Een week later weer een uitwedstrijd, nu tegen RKC uit Waalwijk. Een tegenstander waar Ajax ook niet al te prettige herinneringen aan heeft uit eerdere wedstrijden. Dus een beetje spanning was er wel. Kennelijk hadden de spelers zich goed gerealiseerd dat goed voetballen en een grote concentratie nodig zijn om te winnen. Eerst scoorde Marciano Vink zeer simpel 0-1, John van 't Schip haalde uit voor 0-2 en Jan Wouters schoot door de benen van de keeper 0-3. En allemaal uit aangeven van Ste fan Pettersson. Derhalve alom tevreden gezichten in het Ajax-kamp en zelfs een zekere mate van opluchting. En zo staat Ajax op de tweede plaats op de ranglijst, maar met 1 verliespunt minder dan PSV, en de ploeg heeft eigen lijk alles in eigen hand voor een goed eindresultaat. Maar de weg is nog lang en het programma niet minder zwaar. Maar ook de concurrentie heeft het niet makkelijk. En zo zal toch straks moeten blijken wie de langste adem heeft. Dat Ajax inmiddels al bezig is zich voor te bereiden op het volgende voetbalseizoen mag blijken uit het feit dat tech nisch direkteur Leo Beenhakker druk bezig is zijn techni sche staf samen te stellen. Inmiddels heeft u in de kranten kunnen lezen dat Tonny Pronk en Gerard van der Lem zijn aangetrokken om van die technische staf deel uit te maken. We zullen te zijner tijd uitvoeriger ingaan op de rolverdeling van de mensen die deel uitmaken van de technische organi satie. Zoals er nog meer zaken dienen te worden geregeld om in ieder geval als organisatie met enige zekerheden de komende jaren tegemoet te treden. In een heerlijk lentezonnetje voltrok zich op 11 maart het treffen tussen Volendam en Ajax in De Meer. Een soort sub topper maar helaas bleek daar in het veld weinig van. Om ringd door uitstekend gevulde tribunes had Volendam beslo ten het doel met zoveel mogelijk spelers dicht te spijkeren en Ajax moest maar zien daar iets aan te doen. Dat lukte niet, waardoor de 0-0 eindstand een feit werd. Jammer dat beide teams geen kans zagen het vele publiek een lekkere wedstrijd voor te schotelen. Lang tijd om bij het teleurstellende resultaat stil te staan was er niet, want op woensdag 14 maart moesten de halve finales in de strijd om de KNVB-beker worden gespeeld met Ajax in Eindhoven tegen PSV. De vierde krachtmeting van beide teams dit seizoen na elkaar eerder reeds twee keer te hebben ontmoet in de competitie en één keer in het tournooi in Portugal. Ajax trok twee keer aan het langste eind, PSV won het eerste competitieduel. Spanning was natuurlijk aanwezig, omdat bij bekervoetbal het alles of niets is en een finaleplaats alleen maar is af te dwingen door te winnen. En dus werd belangstellend naar de wedstrijd uitgekeken. De ontmoeting werd er één om van te smullen en deed ons terugdenken aan het treffen eerder in het Olympisch Stadi on. Toen trok Ajax aan het langste eind, nu was het op het nippertje PSV dat uiteindelijk via strafschoppen de finale wist te behalen. Maar daar ging nogal wat aan vooraf. Na een wat vlakke eerste helft werd het pas een echte wedstrijd toen John van 't Schip met een kopbal Ajax op 0-1 bracht. In die fase verdiend gezien het betere spel dat Ajax langzamerhand op de mat legde. Jammer voor Ajax werd het al heel snel weer 1-1 waardoor alles weer op nieuw kon beginnen. PSV scoorde een kwartier voor tijd 2-1 en dan wordt het voor Aj§tx natuurlijk pompen of verzuipen. Het offensief bleef niet uit, de race tegen de klok begon en iedereen werd wat nerveuzer naarmate de klok verder tikte. En op het moment dat iedereen zich wel zo 'n beetje had neergelegd bij het verlies van Ajax, haalde Dennis Berg kamp nog eens flink uit en deed Van Breukelen mistasten. Toch nog 2-2 in de laatste seconde en dus verlengen. Tweemaal 15 minuten met veel spanning en weer bijna de volle winst in de laatste minuut uit een vrije trap van Jan Wouters op de kruising. Dus de onontkoombare penalties, wat altijd iets van een lo terij weg heeft. Het is het wachten op het "slachtoffer" die net op dat moment vanaf 11 meter mist, terwijl hij misschien eerder nog nooit heeft gemist. Maar goed, Danny Blind scoorde niet (Pettersson miste eerder ook) en PSV schoot alles raak op Kieft na. PSV in de finale en Ajax toch teleur gesteld naar huis. Als je als team zo dicht bij de finale bent geweest is het ex tra jammer dat die eindstrijd net niet gehaald is. Maar ja, dat is bekervoetbal. Het is alles of niets. Samen met Vitesse mogen de Eindhoven aren op woensdag 28 april gaan uitmaken wie de KNVB-beker mee naar huis mag nemen. Voorzitter Michael van Praag ontving een allerhartelijkste brief van Jan Siero uit Uitgeest, seizoenkaarthouder in vak "K". De enveloppe met inhoud ter ere van het 90-jarig bestaan van Ajax werd met grote waardering aangenomen en de wens van de heer Siero dat Ajax met een paar jaar weer aan de top zal staan wordt uiteraard door iedereen gedeeld. Vervolgens waren we aangeland op 18 maart 1990. Een toch wel gedenkwaardige dag omdat alle Ajacieden elkaar volop kunnen feliciteren met de 90e verjaardag van onze club. We zullen in deze Kroniek bepaald niet teveel uitwij den over wat de club in de afgelopen 90 jaar allemaal heeft doorstaan. Anderen zijn daar reeds in voorgegaan en bo vendien is er een prachtig boek verschenen over de totale geschiedenis van onze club, geschreven door Evert Ver meer, en dat u maar moet aanschaffen. We kunnen wel sa menvattend stellen dat de geschiedenis van Ajax voor een zeer groot deel bestaat uit louter successen, een veelheid aan kampioenschappen, het voortbrengen van de beste voetballers ter wereld en daardoor een ongekend en uniek begrip in het nationale- en internationale voetbal. EN DAT ZAL ZO BLIJVEN, TOT IN LENGTE VAN DAGEN...!! Op die achttiende maart had Ajax niet zo erg veel tijd om de verjaardag ruimschoots te vieren. Er moest gevoetbald worden en wel in en tegen Utrecht voor de competitie. Gezien de stand op de ranglijst zou Ajax "eenvoudig" de punten kunnen pakken, maar iedereen weet inmiddels dat juist tegen Ajax de tegenstander meer dan gemotiveerd is ongeacht de plaats op de competitieladder. Geen trainer hoeft z'n spelers tegen Ajax op te peppen. Helaas is het dan wel zo dat een week later diezelfde club hopeloos onderuit gaat tegen een zwakkere tegenstander. Volendam speelde tegen Ajax bijzonder negatief, kwam nauwelijks over de middenlijn en sleepte er een 0-0 stand uit. Een week later verliest het op eigen veld tegen FC Den Haag. Ajax deed het tegen FC Utrecht qua veldspel een stuk beter, maar tot scoren kwam de ploeg wederom niet en omdat FC Utrecht ook niet tot doelpunten kwam, werd het weer een 0-0 eindstand. Bijzonder jammer omdat men wist dat PSV een dag eerder ook al niet uitblonk in presta ties en eveneens een gelijkspel behaalde, zij het op het nip pertje. En dus hielden PSV en Ajax alles bij het oude en zal van week tot week worden bekeken wie uiteindelijk de langste adem heeft. Ajax kan zich volledig op de competitie concentreren, PSV heeft een wat drukker programma. Kortom, er is nog van alles mogelijk en in ieder geval is er een grote mate van spanning aanwezig als het gaat om de landstitel. Tot slot kunnen wij u berichten dat Dave Endt is toegetre den tot de redaktie van het Ajax Clubblad en u zal verblij den met interessante bijdrages aan dit blad. Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 5