Junioren C1 Junioren C2 Jong Junioren D1 aardige wedstrijd. Maar dit viel bitter tegen. Het slappe, inspiratieloze spel moet voor velen een teleurstelling zijn geweest. Chi Tang (2x) en Jerry Borrius scoorden. Volewijckers B1—Ajax B2 2-2 Slechter spel dan in deze wedstrijd getoond, is volgens ons nauwelijks mogelijk. In dit stadium van de competitie en beoordeling een onbegrijpelijke zaak. Dat de meeste spe lers het zó lieten afweten, was voor trainer Herman Bor- man en ondergetekende niet te verteren. De eerste helft (een 2-0 achterstand) was op alle fronten een regelrechte aanfluiting tegen een op de voorlaatste plaats staande "tegenstander". In de tweede helft werd er wel hard gewerkt, maar zonder enig niveau. De details zullen we verder maar achterwege laten. Vriendschappelijke wedstrijden op het kunstgrasveld: Ajax B2—Watergraafsmeer B1 8-3 Ajax B2—Zeeburgia B1 4-3 Ajax B comb.—Quick Boys B1 2-2 Ajax B2—Argon B1 5-3 Teun Bogaard De C1 junioren hebben deelgenomen aan een groot inter nationaal zaaltournooi in het Duitse Aaien. De reis ging per trein en na een voorspoedige reis van tien uur kwamen wij in de vooravond aan. Op de zaterdag werden drie wedstrijden gespeeld, die alle drie werden gewonnen. Op zondag werd een tussenronde afgewerkt, waarin op nieuw tweemaal gewonnen en éénmaal verloren werd. Door dat resultaat gingen we door naar de kwartfinale, waarin aangetreden moest worden tegen Borussia Dortmund. Er werd gewonnen met 4-0 en volgens de kranten speelde Ajax "traumfussball". Dus door naar de halve finale tegen Vfb. Stuttgart. Daar hadden we in Almere al eens van gewon nen en dat gebeurde nu weer, waardoor de finale ging tussen Eintracht Frankfurt en Ajax. Wij begonnen zeer goed, maar Eintracht had een uitste kende keeper. Hoewel we enkele kansen misten, kwamen we toch met 1-0 voor. Daarna werd het zelfs 2-0, eer Ein tracht kon tegenscoren (2-1). Al met al een zeer goed tournooi, met van Ajax-zijde zeer goed voetbal. Maandagochtend reisden we weer terug en we arriveerden om 20.30 uur trots op het Centraal Station. We mogen niet vergeten te vermelden dat Clarence See- dorf tot beste speler van het tournooi werd uitgeroepen. De uitslagen: Ajax—USO Botticino 5 - 0 Ajax—TSG Abtsgemünd 0 - 6 Ajax—1 FC Nürnberg 3-0 Ajax—Eintrachts Frankfurt 2 -1 AjaxHellas Verona 5 - 0 Ajax—Old Boys Basel 0 -1 1/4 finale AjaxBorussia Dortmund 4 - 0 1/2 finale Ajax—VFB Stuttgart 4 -1 Finale Ajax—Eintracht Frankfurt 2 -1 En dan tot slot onze schutters: Seedorf (15x), Offenberg (4x), Kluivert en Lindenbergh (3x), Robbers (2x) en Goitom, Witzenhausen, Daaling en Ritfeld ieder 1x. Jan van Eyden AS'80 C1—Ajax C2 2-3 Een goede partij voetbal met een hoge amusementswaar de. Wanneer Ajax bij het afwerken van de kansen wat agressiever te werk was gegaan, zou de score ongetwijfeld hoger zijn uitgevallen. Nu bleef het tot kort voor het einde spannend. Toen besliste Elia Louhenapessy de wedstrijd, nadat hij ook al de andere treffers voor zijn rekening had genomen. Ajax C2KBV C1 3-1 Een tegenstander, die ons blijkbaar niet ligt. Was de eerste wedstrijd niet om over naar huis te schrijven, nu was het niet veel beter. Onnauwkeurigheden en gemiste kansen. In de slotfase, bij een gelijke stand was Dennis de Haan in het strafschapgebied slechts te stuiten door middel van een overtreding. Mario van Heiningen had geen moeite vanaf 11 meter. Dennis van de Berg en Elia Louhenapessy zorgden voor de andere twee treffers. Ajax C2DWS C1 2-1 Een belangrijk treffen in de strijd om de tweede plaats in de competitie. Tegen een fysiek sterkere tegenstander bo den wij te weinig strijdlust. Dat bezorgde ons een moeilijke eerste helft, die wonder boven wonder met een 1-0 voor sprong werd afgesloten. Dit was mede een verdienste van Dennis Vos, die zijn doel met verve schoon wist te houden. Na de pauze verschenen onze jongens met een betere wedstrijdinstelling, waarbij tevens het voetbal beter ver zorgd werd. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat wij met de nipte overwinning goed zijn weggekomen. De beide Ajax-goals kwamen ook nu weer van de voet van Elia Lou henapessy. Ron Oudendijk Zeeburgia D1—Ajax D1 0-8 Een goede wedstrijd van Ajax-zijde met fraaie combinaties en prachtige doelpunten. Helaas viel de tegenstander iet wat tegen. De rust werd met een 2-0 stand afgesloten. Na de thee werd de bal wat sneller rondgespeeld en dat konden onze tegenstanders helemaal niet meer bijbenen, waardoor we snel naar de uiteindelijke 0-8 overwinning liepen. Ajax D1— Argon D1 3-0 Onder niet al te beste weersomstandigheden speelden we tegen Argon. Dat is altijd een lastige tegenstander, omdat ze stug verdedigen. Helaas had het weer teveel invloed op ons spel, maar echte werklust en agressie moet altijd aan wezig zijn. Al met al een verdiende overwinning. OVVO C/D comb.—Ajax D1 0-17 Een walk over, commentaar overbodig. Ajax D1—Zeeburgia D1 10-0 Wederom een verdiende overwinning, met af en toe ver dienstelijk voetbal van Ajax-zijde. Echter de goede momen ten worden te vaak afgewisseld met minder goede, omdat de concentratie bij sommige spelers te snel verslapt. Meteoor D1—Ajax D1 0-10 Over het geheel genomen een goede wedstrijd, die bij rust in feite al was beslist (0-7). Het probleem is dan, dat som-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 21