Ajax B2 - Baffa FF (Zweden) Junioren C2 Zeeburgia C1 - Ajax C2 2-0 Ajax C2 - Rood Wit C1 2-3 Ajax C2 - DWV C1 1-1 Ajax C2 - AS'80 C1 4-1 Junioren D1 Ajax D1 - OVVO C/D comb. 16-0 De dag van het gehandicapte kind Buitenveldert D1 - Ajax D1 0-3 Ajax D1 - DCG D1 4-1 Het D1 junioren tournooi in Lier (vriendschappelijk) 12-2 Mede namens alle spelers dank aan trainer Herman Borman voor het gedane werk. Dank van onze kant aan alle ouders, die ondanks onze vaak kritische aanpak altijd positief bleven. De door u georganiseerde bowling/diner-avond was een waardige afsluiting van het seizoen. Teun Boogaard Tegen de onbedreigde koploper hebben wij, vooral verdedi gend, goed werk geleverd. Door de gedisciplineerde aan pak werden weinig echte kansen weggegeven. Daartegen over stond, dat Ajax voor het doel van de tegenstander ab soluut geen vuist kon maken. Eerst in de laatste tien minu ten wist onze tegenstander de zege veilig te stellen en daarmee de kampioenstitel te behalen. Vanaf deze plaats nogmaals onze felicitaties aan de terechte kampioen. Het verhaal is snel verteld. Geen agressie, geen plezier, geen beleving, kortom een zwakke prestatie tegen een tegenstander, waarvan we in een eerder stadium nog met 1-7 hadden gewonnen. Onze doelpunten kwamen van Dennis van de Berg en Alain Berghahn. Een gebrek aan inzet kon Ajax absoluut niet worden ver weten. Echter ten aanzien van het vertoonde spel waren wel een aantal kritische kanttekeningen te maken. Als we er maar van leren!!! De treffer kwam van Elia Louhenapessy. Een wedstrijd waarin Ajax zich van een betere zijde liet zien. Door middel van vlotte combinaties en goede goals lieten onze jongens zien, het voetbal niet te zijn verleerd. Het gevolg was een dik verdiende overwinning met Juliën Emanuelson en Dennis van de Berg met drie treffers als doelpuntenmakers. Hiermede is de competitie beëindigd. Onze jongens heb ben volop meegedaan in de strijd om de tweede plaats. Door onnodig puntverlies, juist tegen de wat mindere ploe gen, is deze klassering aan de neus voorbijgegaan. Het seizoen kenmerkte zich door goede en minder goede perioden. Een verklaring hiervoor is nauwelijks te geven. Het lijkt inherent aan het jeugdvoetbal. Nu resten nog een aantal tournooien en vriendschappelijke wedstrijden. Ron Oudendijk Aan de uitslag te zien zou je denken: dat moet een goede wedstrijd geweest zijn. Helaas bleek dat niet het geval. Ondanks dat de tegenstander slechts negen man op de been kon brengen, geloofden wij het wel. Niet alleen werd de dekking verwaarloosd, ook leden we teveel balverlies en werd er te onzuiver gevoetbald. Op de jaarlijks terugkerende dag van het gehandicapte kind, werden ook dit jaar weer drie wedstrijden afgewerkt. De uitslagen waren: AjaxAlmere 2-2 Ajax—AS'80 3-0 AjaxZeeburgia 1-0 Op deze stralende dag behaalde het team het kampioen schap in zijn afdeling. Met vooral in de eerste helft goed voetbal, werd de tegenstander onder druk gezet. Dat het in de tweede helft minder werd, kwam omdat het kampioens feest steeds dichterbij kwam. Uiteindelijk floot de scheids rechter voor de laatste keer en konden spelers, trainer en begeleider elkaar feliciteren met het behaalde kampioen schap. Tenslotte werden we feestelijk in de bloemen gezet door het bestuur van AFC "AJAX". Na al het feestgedruis van de afgelopen week, viel het niet mee om weer in het ritme te komen. Dat het uiteindelijk slechts 4-1 werd, hadden we hoofdzakelijk aan onszelf te danken. Tussendoor werden nog enkele vriendschappelijke- en bekerwedstrijden gespeeld. Vriendschappelijk: Ajax D1—Roodenburgh C1 4-2 Ajax D1—Scharn (Limburg) 11-0 Beker: Zeeburgia D1 Ajax D1 0-2 AS'80 D1—Ajax D1 0-3 Door deze laatste resultaten bereikten we de finale die op 28 april zal worden gespeeld. Staand v.l.n.r.: H. Wijnands (trainer), Erik van Ingen, Tyron Paton, Patrick Artmanni, Vincent Beukman, Arno Splinter, Meivin Ritfeld, Luciano van Kallen, Ronnie Dijkstra, F. Andriese (leider). Zittend v.l.n.r.: Rogier Ruis, Saris Sowdagar, Arnold Smit, Erik Faas, Nicky Schnater, Mark Volmer, Dennis Schulp, Casimir Westerveld, Patrick van Oudenallen, Stefan Hoogvliet. We vertrokken op vrijdag van het Ajax-stadion om via Rot terdam (waar onze vrienden van Feyenoord instapten) om om ongeveer 17.00 uur in Lier te arriveren. De ontvangst was hartelijk en nadat de spelers bij hun pleegouders waren ondergebracht, konden de voorberei dingen voor de volgende dag beginnen. We begonnen tegen één van de sterkste tegenstanders: RWDM. We wonnen deze wedstrijd met 2-0, maar als onze

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 25