AJax 2 (betaald voetbal) Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan zal er een feest worden georganiseerd voor de leden; in het leven is geroe pen een evenementscommissie o.l.v. de heer M. Lindeman om te trachten het sociale aspect van de vereniging meer leven in te blazen. De heer Kraan deelt mede dat het eerste elftal tot op heden goed voetbal laat zien. Hij vraagt begrip voor het verplaatsen van een aantal leden naar de zg. Engelenbak. De heren Sebus en Pil hebben bedankt als lid van de Finan ciële Commissie en aangezien de heer Lambregts dit zojuist ook heeft medegedeeld is momenteel alleen de heer Tim man kandidaat voor deze commissie. De voorzitter geeft informatie over de F-side m.b.t. het home bij vak F. Na de incidenten op de Open Dag wil het bestuur van de Stichting F-side geen verantwoording nemen voor hun aanhang en beraden zich over het opheffen van de Stichting. Tevens deelt hij mede dat hij in overleg is met Feyenoord en PSV over diverse veiligheidsmaatregelen bij welk overleg ook de burgemeesters en politiecommandanten van Eindhoven, Rotterdam en Amsterdam zijn betrokken. Het suppoostenbeleid zal worden aangepakt om een nieuw suppoostenbestand uit o.a. de supportersvereniging te recru- teren; het huidige bestand is onvoldoende. Vervolgens stelt de voorzitter de ledenraad voor een nieuw ontworpen Ajaxlogo te bekijken, welk logo volgens moder nere ideëen is ontwikkeld. Hiermede is tezamen met Eurofashions een nieuw in te voe ren kledinglijn mogelijk geworden, het ontwerp is belangen- loos en kostenloos beschikbaar gesteld door ons lid, de heer R. Leeser. Het nieuwe ontwerp krijgt de goedkeuring van de ledenraad. 15. Rondvraag De heer Andriese vraagt waarom de seizoenkaarten zo laat zijn verzonden; geantwoord wordt dat dit is veroorzaakt doordat het parkeerprobleem niet eerder was opgelost waar door verzending van kaarten aan parkeerkaarthouders ver laat was. Alle overige betalingen van seizoenkaarten konden per dag worden verwerkt en verzonden. De heer Gianotten vraagt de voorzitter de ontwikkelingen bij de KNVB rondom het Ned. Elftal haarscherp in de gaten te houden, waarop de voorzitter antwoordt daar reeds druk mee bezig te zijn. De heer Schoevaart vraagt of er inmiddels toestemming is verleend voor het plaaten van een tribune op Voorland; medegedeeld wordt dat hier vorige week toestemming voor is verleend. De voorzitter bedankt tot slot de heren Pil en Sebus voor hun inzet voor de ledenraad in de afgelopen jaren. De volgende vergadering wordt vastgesteld op 8 november 1990. Aldus goedgekeurd in de vergadering van 8 november 1990 M. van Praag, Voorzitter. Amsterdam, 13 september 1990 G.M. Holsheimer, Hoofd Secretariaat DE HAARLEM CUP Ajax startte het nieuwe seizoen in de 'HAARLEM CUP' tegen FEYENOORD. Na een 1 -0 achterstand tegen een fysiek sterkere tegenstander, maakte Martin Cruyff nog voor de rust 1-1. Na de thee zorgden Michael Kandhai en Michael Reiziger voor 3-1, alvorens de Rotterdammers een tweede keer scoorden. Michael Kandhai maakte aan alle onzeker heid een einde door, na goed voorbereidend werk van Jan Gerver, 4-2 te scoren. Guus Uhlenbeek speelde een opval lend sterke partij. In de tweede wedstrijd tegen BARCELONA was duidelijk te merken dat we moesten aantreden tegen full-profs, die in hun ontwikkeling duidelijk verder waren dan de Ajacieden. Het positiespel was goed verzorgd en ze waren ook feller in de duels. Desondanks wist Ajax lang stand te houden, maar het moest in de slotminuten toch tweemaal capituleren voor het Spaanse geweld. Derhalve een verdiende 0-2 nederlaag. Tegen het JAPANSE NATIONALE XI speelden we geen al te beste wedstrijd. Teveel balverlies en te weinig beweging. Na een 0-1 voorsprong voor de Japanners, maakte Michael Rei ziger nog voor de rust gelijk. Na de thee kregen beide ploe gen nog een paar kansjes, maar gescoord werd er niet meer en de eindstand bleef dus 1 -1 Tegen HAARLEM (het eerste elftal) keken we ook al vroeg tegen een achterstand aan. De gastheren hadden duidelijk meer fysieke ervaring in hun bagage en zetten onze verdedi ging vaak voor grote problemen. Desalniettemin wist Martin Cruyff, met een schot van 25 m. in de kruising, voor de ge lijkmaker te zorgen. Kort daarna was het echter al weer 2-1 toen onze defensie de situatie verkeerd beoordeelde. Opge merkt dient nog te worden dat doelman Patrick de<3eus en kele zekere doelpunten met kunst en vliegwerk wist te voor komen. Om de 3e en 4e plaats moest tenslotte opnieuw worden aangetreden tegen BARCELONA. In de eerste helft leed onze voorhoede nogal eens balverlies en daardoor kwam de defensie onder grote druk te staan. Na een 1 -0 ruststand liepen de Spanjaarden in de tweede helft uit tot 2-0, maar toen zorgde Bas van der Kuyl met twee goede goals toch nog voor een verrassende 2-2 eindstand. In de aansluitende serie penalty's bleek Barcelona over sterkere zenuwen te beschikken. Eindstand: 1Nottingham Forrest 5. Sporting Lissabon 2. Haarlem 6. Feyenoord 3. Barcelona 7. PSV 4. Ajax 8. Japans Nat. XI HET ZILVEREN BOTTER TOERNOOI In de eerste wedstrijd tegen AZ waren de Alkmaarders veel geconcentreerder, maar wisten de vele kansen niet in doel punten om te zetten. Bovendien stond doelman Richard Hendriks steeds op de goede plaats. Bij één van de spaar zame uitvallen scoorde Michael Reiziger de enige goal 1-0. Tegen CERCLE BRUGGE was Ajax steeds op de Belgische helft te vinden, maar 't wist ook de kansen niet te benutten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 21