Ajax zaterdag 3 Juniorenoverzicht Junioren A1 Ajax 3 kampioen In het eerste jaar van zijn bestaan werd het derde elftal direkt kampioen en promoveert daardoor naar de Reserve 1e klas van de afdeling Amsterdam. Nadat de wedstrijf tegen Amstelveen was afgelast, begin nen we ons overzicht met de thuiswedstrijd tegen OVVO. Ajax - OVVO 8-2 Was de uitwedstrijd destijds vrij lastig, ditmaal bleek het een stuk gemakkelijker te gaan. In een matige wedstrijd leidden we met de rust met 2-0, liepen vervolgens uit tot 4-0, maar toen alles even verslapte kon OVVO vervolgens terugkomen tot 4-2. Daarna werd door ons de draad weer opgepakt en konden wij doorstomen naar 8-2. Ajax - ZSGO 7-0 Het reeds gedegradeerde ZSGO was ons volgende slacht offer. In een zeer traag tempo werd de tegenstander kans loos van de mat gespeeld. Gezien de zeer povere tegen stand had een ieder een veel hogere uitslag verwacht. Schollevers - Ajax 1-2 Deze tegenstander behoorde tot één van de zwaardere op ponenten in onze afdeling. Tot overmaat van ramp zaten wij in deze periode wel erg zwak in ons spelersmateriaal en konden deze partij zelfs niet eens volledig beginnen. De leider moest zelfs zijn schoenen uit het vet halen en diens zoon tot hulpleider en vlaggenist bombarderen. Gelukkig kwam er later wat aanvulling, zodat we de wedstrijd toch volledig konden uitspelen. Na een 1-0 ach terstand bij rust, werd het tenslotte een zwaar bevochten 1-2 zege. De leider kon na deze invalbeurt werkelijk niet meer lopen. Willem Stuut scoorde de winnende en tevens honderdste treffer in deze succesvolle competitie. WVHEDW - Ajax 0-3 In deze wedstrijd zou het dan moeten gebeuren. Eén punt was voldoende voor het kampioenschap. Het werd echter een regelmatige 0-3 overwinning, zodat de bloemen kon den worden uitgereikt. Alle spelers vanaf deze plaats hartelijk proficiat! In de kantine bij Karei Kamlag werd na afloop natuurlijk nog een klein feestje gebouwd. Al met al toch een mooi resultaat, ook al kwamen we met de personele bezetting aan het eind wat in de problemen. Met 20 man starten en dan aan het eind van de rit nog te kort hebben kan natuurlijk niet. We zullen daar t.z.t. over praten. Geen grijze, maar uitvallende haren heb ik ervan gekregen. Tot slot zoals gewoonlijk de doelpuntenmakers: Lefeber 5, Pinkster en De Haan 3, Tunk en Olaegbe 2 en Visch- schoonmaker en Stuut 1x. Tweemaal scoorden de tegenstanders bovendien nog in ei gen doel. Amstelveen - Ajax 0-5 Onze laatste wedstrijd van het seizoen ging tegen Amstel veen en wederom moest de leider in het geweer komen. Na een rustige wedstrijd werd het op een knollenveld een regelmatige 0-5 overwinning. Al met al een fraai resultaat derhalve in deze competitie, met vier punten voorsprong op nummer twee. 22 gespeeld en 20 overwinningen, één gelijkspel en één nederlaag. 108 doelpunten voor en doel man Heisterkamp kreeg er slechts 18 tegen. In deze laatste wedstrijd scoorden Lefeber 2x, Pinkster, Langendonk en ook de leider gaf zijn bijdrage met één tref fer. Rest ons een extra woord van dank aan onze vaste sup porter de heer Henrichs sr., die bereid was deze wedstrijd als grensrechter te fungeren. Rest ons ook nog kennis te geven van twee vriendschap pelijke wedstrijden op het kunstgrasveld nl.: AjaxOokmeer 3-3 Ajax—Zandvoort'75 23-1!!! Heren, bedankt voor het prettige seizoen en laten we af spreken: tot het volgende jaar! Frans Grootenboer door W.W. Heisterkamp De A1 heeft de competitie afgesloten met 3 overwinningen. Tegen Haarlem, DWS en Groningen werd er gemakkelijk gewonnen. Vooral de laatste wedstrijd bracht goed voetbal en veel goals, de 7-2 overwinning was de grootste uitslag van het seizoen. Het mocht echter niet meer baten want FC Den Haag maakte geen fout meer en behield de ene punt voorsprong, waardoor zij kampioen werden. Wij heb ben dit aan onszelf te danken. Wij waren in de meeste wedstrijden de betere ploeg, hebben tegen de betere tegenstanders ook de meeste punten gehaald, maar juist tegen tegenstanders die onderin stonden hebben wij teveel punten verloren. Cas Harms Paas Tournooi Bellinzona 16-19 jaar Na een zeer vermoeiende reis van ruim acht uur werd met enige vertraging het hotel in Bellinzona bereikt en konden onze jongens na een korte training en bespreking plus een prima maaltijd hun bed opzoeken. De volgende dag stond ons een zwaar tournooi te wachten met de wedstrijd AjaxInter Milan. Verder onderstaand korte samenvattingen van de wedstrijden: Ajax - Inter Milan 0-0 Het wedstrijdbeeld werd bepaald door een voor de Italia nen verrassende technische zet van onze trainer Louis van Gaal die het countervoetbal zo goed als indamde en onze jongens zeker in de eerste helft op voorsprong hadden moeten komen. De kansen over de hele wedstrijd waren duidelijk in ons voordeel. Al met al een prima wedstrijd. Men was niet ontevreden, maar het bleef toch 0-0. Ajax - Club Universidad Mexico 0-0 Complimenten van diverse kanten voor ons attraktieve voetbal, maar weer geen goals ondanks de 6 of 7 mogelijk heden om de verdiende overwinning te brengen. Een tegenstander overigens die volkomen voor het doel bleef hangen en met een enkele counter zelfs nog bijna kon scoren. Ed van de Sar kon met een sublieme redding erger voorkomen. Ajax - Zwitsers Nationaal Elftal 2-3 Een werkelijk bij vlagen schitterend spelend Ajax-elftal heeft toch een zeer onverdiende nederlaag moeten slikken

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 19