Ajax 2 (betaald voetbal) AJAX 2 - SVV 2 3-0 In de thuiswedstrijd tegen SVV maakte Ajax grotendeels de dienst uit, doch de Schiedammers bleven lang in de strijd omdat Ajax vergat te scoren. Als onze doelman niet af en toe handelend was opgetreden, hadden we misschien bij de rust zelfs tegen een achterstand aangekeken. Pas kort voor de pauze benutte Jan Gerver één van de vele kansen met een hard schot, waar de doelman zich op verkeek. Na dat paal en lat in de tweede helft een doelpunt in de weg stonden, was het uiteindelijk Michael Kandhai die de zege veilig stelde. Dat Michael Mols kort voor het einde na een sublieme pass van Danny den Ouden nog voor 3-0 zorgde, had alleen statistische waarde. AJAX 2 - FC ANTWERP 2 3-1 (beloftencompetitie) Ajax nam in deze wedstrijd direct het heft in handen. Na een kwartier scoorde Michael Mols 1-0 uit een gave pass van Peter Larsson. Daarna kregen de Belgen wat kansen, onder meer na twee misgrepen van onze doelman, maar geprofiteerd werd er niet. Na een half uur mocht Peter Larsson uit een strafschop 2-0 scoren, nadat Michael Mols onreglementair was gestuit. Antwerp bleef in de tweede helft een afgang bespaard, omdat Ajax de mooiste kansen ongebruikt liet. Kort voor tijd werd een perfekte dieptepass van Ruud Harms door de sprintende Danny den Ouden fraai verzilverd. Dat Antwerp daarna uit een knap genomen vrije schop nog terug kwam tot 3-1, was verder niet meer van belang. ZEVENHOVEN - AJAX 2 1-5 (vriendschappelijk) counterde. Een dieptepass van Danny den Ouden op Mi chel Kreek betekende 4-0 en diezelfde Michel Kreek stelde Michael Mols tien minuten voor tijd in de gelegenheid num mer vijf achter de AZ-doelman te werken. AJAX 2 - EXCELSIOR 2 3-1 Alhoewel we reeds in de derde minuut de leiding namen dor Ron Willems na een gave pass van Wim Jonk, wisten de gasten uit Rotterdam de golf van aanvallen op hun doel goed te weerstaan. Hun counters waren bovendien niet van gevaar ontbloot en eenmaal moest doelman Richard Hendriks zelfs een knappe safe verrichten. Na een prima beweging van Bas van der Kuyl en een goe de pass aan de opkomende Sonny Silooy, was het nog voor de rust 2-0. In de tweede helft kwamen de gasten al snel op 2-1 na een fraaie aanval, waarbij oud-Ajacied Eric Tammer scoorde. Onbegrijpelijk dat we weer zo in de pro blemen kwamen. Pas kort voor tijd werd de zege veilig gesteld. Michael Mols omspeelde de keeper en werd ver volgens onderuit gehaald. Wim Jonk maakte vanaf elf me ter gelukkig geen fout. BLAUW WIT - AJAX (comb.) 1-5 Ter gelegenheid van de heropening van het Blauw Wit complex speelde Ajax een oefenwedstrijd tegen de Zebra's. Onder een behoorlijke publieke belangstelling werd de aftrap verricht door burgemeester Ed van Thijn. Door twee goals van Michael Mols nam Ajax bij rust een 0- 2 voorsprong. De Blauw Wit doelman persoonlijk was er verantwoordelijk voor dat die stand niet hoger was. Na de thee scoorden Jan Gerver en Wim Jonk 0-3 en 0-4 alvorens Blauw Wit, na een fraaie omhaal, terug kwam tot 1-4. Michael Mols bepaalde de eindstand tenslotte op 1-5. We wensen onze gastheren veel sportief genoegen op dat fraaie complex en danken het Blauw Wit bestuur voor de uitstekende verzorging. SPARTA 2 - AJAX 2 0-3 In de eerste twintig minuten zag het er helemaal niet naar uit dat Ajax hier in Rotterdam een even sensationele als verdiende overwinning zou behalen. In die periode kreeg Sparta fraaie kansen, maar liet die ongebruikt mede door dat doelman Ed van der Sar zijn doel bekwaam verdedig de. Na een half uur moest de wedstrijd onderbroken wor den, omdat het licht uitviel. Maar toen dit was hersteld bleek Ajax de zaken ineens veel helderder te zien. Een fraaie combinatie Wim Jonk - Jan Gerver - Michael Mols, werd door de laatste afgerond (0-1). Na de thee zorgde een heersende Wim Jonk ervoor dat Sparta op de knieën werd gebracht. Met een schitterende dieptepass bereikte hij opnieuw Michael Mols, die zijn di recte tegenstander links en rechts uitkapte en vervolgens 0-2 inschoot. En dezelfde speler voltooide zijn hattrick kort voor tijd na een goede pass van Ronald de Boer (0-3). AJAX 2 - AZ 2 5-0 Vanaf het beginsignaal werd AZ op eigen helft terugge drukt en behoudens een aantal uitvallen, waarbij doelman Ed van der Sar zijn klasse toonde, kwamen de Alkmaar- ders niet. Na vijf minuten reeds scoorde Ron Willems kop pend uit een corner van Bas van der Kuyl. De ene na de andere aanval rolde nu op het vijandelijke doel af en meer dere goals konden niet uitblijven. Een splijtende pass van Ron Willems bracht Michael Mols vrij voor de AZ-goalie. Hij ontweek deze beheerst en scoorde 2-0. Kort voor rust scoorde vervolgens Michel Kreek 3-0, door een vrije trap snel, hard en zuiver in de touwen te jagen. Ook in de twee de helft, waarin Jeffrey van As ten onrechte rood zag, bleef Ajax (met tien man) sterker. AZ mocht komen en Ajax DORDRECHT'90 - AJAX 2 1-6 De gastheren begonnen furieus en in een hoog tempo. Ze waren echter te onstuimig, waardoor men het overzicht kwijtraakte. Ajax speelde echter rustig en met name Wim Jonk was een belangrijk aanspeelpunt, die het spel goed verplaatste en op het juiste moment de dieptepass hanteer de. In de goal deed Dennis van der Poll geconcentreerd zijn werk en haalde er een paar knappe ballen uit. Na tien minuten scoorde Ron Willems 0-1 met een knappe lob en nog voor de rust was de wedstrijd eigenlijk al beslist door een beheerste kopbal van Guido Smits uit een voorzet van Guus Uhlenbeek en een snoeiharde strafschop van Wim Jonk (0-3). Toen Michael Mols, bijna vanaf de hervatting 0-4 had aangetekend, verslapte bij Ajax de concentratie een beetje, maar uit de vele kansen scoorden Wim Jonk en de laatste tijd goed op dreef zijnde Michael Mols, toch nog 0-5 en 0-6. Toen deed Dordrecht iets terug na een foutje in de defensie (1-6) en bijna was het nog 2-6 gewor den, maar Dennis van der Poll stond de Dordtenaren vanaf de strafschopstip geen tweede goal toe. Vermeldenswaard was in deze wedstrijd nog het goede spel van Sonny Silooy. Adri Blekkenhorst

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 17