Ajax zaterdag 1 Ajax overtuigend naar vierde titel op rij De zaterdag 1 werd opnieuw kampioen. Ook de 4e klas KNVB vormde niet echt een probleem. De cruciale wedstrijd tegen Flora Boys werd met de alleszeggende cij fers 0-5 gewonnen en daarmee werd de laatste wedstrijd tegen concurrent Swift een formaliteit. Een felicitatie aan alle spelers, elftalleider Adri Blekkenhorst, grensrechter Jan van Oevelen en verzorger Jan Heil. Een extra felicitatie aan onze trainer Günther de Haan, want behalve de zaterdag 1 werd ook de zaterdag 3 kampi oen en de zaterdag 2, geteisterd door blessures en schor singen, behaalde een verdienstelijke tweede plaats (red.). Ajax - De Meer 3-0 Op een zeer oneffen veld, begon Ajax zeer nerveus en onnauwkeurig, waardoor diverse akties op niets uitliepen. Ook speelden sommige mensen te egoïstisch en zodoende was de ruststand pas 1-0. Een hard schot van Rob Been kon door de doelman van De Meer niet goed worden verwerkt, waarna Bob Groente man de rebound kon intikken. Direkt na de thee verzaakte De Meer gelijk te maken en het was opnieuw Bob Groenteman die daarna uit een voor zet van Henk de Gier voor 2-0 zorgde. Na een half uur gaf uitblinker Dick Schoenaker een goede pass op Bob Groen teman en deze was slechts onreglementair te stuiten bin nen de beruchte lijnen. Bob Groenteman voltrok zelf het vonnis (3-0). Kismet - Ajax 1-4 Onder slechte weersomstandigheden was goed voetbal op een slecht veld onmogelijk. Kismet probeerde met hoge ballen gevaar te stichten voor het Ajax-doel, maar onze verdediging had er goed het oog op. Bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval ging de spits van de gastheren wat al te gemakkelijk liggen, hetgeen door de arbiter toch met een strafschop werd beloond (1-0). Na de hervatting was het alles Ajax wat de klok sloeg. Na tien minuten zorgde Jan de Ronde met een droge knal voor 1-1 en een kwartier voor tijd viel de beslissing toen Rob Been een penalty benutte. We hebben ze door hem wel eens beter zien nemen. Vijf minuten later zorgde Steve Mijnals met een fraaie lob voor 1-3, en kort voor tijd kregen we opnieuw een penalty, die ditmaal door Bob Groenteman werd verzilverd. Een belangrijke overwinning. Ajax - OVVO 2-2 Een aanvankelijk veel energieker OVVO bracht ons al na enkele minuten op achterstand. De voorstopper van OVVO kreeg alle gelegenheid het hele veld over te steken en te scoren. Van het Ajax-spel ging veel te weinig overtuiging uit. Toch werd het nog voor de rust gelijk. Een vrije trap van Sjaak Swart werd goed verlengd door Bob Groenteman en vervolgens beheerst afgemaakt door Dick Schoenaker. In de tweede helft zette Steve Mijnals na tien minuten twee tegenstanders op het verkeerde been, en gaf vervolgens ook de keeper het nakijken. Even later scoorde dezelfde speler opnieuw, maar de arbiter zag niet dat de bal uit het doel het veld weer insprong en liet gewoon doorspelen. Gehurkt v.l.n.r. Tinus van Teunenbroek, Bob Groenteman, Johan de Vos, Roy Ronda, Rob Been, Dennis Heyt en Steve Mijnals. Staand v.l.n.r. Heisterkamp (secr.), Günther de Haan (trainer), Tico Samardzic, Dick Schoenaker, Marco van Zoest, Henk de Gier, Marco Tang, Jan de Ronde, Kim v. d. Waals, Jan v. Oevelen (grens.), Jan Heil (verzorger) en Adri Blekkenhorst (leider). Sjaak Swart, Ruud Vahrmeyer, Dave Endt en Martin van Leuven ontbreken op de foto.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 15