BELASTINGCONSULENT MIDDEN- EN KLEINDBEDRIJF PARTICULIEREN gewerkt in politiek Den Haag; wel zal er een atletiekbaan omheen komen en de capaciteit zal 55.000 bedragen, het geen een soort UEFA-norm vereiste is. De heer Been vraagt of er voor de vereniging genoeg vel den bij zijn, waarop de heer Henrichs antwoordt dat dit een randvoorwaarde was. De heer Coronel vraagt zich af of er op de beschikbare lap grond zoveel velden passen. Op de vraag wat de waarde van het huidige complex is waarschuwt hij dat gehoord hebbende de uitlatingen, we ons niet rijk moeten rekenen. Op de vraag of er een evenementenhal bij komt wordt me degedeeld dat dit wel de bedoeling is, maar dat dit voor Ajax niet hoeft. Als de tekeningen eenmaal klaar zijn zal de ledenraad eerst worden geraadpleegd en vervolgens de algemene le denvergadering. De heer Middendorp vraagt hoe de situatie rond het con tract met TV-10 is. De heer Coronel stelt dat dit contract 1 jaar geldig was en dat het komende jaar niets te verkopen (EC) is. De heer Henrichs deelt mede dat in de jeugd talent aanwe zig is en vooral de groep 14-jarigen belooft veel. Na een moeilijke start van de senioren lijkt ook die groep thans in het goede spoor. Omtrent een jeugdtoernooi kan weinig worden medege deeld en op de vraag aan welk budget men denkt, ant woordt hij: boven f 100.000,-. Vervolgens wordt het finan cieel verslag uitgedeeld. De heer Van Os merkt op dat in deze cijfers de opbrengst van het toernooi Lissabon nog niet is verwerkt. Speler Scholten is verkocht. Eind februari zal een vriend schappelijke wedstrijd in Egypte worden gespeeld. De penningmeester vraagt een ieder zijn medewerking te verlenen aan de financiële situatie; ook bijvoorbeeld het jubileumtoernooi wordt beknot in zijn uitgaven en meer dan 100% inzet van een ieder is vereist. Het fiscale gedeelte van de FIOD zal eind april rond zijn. De heer Van Dijk vindt de bezuiniging terecht maar het wordt wat vaag omschreven. Als voorbeelden worden gegeven het feest voor de leden en donateurs waar financiering voor noodzakelijk is, uitga ven bij toernooien van alle elftallen, bezuiniging op ver bandmiddelen, kosten advocaten en accountant enz. De heer Andriese vraagt of er maatregelen in overleg met de financiële commissie worden genomen. De heer Van Os stelt dat er steeds weer nieuwe maatrege len zullen dienen te worden genomen en dat diverse zaken in overleg met de financiële commissie gaan, en dat zij op de hoogte zijn van alle zaken. De heer Blekkenhorst stelt dat Ajax wel een contract heeft met UMBRO, maar dat hij een schoenencontract mist. Het Bestuur zegt dat in het verleden is gesteld dat je voet ballers moeilijk kunt dwingen een bepaald merk schoenen te dragen en dat daarom de schoenen vrij zijn gelaten. Inzake de affaire Linder heeft de rechtbank beslist dat Ajax in het gelijk is gesteld; dat men niet meer dan het af gesproken bedrag hoeft te betalen zoals oorspronkelijk de bedoeling was. De wijze van betaling is niet geheel duide lijk. De wedstrijd AjaxPSV zal praktisch zeker in het Olym pisch Stadion worden gespeeld. De voorzitter zegt dat de ledenraad op de hoogte is van onze financiële situatie. Wij zijn nu druk bezig om met de burgemeesters en hoofdcommissarissen en clubs (PSV, Feyenoord, Eindhoven, Rotterdam) op één lijn te komen en vervolgens de andere clubs er bij te betrekken. Vervolgens kwam het plan Masman, welk plan door alle clubs wordt ondersteund. Maatregelen op korte termijn zijn inmiddels door ons geno men en in de toekomst volgen meer maatregelen om zo doende met alle betrokkenen tot een eensluidend beleid te komen waar ook de Officier van Justitie bij wordt betrok ken. 5. Rondvraag De heer H. Timman vraagt of er te veel parkeerkaarten zijn verstrekt. Holsheimer legt uit dat door de komst destijds van de business-seats en de sky-boxen er te veel parkeerkaarten zijn uitgegeven en dat we in feite blij zijn met iedere opzeg ging. De voorzitter stelt dat in zijn algemeenheid de controle op de toegang tot het stadion niet goed is en dat er wat aan de opleiding van de suppoosten moet worden gedaan. De heer Andriese vindt dat het interview van de voorzitter in V.l. nogal tegen het oude bestuur is gericht. De voorzitter zegt dat hij zich constant in alle interviews heeft gedistancieerd van alle zaken, maar dat hij zich niet kan blijven verschuilen. De heer Neefjes vindt dat in dit interview beschuldigend wordt gesproken over het oude bestuur en dit kan volgens hem niet, aangezien de zaak nog onder de rechter is; bo vendien heeft het hem persoonlijk pijn gedaan. De voorzitter zegt dat hij geen enkele beschuldiging naar iemand heeft gedaan, maar dat Ajax wel met de FIOD-zaak en de Linder-affaire zit, en dat dan toch gesteld kan wor den dat niet alles goed is gegaan. De heer Coronel merkt op dat er in het verleden toch blun ders zijn begaan. De heer H. Timman zegt dat hij 4 jaar geleden de heer Neefjes heeft gewaarschuwd en dat daar verder toen niets mee gedaan is. De heer Van Os zegt dat dit bestuur er alles aan gedaan heeft om het vorige bestuur niet zwarter te maken dan de pers als had gedaan. Dit bestuur gaat door op die weg. De heer Been vraagt, gezien de ontstane problemen bij het Adidas-contract bij Roy, naar maatregelen om dit te voor komen. De heer Coronel zegt dat nieuwe spelers verklaringen die nen te ondertekenen. De heer Van Eijden deelt tot slot mede dat de jubileum wedstrijd nog niet vast staat aangezien de benaderde tegenstanders hebben afgezegd. Amsterdam, 1 maart 1990 G.M. Holsheimer, Hoofd Secretariaat. K. Timmer voor en tel. 020-909808 - Kloosterstraat 74 -1115 BN Duivendrecht

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 25