeven van Ro nald de Boer 0-3. Laatstgenoemde speler zorgde tenslotte voor een duidelijke 0-4 eindstand. Adri Blekkenhorst "Dat is niet in één zin te verklaren. De redenen moeten worden gevonden in plaatsen als Rotterdam, Uithuizen, Liverpool, Madrid of Istanboel. (-) Ik bedoel, iemand die nooit gaat zal bij het horen van de uitslagen altijd een klein schokje voelen als het resultaat van Ajax wordt vermeld. Ik denk dat je een hoop mensen in Nederland, die Ajax nog nooit echt hebben zien spelen, rustig om de laatste uit slag zou kunnen vragen. Ajax staat nu eenmaal speciaal geprogrammeerd in onze computer, de hersenen". Henk Terlingen in Sport International over het Ajax-gevoel. HOEVELAKEN - AJAX 0-1 Na een goede wedstrijd tegen DESTO, gingen we vol zelf vertrouwen naar Hoevelaken. Maar als dit, binnen de lij nen, niet samengaat met een goede instelling, dan kun je snel in de problemen komen. We mochten dan ook blij zijn met een ruststand van 0-0. Na de pauze zagen we een an der Ajax. Het tempo werd verhoogd, wat resulteerde in een prachtig doelpunt van Nordin van Schuppen (een lob over de uitkomende doelman). Hierna vervielen wij weer in het spelletje van voor de rust. We mogen onze keeper Ron Dijkstra dan ook wel uitroepen tot "man of the match", want door enkele fantastische reddingen, o.a. bij een straf- 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 2