KRONIEK We konden in onze laatste Kroniek nog net het resultaat op nemen van de thuiswedstrijd tegen Volendam welke met 3-1 werd gewonnen zodat zowel PSV als Ajax zich nu al vrij stevig aan de kop van de ranglijst nestelden. Nu was de competitie nog wel erg jong, maar toch zijn die eerste wedstrijden van zo'n nieuw seizoen altijd belangrijk en is het zaak goed bij te blijven om straks niet, zoals dat tegen woordig heet, achter de feiten aan te lopen. Vervolgens ging zo 'n beetje drie kwart van de Ajax-selektie richting Sicilië voor een vriendschappelijk oefenduel tegen Italië. Zowel het Nederlands Elftal als het Olympisch team traden daar op 27 september aan, nadat eerst door bond scoach Michels uitvoerig naar voren werd gebracht op wel ke manier hij weer ging proberen van dat Nederlandse team een eenheid te maken en hoe hij dacht het voetbaispei in de toekomst te gaan spelen. Daar kwam dan in deze wedstrijd nog weinig van terecht, al was de werklust bij de spelers wel degelijk aanwezig. Maar je krijgt natuurlijk nooit zo maar weer een goed geolied elftal bij elkaar na alles wat er voor en na de WK is gebeurd. In feite begint Michels weer helemaal op nul en zal het vrij veel tijd in beslag gaan ne men om weer enige opbouw in het Nederlands Elftal aan te treffen. Voorlopig evenwel maakten Frank de Boer en Den nis Bergkamp hun debuut en is Ajax weer twee internatio nals rijker en kunnen die worden toegevoegd aan de lijst van al die spelers welke door de jaren heen het Oranje heb ben gedragen. Belangstellend werd nu uitgezien naar de eerste kwalifica tiewedstrijd voor de EK in Zweden, en wel tegen Portugal. Een uitwedstrijd dus. Voor de statistiek: Italië—Nederland 1-0 en hetzelfde voor het Olympisch team. Terug naar de competitie. MVV in Maastricht stond bij Ajax nu niet bepaald bekend als een populaire wedstrijd. Veel lukte het de mensen uit Maastricht juist tegen Ajax goed voor de dag te komen; met veel opportunisme en agressivi teit. Vorig jaar werd het 1-0 voor MVV en zeker Pettersson zal geen leuke herinneringen hebben aan het aantreden te gen de Zuiderlingen. Maar iedere wedstrijd is weer anders en dit keer liep het voor Ajax redelijk voorspoedig af, al was de eerste helft ietwat een slagveld met een zeer agressief MVV dat daarmee het gebrek aan techniek trachtte te com penseren. Het liep echter voor de Maastrichtenaren heel an ders. Drie gele en één rode kaart plus een 1-4 nederlaag was de trieste balans, met Ajax dus als duidelijke winnaar met goals van Pettersson (2x), Bergkamp uit een strafschop en invaller Ronald de Boer. Geen vuiltje aan de lucht, zou je zo zeggen, al was MVV in de eerste helft toch soms wel dicht bij een goal. Ajax leek de weg naar het doel weer ge vonden te hebben, want die 4 goals was op dat moment de hoogste score van de club in dit seizoen. Dus konden we reikhalzend uitkijken naar de thuiswedstrijd tegen NEC op 7 oktober. Zowaar op papier een topper om dat de Nijmegenaren na zes wedstrijden met acht punten op een gedeelde derde plaats stonden. En dat voor een ploeg die zich het vorig seizoen nog maar net kon redden in de eredivisie. Woensdag 28 september j.l. werd weer de Jaarlijkse Alge mene Ledenvergadering gehouden. Ondanks het voetbal op de televisie (Italië—Nederland) was de opkomst toch redelijk te noemen, en in ieder geval voldoende om één en ander plaats te laten vinden. Klokke acht uur opende voorzitter Mi chael van Praag de vergadering om vervolgens de agenda af te werken. De bespreking van de nieuwe statuten alsme de de verkiezing van de nieuwe leden in de ledenraad kwa men onder meer aan de orde. Tot slot werd nog eens uitge breid de stand van zaken rond de bouw van een nieuw sta dion door Uri Coronel uit de doeken gedaan. U vindt de notulen van deze vergadering elders in dit club blad. Al met al is zo'n bijeenkomst altijd een goede gelegenheid om met elkaar over allerlei Ajax-zaken te praten en kan men volop alle gewenste informatie krijgen over de meest uiteen lopende onderwerpen. En een ieder die het wil horen, ver neemt het dan uit de eerste hand. Het voltallige bestuur is altijd aanwezig en een ieder kan op zijn gebied alle vragen zo volledig mogelijk beantwoorden. Alleen al daarom zou ik alle leden en donateurs willen adviseren bij een volgende gelegenheid ook aanwezig te zijn. Ondanks het feit dat Ajax zich dit seizoen niet druk hoeft te maken over Europees voetbal, is het natuurlijk vanzelfspre kend dat wel degelijk de verrichtingen van de andere clubs nauwlettend worden gevolgd. Nu waren de resultaten bij de eerste wedstrijd van de eerste ronde niet hoogdravend, maar met nog wel redelijk uitzicht op herstel in de tweede ontmoeting. Alleen Roda JC ging zonder al te veel perspek- tief naar Monaco, na de 3-1 nederlaag in Kerkrade. Het werd voor de Limburgers een kansloze uitschakeling. Maar wat niet helemaal in de lijn der verwachtingen lag, waren de eliminaties van FC Twente en zeker PSV. En dus bleef al leen Vitesse over, die kans zag een amateurclubje uit Noord Ierland, zij het niet al te overtuigend, uit te schakelen. Een trieste balans na een eerste ronde Europees voetbal. Wie dacht dat Nederland op enig niveau kan meestrijden op internationaal gebied, wordt keihard op de feiten gedrukt. Enige clubs zullen bij zichzelf te rade moeten gaan op wel ke manier het tij te keren is en dat lukt niet alleen door voor vele miljoenen spelers aan te trekken. Daar komt wel iets meer bij kijken. Hoe dan ook, Nederland ligt momenteel eni ge lengtes achter op de rest en dat mag ons zorgen baren. Over naar 7 oktober. De "topper" AjaxNEC in De Meer. Op papier tenminste. NEC hoog in de eredivisie en Ajax daar maar even boven. Dus trok de wedstrijd weer veel be langstelling. Ruim 16.000 mensen omzoomden de Ajaxmat en leverden een prachtige ambiance. Het werd een ware happening met Ajax in een vorm dat NEC volledig deed overtreffen op ieder gebied. De score van 7-0 geeft al aan hoe de krachtsverschillen lagen. Dennis Bergkamp en Stephan Pettersson scoorden elk 3x en Winter completeerde de zeven. Maar, niet alleen vielen de goals als rijpe appels, de manier waarop Ajax het spel speelde oogstte alom be wondering. Enorme lovende kritieken van alle kanten deed het Ajaxbloed sneller stromen en inderdaad is het toch een verademing om een ploeg als Ajax te zien spelen met een groep spelers die vrijwel overal inzetbaar zijn, die het voet bal ook uitoefenen zoals het hoort, grotendeels op techniek, positiespel en taktiek, waardoor prachtige akties mede ook door de invoering van strengere spelregels, nog mogelijk zijn. De schoppertjes kijken wel uit om anderen onderuit te maaien of doorgebroken spelers neer te sabelen. Bij het minste of geringste kan zo'n man de douche opzoeken. Het komt het mooie spel van Ajax alleen maar ten goede en het publiek kan lekker zitten genieten waarvoor het komt: mooie akties en veel doelpunten. Bovendien krijgt Ajax nog eens extra waardering om het feit dat de ploeg enorm goed presteert met, zeg maar, hoofdzakelijk spelers van eigen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 3