Toernooi D1 junioren te Bierbeek (België). E Jong junioren Donderdag 16 augustus 1990 meld ik mij rond half vier bij de Administratie om bij Nico het reisgeld voor de D1 in ont vangst te nemen. Vervolgens even snel met de auto naar de Ajax Bank Natuurlijk, om het geld in Belgische francs te wis selen en weer terug naar het stadion om bij Sylvia de diver se souvenirs op te halen. Alles in de auto laden en dan naar Tom Kamlag in het Club huis op Voorland, waar onze 15 D1 matadoren zich om half vijf dienen te verzamelen. Wanneer ik daar de brug over loop komt leider Henk van Teunenbroek mij tegemoet en vertelt dat wij met 14 spelers zullen afreizen. In de loop van de middag is Nicky afgemeld, hij ligt met 39° in bed. Trainer Gunther de Haan die even later arriveert blijkt hiervan ook al op de hoogte te zijn. Klokslag half vijf arriveert de bus uit België met onze bege leider Fons Christ op de reisleidersstoel en met een 'awel zunne' begroeten wij hem hartelijk. Rond kwart over vijf vertrekken wij met de bus richting Rot terdam om onze 'VRIENDEN' van SC Feyenoord op te halen. Door mijn (on)oplettendheid voor de van Brienenoordbrug missen we de juiste afslag naar De Kuip. Een sightseeing van ca. 20 minuten door Rotterdam-Zuid is het gevolg. Uiteindelijk bereiken we toch Varkenoord en om half acht vertrekken we naar Bierbeek, alwaar we om half tien arriveren. Na een heerlijke warme maaltijd zijn we een uur later op ons logeeradres dat een groot verpleegtehuis in Lovenjoel blijkt te zijn. De bedden staan keurig opgemaakt te wachten op de Amsterdamse en Rotterdamse slapers, die korte tijd later moe, maar voldaan in slaap vallen. Vrijdag 17 augustus is de eerste speeldag. Middels een 1-1 gelijkspel tegen Genk (doelpunt van Jeari Paul) en een 1 -0 overwinning op Standard Luik (doelpunt van Gene) worden we 1 e in onze poule. Dit betekent dat we sowieso voor een van de eerste 6 plaatsen van het eindklassement zullen gaan strijden, op een totaal van 18 deelnemers. Zaterdag 18 augustus volgt de 2e ronde met FC Seraing als eerste tegenstander. Het resultaat is een 1 -1 gelijkspel, dat pas vlak voor tijd door een doelpunt van Stefan tot stand komt. De tweede wedstrijd tegen RWDM moet gewonnen worden willen we de finale om de 1 e en 2e plaats bereiken. Jean Paul brengt ons op een 1 -0 voorsprong die we tot 2 minuten voor tijd kunnen vasthouden. Dan blijkt St. Nicolaas in België al op 18 augustus te vallen, want de scheidsrech ter besluit RWDM een strafschop te geven... 1-1 en daarbij blijft het! De droom is uit en de door de aanhoudende regen al natgeworden smoeltjes van onze spelers worden nog nat ter door de waterlanders die spontaan opwellen bij zoveel pech. Zaterdag 19 augustus moeten wij voor de 3e en 4e plaats aantreden tegen... SC Feyenoord. Ik onderneem voor het eerst in mijn leven een poging tot omkoping van de tegen stander, door hen voor te stellen dat de verliezer van onze wedstrijd als eerste naar huis gebracht zal worden. Feyenoord is onverbiddelijk en gaat niet in op mijn voorstel, zij zullen hoe dan ook winnen van ons (zeggen ze). De wedstrijd zelf is een lust voor het oog. Met volle overtui ging gaan we er tegenaan. Hoewel de eerste 5 minuten dui delijk voor Feyenoord zijn is er daarna sprake van eenrich tingsverkeer naar het Rotterdamse doel. Na 12 minuten scoort Marvin op schitterende wijze 1 -0 na een combinatie met Ingmar. Vlak voor rust delen we de ge nadeklap uit. Een combinatie, die op het middenveld bij Mare begint, krijgt via Stefan op de rechterflank een vervolg 48 en uit diens voorzet knalt Gene schitterend 2-0 in de kruising! De tweede helft blijven we oppermachtig, hoewel er aan de score niets meer verandert. Na de prijsuitreiking en de slotborrel vertrekken we rond kwart over acht uit Bierbeek naar Amsterdam, waar we om kwart over elf in het Ajax Stadion arriveren, nadat wij Feye noord als eerste thuis hebben gebracht (dus toch!). In het Ajax Stadion nemen Stefan, Barry, Man/in, Dave, Vin cent, Serge, Quido, Martijn, Ingmar, Tyron, Yuri, Gene, Marc en Jean Paul voor korte tijd afscheid van trainer Gunther de Haan, van leider Henk van Teunenbroek en van ondergete kende. Nog 362 nachtjes slapen en dan zien we Jos, Andre, Fons en alle andere vrienden van Bierbeek weer terug! Floris Thoolen Zoals elk jaar begint het seizoen met een serie oefenwed strijden, hetgeen vooral voor de nieuwe jongens behoorlijk intensief is. Maar na een paar weken zijn ze al gewend. Na enige wedstrijden met goed voetbal en forse uitslagen in de voorbereiding, viel de start van de competitie wat tegen. Een heel matige wedstrijd tegen DCG eindigde teleurstellend in 0-0. Maar een slechte dag is nog geen slecht jaar zullen we maar denken. Deze talentvolle groep kan veel beter. Uitslagen: vriendschappelijk: AJAX E1 - GEUZEN D2 4-0 AJAXE1-WFCD2 14-1 AJAX E1 - DCG E1 4-0 AFCE1-AJAXE1 1-11 ZOBD2-AJAXE1 2-15 RKDES D2 - AJAX E1 0-8 beker: AJAX E1 - MUIDEN E1 20-0 competitie: DCG E1 - AJAX E1 0-0 Herman Borman Henk van Teunenbroek

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 32