Van de Voorzitter AJAX We zijn weer landskampioen. Wat een heerlijk gevoel en wat een geweldige prestatie van onze selectie. O ja, het ging op het laatst ogenschijnlijk moeizaam, maar ik heb grote bewondering voor de veerkracht van ons team. De wijze waarop ze telkenmale na een achterstand weer te rugkwamen is van grote klasse. Zelden is een club in één jaar zo geplaagd door tegenvallers, blessures, televisiebeel den en een enkele supporter. Zelden is een kampioenschap dan ook meer verdiend dan dit jaar voor Ajax. De warme felicitaties van het bestuur gaan dan ook uit naar Leo Beenhakker en zijn technische en medische staf, als mede de voltallige spelersgroep. Dit kampioenschap kon voor ons op geen beter moment komen. Vanaf deze plaats wil ik Leo tevens alle succes toewensen bij de WK in Italië. Het is geen eenvoudige opgave. Voor hem persoonlijk is er best wat te verliezen. Er past dan ook slechts respect voor de wijze waarop hij risico's inschat en hanteert, maar vooral voor de manier waarmee hij met de belangen van Ajax omgaat. Daarmee onderschrijft hij nog eens extra zijn betrokkenheid met onze club. Toi, toi, toi, Leo! Ons eerste amateurelftal is ook kampioen en promoveert naar de derde klasse. Daarmee is ook daar een stap gezet naar ons absolute streven om in de top te spelen. Proficiat heren! Op naar de eerste klasse! Natuurlijk willen we onze leden, donateurs en andere sym pathisanten graag een kampioensborreltje aanbieden. Practische (het WK), maar ook financiële redenen hebben ons doen besluiten om dat te combineren met de feest avond t.g.v. het 90-jarig bestaan, wat later in het jaar. Dat lijkt op mosterd na de maaltijd, maar gelooft u me, het kan helaas niet anders. Ik dank u bijvoorbaat voor uw be grip. Overigens, niets is mooier dan een uitgesteld feestje. Van het "contractenfront" is de nieuwe verbintenis met Richard Witschge natuurlijk het grootste nieuws. Richard, heel fijn, we hebben jouw talenten hard nodig en zijn blij dat je bij ons blijft. Wanneer u dit leest is de uitslag van ons gratie verzoek be kend. Hoe het ook af moge lopen, ik wil hier graag mijn grote erkentelijkheid uitspreken jegens het bestuur van de KNVB en van het sectiebestuur betaald voetbal. Zij hebben ons met raad en daad terzijde gestaan. Hun steun is heel belangrijk geweest. Het seizoen is voorbij, de tellers staan weer op nul. We moeten in het komende seizoen trachten onze opgaan de lijn in de wedstrijden en binnen de vereniging te conti nueren. Met de steun en inzet van u allen zal dat voorwaar wel lukken. Namens het voltallige bestuur wens ik u een prettige vakan tie. En Oranje: Zet hem op! Michael van Praag

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 9