Spelmoment uit de wedstrijd Ajax A1 - PSV A1 en de beide overgeblevenen, Jeroen Hooiveld en Johnny de Koning, hebben nog twee penalty's nodig om tot een beslissing te komen. Winnaar wordt Jeroen Hooiveld, die evenals de overige deelnemers door de ABN wordt verrast met een aantal leuke kado's. Na afloop van AjaxVolendam is er in de bestuurskamer nog een gezellig samenzijn met vertegenwoordigers van de deelnemende teams, gasten, tournooicommissie en het Ajax-bestuur. Tijdens een kort officieel gedeelte bedankt voorzitter Michael van Praag op de hem bekende wijze, voor de vriendelijke woorden en kado's van Feyenoord, PSV en Volendam. Tevens overhandigt hij hen een ge schenk namens Ajax. Hierna worden door hem ook de scheids- en grensrechters voor het voetlicht gehaald en ook voor hen is er een passend kado. Op donderdag 18 oktober zijn alle leden van de tournooi commissie weer present. Enkele organisatorische zaken worden nog doorgenomen en vervolgens worden de vier fraaie bekers alsmede de prijs voor de beste speler met de herinneringsvanen uitgestald. Rond 16.30 uur arriveert dan Feyenoord, kort daarop gevolgd door Volendam. Precies zes uur gaat de wedstrijd tussen deze twee ploegen van start. Het wordt een aantrekkelijke ontmoeting waarbij tus sen de 35e en 42e minuut een 3-1 ruststand op het bord komt door goals van Geoffrey Tetro, Jerry Smith en Alfred Schreuder voor Feyenoord en Marco van Helvert namens Volendam. Direkt na rust scoort opnieuw Geoffrey Tetro gevolgd door zijn ploeggenoot Lars Tazelaar. Pas een kwartier voor tijd weet Volendam een tweede treffer te maken door Patrick Leeflang, maar één minuut voor tijd maken de Rotterdam mers dan het half dozijn vol. (6-2) En dan de pot tussen PSV en Ajax. Ajax miste in de eerste tien minuten twee fraaie kansen en dat brak ons ditmaal zwaar op. PSV speelde wat attenter en met de rust keken we tegen een 2-0 achterstand aan. Ajax ging na rust sterk in de aanval, maar toen PSV snel een derde goal maakte, was het uit met de aspiraties van Ajax. De uiteindelijke 1-4 nederlaag was, gezien het spel misschien wat geflat teerd maar zeker verdiend. Tijdens de rust van Ajax—PSV volgt de tweede editie van de Eurostyle penaltycup, dit keer met vijf deelnemers. Na de eerste serie strafschoppen zijn er nog twee deelnemers over (Berry Bouwens en Kevin van Kooten), die via twee nieuwe series tot een beslissing komen. Winnaar wordt Berry Bouwens, die uit handen van Jan Frommink van de ABN de fraaie kado's in ontvangst mag nemen. Direkt na afloop van de wedstrijd volgt op het veld de prijsuitreiking door Ajax-voorzitter Michael van Praag en de heer Sluis van de ABN. Achtereenvolgens komen de aanvoerders van Volendam, PSV, Ajax en Feyenoord naar voren om de bekers beho rende bij de respektievelijke 4e t/m 1e prijs in ontvangst te nemen alsmede de herinneringsvanen. Als laatste wordt Francois Gesthuizen van PSV naar voren gehaald als beste speler van het tournooi. Hij krijgt van de 1200 aanwezigen het slotapplaus van de avond. Later die avond volgt er in de bestuurskamer een onge dwongen samenzijn van bestuursleden, sponsors, genodig den, commissieleden e.a. Hierbij is nog een kort intermez zo, waarbij de hoofdsponsors, de elftal-begeleiders en de leden van de tournooicommissie uit handen van Michael van Praag een fraai persoonlijk aandenken aan het Euro- styletournooi ontvangen. Tenslotte dankt Hennie Henrichs als voorzitter van de tournooicommissie allen die op eniger lei wijze aan het tournooi medewerking hebben verleend, voor hun inzet. Met grote tevredenheid kunnen wij terugzien op een geslaagd tournooi, dat wellicht voor herhaling vatbaar is. Namens de tournooicommissie Floris Thoolen 35 De heer v.d. Sluis (ABN) overhandigt de eerste prijs aan de aanvoerder van Feyenoord

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 15