Ajax zaterdag 2 In plaats van 3-1 kwamen de Kruislaanbewoners nu nog langszij, zij het met een wel zeer curieus doelpunt. Een Ajax-verdediger schoot de bal keihard tegen een tegenstander, de bal caramboleerde met een grote boog over onze doelman in de Ajax-doelmond, maar in plaats van de bal rustig op te rapen, sloeg onze goalie de bal tegen een inlopende tegenstander aan en zag de bal ver volgens het doel inhobbelen. (2-2) Flora Boys - Ajax 0-5 Op een prachtig veld speelde een goed geconcentreerd Ajax-elftal een prima wedstrijd. De spaarzame aanvallen van de gastheren werden vroegtijdig gesmoord. Marco van Zoest speelde achterin opnieuw formidabel sterk. Halverwege de eerste helft nam Sjaak Swart een hoekschop, welke hij ineens 't doel indraaide. Ajax kreeg diverse kansen de zaak nog voor rust te beslissen, maar dit lukte niet. Ook in de tweede helft dicteerde Ajax de wedstrijd. Heel regelmatig liep Ajax naar 0-5 via twee tref fers van Bob Groenteman en twee van Tico Samardzic. Na afloop was er een gezellig samenzijn in ons eigen club huis om 't kampioenschap te vieren. De spelers die (regelmatig) voor promotie zorgden zijn: 1. Tinus van Teunenbroek 9. Tico Samardzic 2. Ruud Vahrmeyer 10. Steve Mijnals 3. Sjaak Swart 11. Rob Groenteman 4. Marco van Zoest 12. Jan de Ronde 5. Dennis Heyt 13. Henk de Gier 6. Rob Been 14. Marco Tang 7. Dave Endt 15. Martin van Leuven 8. Dick Schoenaker 16. Ronald de Vries Adri Blekkenhorst Foto AjaxOWO: 3 opnamen in 1 sec. De bal ging in de laatste fase over de lijn, maar de scheidsrechter liet doorspelen en gaf geen doelpunt. Had ik in mijn vorige verslagen gehoopt op betere tijden, helaas zijn zij niet uitgekomen, en ging het op een uit zondering na helemaal mis. De cruciale wedstrijd bij GEINOORD werd vlak voor tijd in het voordeel van de gastheren beslist, terwijl wij in deze wedstrijd zelf een strafschop misten. Een week later tegen DESTO thuis lieten wij wederom een nodeloos punt liggen, door twee knullige doelpunten cadeau te geven. Zelfs werd één van onze spelers wegens mekkeren het veld uitgezonden. Als je dan hoort dat de ri valen diezelfde dag ook gelijk hebben gespeeld, komt dat extra hard aan. De wedstrijd tegen RKAVIC was in de eerste helft een ver ademing met vaak zeer sprankelend voetbal en twee fraaie treffers. Na de thee was Ajax niet meer te herkennen, zo slecht werd er gespeeld. Het resultaat van 2-0 vergoedde alles een beetje, maar fraai was het niet. Ook in de uitwedstrijd tegen DE ZUIDVOGELS moest ge wonnen worden om nog enige hoop op de hoogste klasse ring te behouden. Maar opnieuw is er, zeker van de eerste helft, weinig goeds te vermelden. In de rust werden de neuzen weer naar één kant gezet. In de tweede helft werd er hard gewerkt voor een positief resultaat, maar zoals zo vaak werden de kansen niet benut en deed de tegenstan der het met die ene kans wel, zodat we tegen een 1-0 ne derlaag opliepen. Jammer! Als je uit vier wedstrijden slechts drie winstpunten haalt, kom je natuurlijk niet in aanmerking voor het kampioen schap. En omdat Geinoord opnieuw geen fout maakte, werden zij de terechte kampioen. Vanaf deze plaats onze felicitaties! Dolf van Zoest

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 17