HENK VAN TEUNENBROEK: 'We spelen per jaar zo'n 80 wedstrijden' Het kan niet genoeg worden bena drukt dat heel veel verenigingen, op welk gebied dan ook, hun continuïteit voor een heel groot deel hebben te danken aan mensen die ontzettend veel werk verrichten achter de schermen. Zelden of nooit komen zij in de publi citeit, ze doen hun werk vaak stilzwij gend alsof het de normaalste zaak van de wereld is dat zij zoveel vrije tijd in de club steken. Nu zijn dat natuurlijk geen mensen om medelijden mee te hebben, want men doet het maar al te graag. Maar toch moet je het maar kunnen op brengen vele, vele soms onaangena me uren aan de club te besteden. In met name het voetbal is het over duidelijk dat bijna alle clubs steunen op die clubmensen en Ajax is daar geen uitzondering op. Door het feit dat de club zo verstan dig is geweest nimmer het jeugd- en amateurvoetbal enerzijds en de be taalde tak anderzijds van elkaar te scheiden, kunnen we gelukkig nog praten over een grote hechte Ajax- familie, waar van hoog tot laag de banden erg nauw zijn en iedereen eigenlijk van elkaar weet wat er te doen staat of wat er zich allemaal heeft afgespeeld. Vooral het jeugdvoetbal vormt zeker bij Ajax een uiterst belangrijk deel van de club, want daar moeten uit eindelijk de nieuwe talenten vandaan komen om straks in het eerste elftal te schitteren. Algemeen is allang bekend dat Ajax beschikt over de beste voetbal-jeugd in Nederland. De opleiding begint bij Ajax in de E- junioren, jongetjes van 8 tot 10 jaar, die dermate veel talent hebben dat zij het bij Ajax mogen proberen. Via oefenwedstrijden, jeugdinstuiven en scouting vindt een uiterst strenge selectie plaats, waarbij alleen de al- lerbesten overblijven. Die vallen dan onder de hoede van Henk van Teunenbroek, al heel lang leider van dat E-elftal waar dus de basis moet worden gelegd voor een verdere opleiding. Voor Henk is het leiden van die jon getjes het mooiste wat er is. Daarover en over allerlei andere zaken spreek ik met hem op Voor land, de bakermat van de Ajaxjeugd. "Ik was van jongs af aan een Ajax- supporter, omdat ik in Oost woonde. Dan ga je automatisch naar Ajax kij ken. Veel op Voorland natuurlijk. Daar ontmoette je allerlei mensen. Je ging eigenlijk nooit "naar voren". Begrijp je? Ik bedoel dus die mensen van de clubavond en zo. Die kwamen ook nooit in die tijd, zo'n 20 jaar ge leden, "achter", op Voorland dus. Maar ja, na verloop van tijd kwamen we dan wel bij elkaar en zo langza merhand was ik meer "voor" dan "achter". Natuurlijk wel altijd bij wedstrijden aanwezig. Op een gegeven moment werd ik ge- WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊi rX x~

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 9