KRONIEK We beginnen deze Kroniek wanneer het seizoen 1990-'91 al lang van start is gegaan en u inmiddels via de verschenen Presentatiegids meer dan volledig bent geïnformeerd over alle denkbare gegevens aangaande de club. De gehele Ajax-organisatie staat volledig klaar voor een nieuw voetbalseizoen, met voor Ajax hopelijk nieuwe successen. Helaas kunnen we niet uitzien naar spectaculair en interes sant Europa Cup voetbal. De reden zal u bekend zijn. Bovendien is over dat onderwerp al zoveel geschreven en gesproken dat wij hier de zaak maar laten voor wat het is. Belangrijk is natuurlijk de competitie want daar ligt het succes wat Ajax kan behalen en verder zal de club zich extra gaan richten op het spelen van vriendschappelijke wedstrijden tegen interessante tegenstanders, mede ook om de financiële positie van de club te verbeteren. Maar ook sportief is het van groot belang dat het elftal op internatio naal niveau zoveel mogelijk tegenstand ondervindt om de kracht van het team alleen maar te laten toenemen, ledereen is er van overtuigd dat Ajax op de goede weg is en over een aantal jaren kan beschikken over een team dat internationaal volledig meetelt. Daar is het beleid van de club op gericht. En internationaal meetellen betekent dus niet 'slechts' het hebben van een goed spelend elftal maar ook de entourage moet alszodanig zijn. Vandaar de discussies omtrent de bouw van een nieuw stadion in Amsterdam wat nodig is, omdat het Olympisch Stadion te zijner tijd wordt afgebroken. En het Ajax Stadion zelf niet meer van deze tijd genoemd kan worden. U leest waarschijnlijk de berichtgeving in de pers omtrent dit onderwerp. Heel belangrijk voor Ajax omdat hiermee de toekomst voor de club min of meer wordt be paald. En zo zijn er nog meer zaken die spelen en die bepa lend zijn voor de vereniging op weg naar het jaar 2000. Financieel en sportief is er nog een hoop werk te doen maar u kunt er van op aan dat de club in de huidige organisatie het werk aan kan. De vereniging is in een stuk rustiger vaar water gekomen waar het bestuur goed kan functioneren en precies weet waar het naar toe kan en via welke weg. Spor tief groeit er wat moois en is het wachten op het moment dat het goede veldspel ook nog duidelijker wordt uitgedrukt in doelpunten. Financieel heeft de club nog wel wat zaken te verwerken maar is alles goed te overzien en heeft Ajax zich al verzekerd van een nieuwe shirtsponsor ingaande het vol gende seizoen. De ABN zal dan op het rood-witte shirt prijken. De aanloop naar de start van de competitie ligt al weer eni ge tijd achter ons maar was wel degelijk de moeite waard. De vele oefenduels werden voordelig afgesloten en bij de echte presentatie aan het Amsterdamse publiek tijdens het Amsterdam-715 toernooi kwam de ploeg uitstekend voor de dag met oogstrelend voetbal waar velen nog lang over spraken. Helaas werd alles niet in doelpunten omgezet maar Club Brugge en KV Mechelen weten nu hoe het is tegen Ajax te spelen. In de eindrangschikking kwam Ajax op de tweede plaats. Opvallend was verder de Open Dag op 13 augustus in het Ajax-stadion. Zo'n slordige veertigduizend mensen vonden de weg naar De Meer op een stralende dag en eens te meer bleek weer eens de populariteit van onze club in het hele land. De verkoop van seizoenkaarten sloeg alle records en bevestigde nog eens dat het met de club erg goed gaat. Geen kater van de W.K., noch bij de spelers noch bij Leo Beenhakker. En zeker niet bij het publiek dat weer in grote getale op kwam bij het begin van de competitie. Dat was dan op 26 augustus in een thuiswedstrijd tegen Willem II. Zo op het oog een lekkere wedstrijd om mee te beginnen. Een goed gevuld stadion dankzij de goede pres taties in het Amsterdam 715 toernooi leverde een lekkere ambiance. Ondanks blessures van Larssen en Verkuyl ging het allemaal toch redelijk voorspoedig. Pettersson, Winter en Roy produceerden de drie goals maar de doelpunten had den talrijker moeten zijn. De eindstand van 3-1 gaf lang niet het klasseverschil weer. Sonny Silooy 'debuteerde' en Danny Blind deed het prima als laatste man. Vervolgens ging het op vrijdagavond 31 augustus richting Kerkrade om de strijd aan te binden met Fortuna Sittard. Zo'n typische tegenstander tegen wie Ajax het altijd moeilijk heeft, een tegenstander ook die tegen Ajax altijd goed speelt zoals zoveel ploegen altijd tegen Ajax hun beste wedstrijden spelen, ledereen kan zich dat vooraf realiseren en zich daar op instellen maar altijd weer is de verrassing aanwezig. Vooral fysiek komt Ajax altijd wat tekort omdat nu eenmaal bij onze ploeg de techniek wordt geprevaleerd boven fysieke kracht. Ploegen als Fortuna Sittard zien kans juist tegen Ajax extra gemotiveerd aan te treden en dus had Ajax het ook dit keer weer erg lastig. Goed veldspel, veel spelen op de helft van de tegenstander, maar toch niet tot scoren komen. Na 1-0 voor Fortuna lukte het de ploeg gelukkig om vlak voor tijd de gelijkmaker te produceren (Winter) en was 1-1 nog niet eens zo'n slechte uitslag. Toch moest het eerste verlies- punt worden geïncasseerd. De tweede thuisontmoeting ging tegen FC Twente. Uit het verleden altijd spectaculaire wedstrijden met veel doelpunten en goede acties. Weer een heerlijk gevuld stadion met een zeer meelevend publiek en dan denk je onwillekeurig hoe jammer het zal zijn als dit Ajax-stadion er misschien (of bijna zeker) niet meer zal zijn. Maar dat duurt dan zeker nog drie seizoenen, dus onmiddellijk jammeren hoeven we ook weer niet. Bovendien kan een club toch niet tot in lengte van da gen in een stadion blijven spelen als de hele outfit niet meer aan de eisen des tijds voldoet. Maar het blijft natuurlijk één van de meest gezellige voetbalstadions in Nederland. En het publiek kon al vroeg op de banken toen Bergkamp goed reageerde op een verre uittrap van Stanley Menzo en 0-1 scoorde. Maar zoals al eerder geschiede in andere wedstrij den ziet Ajax dan geen kans het karwei direct af te maken ondanks de veelheid aan kansen. En als zo vaak, één uitval en het staat 1-1, hetgeen ook gebeurde. Het werd in feite een wedstrijd waar een uitslag van 6-3 of 7-4 beter had ge staan dan die matige 1-1 want het zat Ajax maar ook FC Twente in de tweede helft niet mee als het om het scoren van doelpunten ging. Maar goed, de kop van de competitie was er af en met vier punten uit drie wedstrijden had Ajax een wat slow start. Niet helemaal ongebruikelijk voor de ploeg, maar het is toch zaak vooral in het begin goed bij te blijven want het wordt in de loop van het seizoen steeds moeilijker achterstanden in te halen. En zolang dat maken van goals in de wedstrijd wat moeilijk gaat is iedere ontmoeting lastig te noemen. Zo eind augustus begin september is het ook weer de tijd van de jaarvergaderingen van Ajax. Zo vond op 3 september de jaarvergadering van de Ledenraad plaats en volgt op 26 september de Algemene Jaarlijkse Ledenvergadering. Uiter aard kunt u informatie hierover in ons clubblad verwachten. Verder zijn natuurlijk ook alle andere teams van Ajax inmid dels van start gegaan in hun competitie. Ook hiervan zult u in ons clubblad in de loop der maanden op de hoogte wor den gehouden omtrent de prestaties. Aan de technische staf zijn Ton Pronk en Gerard van der Lem toegevoegd, twee Ajacieden, zoals anderen ook rood-wit bloed in de aderen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 3