door allerlei zaken niet beter op werd. Toch bleef de ploeg, hoe dan ook, de punten pakken. En wanneer dan de zaak Libregts op 4 april z'n beslag krijgt door de uitspraak in kort geding van de rechter dat hij als bondscoach niet naar Italië mag, bleef de vraag wel open wie dan wel deze taak op zich wil nemen. En dat 2 maanden voor de aanvang. Donderdag 5 april overleed Nico Scheepmaker. Journalist, dichter, schrijver en medewerker aan vele, vele bladen. Veel heeft hij geschreven over Ajax, tevens was hij een vaste bezoeker bij wedstrijden van ons eerste elftal. Een zeer aimable mens met uitzonderlijke kwaliteiten op schrijfgebied en daarbuiten zeer veelzijdig. Een goed mens en Ajacied is heengegaan. We zullen hem niet vergeten... Het competitieduel tegen Haarlem leverde voor de Ajax- ploeg weinig problemen op. De Haarlemmers bleken dit jaar te zwak te zijn voor de eredivisie en ook Ajax drukte dat nog eens duidelijk uit. Pal voor rust scoorde Pettersson uit een voorzet van Johnny van 't Schip. In de tweede helft werd alles wat steviger aangepakt en kwamen de onvermij delijke goals van Bergkamp (2x), Witschge en Willems. Eindelijk weer eens een flinke overwinning, goed voor het doelsaldo, al zal PSV ons daarin wel voor blijven. Het ver schil van 18 goals met nog 6 wedstrijden te spelen is wel erg veel. En dat doelsaldo kan best eens belangrijk worden. Overigens vierde Sonny Silooy zijn eerste optreden in het eerste elftal. Hij viel "voorzichtig" in met nog een kwartier te spelen. Na Haarlem stonden PSV en Ajax gelijk in punten. De strijd kon dus echt beginnen. Na afloop van de wedstrijd tegen Haarlem werden in de bestuurskamer de Nederlandse hockeyspelers nog eens in de bloemetjes gezet vanwege hun unieke prestaties in Pakistan, waar de ploeg maar liefst wereldkampioen werd. Een ongelooflijke zaak, te vergelijken met de Europese titel van het Nederlands Elftal. Alleen de waardering was er nauwelijks. Geen duizenden mensen bij aankomst, en geen volle grachten in Amsterdam. Een uiterst belangrijke wedstrijd stond op zondag 8 april op het programma in Groningen. Op papier misschien wel de lastigste ontmoeting van de nog te spelen wedstrijden en zeker heel erg belangrijk. Het zou best eens van beslissen de aard kunnen zijn in de race om de titel. In het verleden heeft Ajax het in Groningen altijd erg moeilijk gehad, omdat de Groningers juist tegen Ajax altijd erg goed voor de dag komen. Gezien het verloop van de wedstrijd bleek dat de spelers goed beseften waar alles vanaf hing, en dat men goed geconcentreerd te werk moest gaan. Het ging dus even niet om het spel maar helemaal om de knikkers en dus was de goal van Marciano Vink en daar mee de winst van onschatbare waarde. Niet voor niets lie ten de TV-beelden de vreugde van met name Bobby Haarms zien, en het gejuich bij het horen van de uitslag Volendam—PSV (0-0) hetgeen betekende dat Ajax in ver- liespunten 1 punt voorlag op de Eindhovenaren en dus de titel in eigen handen kreeg. De hausanna-stemming steeg weer in Amsterdam, want een kampioenschap na een der gelijk seizoen als dat van Ajax behoorde in feite tot de onmogelijkheden. Thuis nog tegen BW Den Bosch, FC Den Haag en Roda JC en uit naar Willem II en NEC. Op papier geen onvoordelig programma. PSV leek het iets lastiger te hebben. Zondag 16 april kwam BW Den Bosch op bezoek. De belangstelling was enorm. Het stadion volledig uitver kocht en veel mensen moesten worden teleurgesteld. En zo kon men weer eens zien hoe Ajax leeft onder de mensen wanneer de ploeg goed presteert. En vooral de manier waarop spreekt de mensen veel aan. Trouwens, de hele uit straling van de club doet wonderen en de meeste mensen gunnen het Ajax zo verschrikkelijk graag om weer eens echt succes te hebben. Tegen BW Den Bosch lukte dat perfekt. Een dikke 6-0 zege bracht De Meer in extase. Winter (3x), Bergkamp (2x) en John van 't Schip waren de schutters, maar het hele elftal speelde bijzonder aantrekke lijk met een excellerende Wim Jonk. En dus bleef op de ranglijst alles bij het oude omdat PSV thuis ook won van FC Utrecht. De eerste kampioenselftallen werden bij Ajax ook bekend: D2-junioren, de E1-junioren plus Ajax Zaterdag 3. Allemaal proficiat! Er zullen nog wel wat kampioenen volgen. En zo vorderde de competitie naar het einde en werd de vraag steeds aktueler wie uiteindelijk de landstitel naar zich toe zou trekken. Grote spanning op de zondag van 22 april waar Ajax het in Tilburg moest opnemen tegen Willem II en PSV bij Fortuna Sittard op bezoek moest. Natuurlijk werd Ajax door ons nauwlettend gevolgd, en ve len zullen zijn verbleekt toen de 1-0 achterstand werd opge lopen. Ondertussen liep het bij PSV ook niet helemaal naar wens en leek het er weer op dat zich weer het vreemde feit zou gaan voordoen dat de koplopers het in de eindfase extra moeilijk hebben tegen op papier zwakkere tegen standers. Gelukkig zag Ajax kans door Winter de gelijkmaker te produceren, waarbij aan het einde van de wedstrijd toch de teleurstelling bleef dat het gelijke spel de eindstand werd. PSV liet het evenwel in Sittard helemaal lelijk liggen, zodat Ajax de kopposities al kon overnemen met de inhaal wedstrijd tegen FC Den Haag nog op het programma. Verder dan nog Roda JC in Amsterdam en de laatste wedstrijd bij NEC in Nijmegen. PSV zou nog Feyenoord op bezoek krijgen en had nog de uitwedstrijd tegen Haarlem op het programma. Hoe dan ook, aan spanning geen gebrek en dat is wel eens anders geweest in de vaderlandse competitie. De inhaalwedstrijd tegen FC Den Haag, op dinsdagavond 24 april, was van groot belang voor het verdere verloop van deze ongemeen spannende competitie. Winst voor Ajax zou betekenen dat de Amsterdammers los zouden raken van PSV en met twee winstpunten meer de eindsprint konden inzetten. Maar als het om Ajax gaat is FC Den Haag niet de eerste de beste. Grote agressiviteit en vechtlust typeert de ploeg uit de Residentie, zodat kon worden gesproken van een vechtwedstrijd om de punten. De Hagenezen kozen brutaal voor de aanval hetgeen van lang niet iedere tegenstander in De Meer gezegd kon wor den. Het kwam de wedstrijd alleen maar ten goede. Ajax zette z'n traditie voort door al heel snel na de aanvang tot scoren te komen. Dit keer was het John van 't Schip die met een prachtige lob de bal in het doel bracht. Een lekkere ruggesteun voor de ploeg, dat wel, maar jammer dat het bij die ene goal bleef en dat Ajax nog goed weg kwam door een bal op de lat boven Menzo in de laatste minuut. Hoe dan ook, de punten waren weer binnen en Ajax stond fier aan kop. De landstitel werd steeds meer bereikbaar en menigeen begon al te jammeren hoe triest het zou zijn als Ajax geen Europees voetbal zou mogen spelen in het nieu we seizoen. i

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 5